"В Офісі Зеленського бояться двох речей," - Бобиренко (Gazeta.ua)

20 липня 2021

Експерт "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко розповів виданню Gazeta.ua про основні проблеми, якими обтяжена Верховна Рада, навіть не зважаючи на канікули. На думку політолога, "Слуги народу" продовжують відвертати увагу громадськості від тем, які можуть обвалити рейтинг глави держави.

"Влада зараз боїться двох речей. Зеленського та "слуг" обтяжує справа "вагнерівців". Тобто можливість скандалу з цього боку. Президент навіть ходив на інтерв'ю до Наталії Мосейчук, щоб показати людям, що він не винен, що це не зрада. Друге питання – тарифи. Вони можуть поховати рейтинг Зеленського. Усе спрямують на те, щоб відвернути увагу громадськості від цих тем. Будуть псевдовипади щодо олігархів. Можна очікувати звільнення міністра чи навіть цілого Кабміну", – каже Бобиренко.

Верховна Рада залишається залежною, говорить політолог. "Монобільшість – це книпковики Зеленського. Більшість депутатів не на своєму місці. Вплив на парламент із Банкової системний. Формулюють депутатам завдання, контролюють виконання. На самих депутатів ніхто не зважає", – говорить Бобиренко.

Додає: "Інколи "слуги" не ухвалюють важливі закони для Офіса президента – так проявляються групи олігархів. Або ахметівська, або коломойська група "слуг". В усіх інших партіях вони також є. Якщо триває якесь невигідне призначення, ці групи можуть не дати голоси".

"Серед заслуг можна вказати закон, що дозволяє реформи у Вищій кваліфікаційній комісії та Вищій ради правосуддя. Тобто Рада намагається зрушити судову реформу – це найбільше досягнення. Добре, що не скористалися можливостям відтермінувати закон про мову на телебаченні. Улітку багато позачергових засідань не буде. Рада проголосувала за всі закони, необхідні для зустрічі Зеленського із Джо Байденом", – наголошує Бобиренко.

Додає: "Не змогли ухвалити закон про медичний канабіс. Так відбулося через упередження депутатів і неоднозначну думку суспільства. У цьому питанні оглядаються на соцопитування".

Джерело: Gazeta.ua

Також по темі