"Справжня причина в тому, що Зеленський хоче все контролювати": Бобиренко про відставку Авакова (Українське радіо)

15 липня 2021

Експерт "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко розповів "Українському радіо" чому Арсен Аваков подав у відставку.

"Однозначно можна сказати про те, що Зеленський збільшує свої впливи на всі сторони життя суспільства, в тому числі й на одне з ключових міністерств, яке є третім у видатковій частині бюджету. Аваков був лояльним до Зеленського, та все ж незалежним. Мало того, він через підконтрольний йому Нацкорпус міг частково контролювали й вулиці: як організовувати, так і паралізовувати вуличні протести. Тепер це все переходить в інші руки і не факт, що Монастирський лояльний до Авакова. Його з Аваковим пов’язують, проте в першу чергу він лояльний до Зеленського. І, можливо, призначення Монастирського – це всього лиш реверанс в бік Авакова при розставанні з ним", – висловив своє припущення Віктор Бобиренко.

За словами експерта, є кілька альтернативних версій, чому міністр Арсен Аваков подав у відставку: "Він пішов, бо в Зеленського щось на нього є, або це була полюбовна згода. Третя ж версія припускаю, що Аваков просто розуміє, що скоро цьому режиму кінець і тому залишає цей корабель". 

Також Віктор Бобиренко зауважив, що існує припущення, що відставка Авакова пов’язана з визнанням обвинувачених у вбивстві Шеремета невинними, про що раніше зазначав Володимир Зеленський: "Це могло стати приводом, але в такому разі його відставка була б десь на осінь, в новому політичному сезоні".

"Що б не було приводом, справжня причина в тому, що Зеленський хоче контролювати все.  Шмигаль в нас як англійська королева, тому що реальних повноважень на прийняття рішень в нього немає, вони приймаються в Офісі Президента. Й найгірше, що тепер куратором Монастирського стане Олег Татаров –корупціонер, якого з ОП так і не звільнили. Фактично тепер він буде напрацьовувати рішення в МВС і МВС готуватимуть, як вірних псів режиму, а не українських громадян. Найближчим часом ми побачимо в МВС цю підміну смислів", – заявив Бобиренко. 

Тому, за словами експерта, можливо, Арсен Аваков дійсно знайшов вдалий час, щоб піти.

"Але Зеленський зміцнив свої позиції ще і ще. Тепер в країні немає нічого, що б перебувало поза ієрархією Президента. Я вважаю, що він й надалі буде намагатися закручувати гайки й робити щось типу режиму Лукашенка. Йдеться з одного боку про сильну поліцейську державу, а з іншого – про сильні популістичні рішення. Він намагатиметься втриматися і через телевізор, і через поліцейських. Але, на відміну від білоруської поліції, наша має досвід і ми знаємо, що після Майдану бувають суди на беркутівцями. Тому українська поліція більш лояльна до власного народу, ніж до уряду. Це те, чого у Зеленського можуть не розуміти, намагаючись закручувати гайки", – пояснив Бобиренко. 

Разом з тим, експерт резюмував, що в новому політичному сезоні в Президента Володимира Зеленського є два фактора, які можуть впливати на те, чи залишатиметься він при владі: "Зеленський боїться справи "вагнерівців", тому що там він здав цю тему Лукашенкові. Довести цю справу про державну зраду і це пожиттєве ув’язнення. Другий фактор ризику – це платіжки, які прийдуть. Абсолютно незрозуміло, як цю тему закриватимуть, адже йдеться про десятки мільярдів гривень, які треба видати субсидіями, щоб перекрити ціну газу".

Джерело: Українське радіо