"Разумкову треба берегтися", - політолог озвучив плани Зеленського на Раду (Gazeta.ua)

26 вересня 2021
Фото: Українська Правда Фото: Українська Правда

Офіс президента Володимира Зеленського продовжує впливати на Верховну Раду. Саме на Банковій писатимуть бюджет. А за найпершої можливості спробують зняти спікера парламенту Дмитра Разумкова. Таку думку Gazeta.ua озвучив політолог Віктор Бобиренко.

"В Офісі президента за можливості захочуть зняти Разумкова. Тому що між Зеленським і ним є конфлікт. Для наступного президентського терміну потрібен рейтинг. Верховна Рада має бути інструментом. Зеленському потрібен спікер, який не має політичних амбіцій, слухняний", – каже Бобиренко.

Додає: "Стефанчук був би зручнішим. Але поки що "валити" Разумкова не можна. З ним може відколотися група депутатів. Він може спробувати будувати власну команду на наступні вибори. Наприклад, іти з Гройсманом. Амбіції Зеленського – зняти Разумкова. За першої нагоди зроблять це".

Головне питання цієї сесії Ради – ухвалення збалансованого бюджету, каже Бобиренко.

"Мажоритарники з груп "Довіра" і "За майбутнє" захочуть збільшення фінансування на округи на програму соцекономічного розвитку. Інакше – не дадуть голосів. У самих "слуг" може забракнути. Інтрига буде навколо того, яким має бути дефіцит бюджету. Не буде інтриги лише в тому, що бюджет писатимуть не в Кабміні, а в Офісі президента", – говорить політолог.

За "вірність" з Офіса президента "слуги" отримуватимуть "заохочення", каже Бобиренко. "Ходитимуть в ОП як просителі. Отримуватимуть подачки. Головна – субвенція на програми соцекономічного розвитку. Її щонайменше залишать на рівні 6 мільярдів. Але я думаю, збільшать. Це лояльність в обмін на пиріжки. Офіс президента продовжить відігравати провідну роль", – зазначає політолог.Зеленський тримає рейтинг, до парламентських виборів багато "слуг" намагатимуться зберегти позиції в його команді, розповідає Бобиренко. Додає: "Кількість місць зменшиться. Тому багато депутатів виявлятимуть лояльність до Зеленського. Конкуренція буде і на округах.

Такі, як Дубінський чи Бужанський натомість розуміють, що в список їх не візьмуть. Вони випадатимуть із системи.
Ті, хто потрапить у списки, мають служити саме Зеленському, а не Коломойському чи іншим олігархам".


Джерело: Gazeta.ua