Разумков може очолити партію, яка пройде в парламент, — політолог

29 вересня 2021
Разумков може очолити партію, яка пройде в парламент, — політолог


Віктор Бобиренко стверджує, що в глави Ради є свій електорат, який складається з тих, хто розчарувався в "четвірці тузів". За словами експерта, навіть у разі відставки Разумков залишиться "в грі".

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков може стати главою політичної сили, яка на виборах набере від 5 до 7% голосів виборців і отримає мандати в парламенті. Таким припущенням для статті Фокуса про політичні перспективи Разумкова поділився політтехнолог Віктор Бобиренко.

Експерт підкреслив, що в багатьох є помилкове уявлення про те, що нинішній спікер Ради не зможе займатися самостійною політичною кар'єрою.

"Разумков може стати лідером політсили, яка на наступних виборах набере 5-7% і увійде в парламент", — заявив Бобиренко.

Політтехнолог зазначив, що навіть якщо главу Ради відправлять у відставку, той продовжить бути народним депутатом, тому зможе залишитися "в грі". На Разумкова, стверджує експерт, орієнтуються близько двох десятків парламентаріїв, серед яких — глави двох Комітетів.

"У нього є й електоральна ніша, яку може за собою закріпити", — розповів Бобиренко, підкресливши, що мова про тих, хто розчарувався в "четвірці тузів": Зеленський, Порошенко, Бойко й Тимошенко.

Експерт вважає, що на сьогодні спікер Ради поводиться так, як чинний президент України у 2019 році.

"Не робить різких заяв, щоб не посваритися з жодною з електоральних груп. Він хоче мати вигляд гарного хлопчика, який добре говорить", — зазначив Бобиренко.

Політтехнолог ділиться припущенням, що найближчим часом в Україні стартує новий політичний проект. Однак, за словами експерта, для його запуску необхідна гучна історія, якою може стати відхід Разумкова від "слуг".

Джерело: Фокус