Кейс Scania розкрив проблему привілейованого ставлення держави до іноземних компаній - експерт (УНН)

21 липня 2021

Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу дистриб'ютора шведських вантажівок Scania України щодо рішення суду першої інстанції на користь української компанії "Журавлина". Разом з тим кейс Scania розкрив ряд проблем, коли такі державні інстанції як Антимонопольний комітет, судова і правоохоронна система, народні депутати працюють виключно в інтересах іноземного інвестора. Саме в таких умовах змушений зараз виживати український бізнес і протистояти згубної для нього тенденції, відзначають експерти.

Політтехнолог Віктор Бобиренко зазначає, що судова гілка влади і правоохоронні органи часто стають об'єктом маніпуляцій в Україні, особливо з боку великих міжнародних компаній, які захищені потужним політичним лобі.

"Зазвичай такі речі використовуються як тактичний хід. Це робиться, на жаль, в державі Україна: правоохоронні органи і судові можна використовувати для якихось своїх тактичних успіхів. Будемо відверті, але в усьому іншому світі переважно стежать за репутацією, а ми маємо ситуацію, коли одна і та ж компанія (Scania - ред.), Яка в Європі намагається тримати репутацію, тут підлаштовується під місцеві реалії ", - роз'яснює політтехнолог.

У той самий момент, Scania залишається недоторканною для державних органів, Антимонопольного комітету і т.д. через потужну політичне лобі її інтересів на вищому рівні.

"Ніхто не захоче зачепити іноземну компанію, тому що є посольство, якщо це європейська країна, вони встануть на захист", - зазначає Бобиренко.

Детальніше: УНН