Для Зеленського це буде новий Майдан: названо умову, за якої Росія піде на поступки в "нормандському форматі" (Телеграф)

15 липня 2021

Експерт "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко оцінив для видання "Телеграф" шанси на зустріч глав "нормандської четвірки" та її ефективність.

"Я не виключаю ймовірність зустрічі глав нормандського формату. Але якщо зустріч і буде, то результату - немає. Росія наполягає, щоб спершу були вибори, а потім - виведення військ, передача нам контролю за кордоном і так далі. А для Зеленського це - не просто "красна лінія", а однозначно новий Майдан. Як тільки він почне погоджуватися на це ", - впевнений Віктор Бобиренко.

До того ж, зазначає він, на окупованій території Донбасу ті сепаратисти, які при владі, не хочуть повертатися в Україну, тим більше в ролі валізи без ручки. І будуть всіляко зривати можливість примирення.

"Та й чималого числа українських політиків, особливо серед тих, хто зараз у правлячій кліці, не вигідно отримувати 3 млн громадян, нелояльних до них, - вважає Віктор Бобиренко. - З огляду на це, переговори будуть нагадувати біг на місці. Будуть пихкати, потіти, робити багато кроків, але - без просування вперед, без перспективи реального врегулювання. Максимум - нові заяви і запевнення. Путіна влаштує тільки його варіант врегулювання ситуації. але такий варіант не влаштує нас ".

Джерело: Телеграф