Чому розпадається "Голос"? - Бобиренко (Gazeta.ua)

30 липня 2021

Експерт "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко прокоментував виданню Gazeta.ua подальше майбутнє партії "Голос": "У парламенті залишаться виключно вождистські партії."

"Розпад партії почався із виходу Святослава Вакарчука. Він був цементуючою ланкою. Тоді ніхто більше не претендував на роль лідера. Нинішня ситуація – провал. "Голос" більше не стане парламентською фракцією. Зійде з політичної сцени за два роки. Ця ситуація ще раз засвідчить, що "молодих облич" виборці наїлися", – каже політолог.

З "Голосу" вийшла група тих, хто хотів будувати партію неавторитарного типу, говорить Бобиренко. "Тепер почнуть будувати вождизм. Це проблема всіх українських партій. Партію "Голос" також зібрав лідер – Святослав Вакарчук. Вони пробували зробити демократичні партію під ліберальні цінності. Але не вийшло. Це міг бути хороший експеримент. А тепер у парламенті будуть виключно вождистські партії", – наголошує політолог.

Додає: "Ті депутати, що зараз виходять, хотіли формування з багатьма лідерськими осередками. А воно може бути тільки під ідеологію. У нас є прихильники лібералізму, їх не багато, але електорат відточений".

Зараз експартійці "Голосу" почнуть шукати себе в інших політичних проєктах, каже Бобиренко. Додає: "Або намагатимуться створити свій. Але він буде приречений від початку. Потрібна впізнаваність – у нас більшість виборців не знає депутатів. Також потрібна медійна платформа".

Джерело: Gazeta.ua

Також по темі