Головним лікарям рекомендують зробити співпрацю з благодійними фондами прозорою

28 жовтня 2016
Головним лікарям рекомендують зробити співпрацю з благодійними фондами прозорою

28 жовтня під час прес-конференції регіональний координатор програми «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» Володимир ЧЕПІК повідомив про черговий важливий результат медичної адвокаційної кампанії: відділ охорони здоров’я Сумської міської ради затвердив форму та зміст договору про співробітництво між лікувально-профілактичними закладами та благодійними організаціями, та порекомендував головним лікарям їх укласти.

Під час прес-конференції Володимир ЧЕПІК наголосив, що з першого засідання робочої групи її члени консолідують свої зусилля у спільному розумінні проблеми неформальних платежів та потреби її вирішення:

«Робоча група напрацьовує матеріали для впровадження та реалізації механізмів протидії поборів. Одним із головних успіхів в цьому напрямку є затвердження договорів про співпрацю. Окрім цього, головні лікарі вже роблять певні кроки щодо підписання зазначених угод. Радує те, що не тільки громадськість зацікавлена в прозорості надходження коштів, у цьому зацікавлені і медичні заклади», — говорить регіональний координатор програми «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» Володимир ЧЕПІК.

1 copy

Також він зазначив, що робочою групою розробляються пропозиції щодо додаткового фінансування медичної галузі з місцевого бюджету.

В’ячеслав ПЕТРЕНКО, головний лікар Сумської міської клінічної лікарні №5, повідомив про те, що в медичній галузі спостерігається складна ситуація з фінансуванням.

«Ефективні зміни в системі охорони здоров’я і наданні медичних послуг не можливі без участі громадськості. Містяни залишаються основним платником за послуги, чи то через механізм національного бюджетного фінансування, чи то через суспільно-солідарні накопичувальні механізми, чи то через безпосередню оплату медичних послуг у приватному секторі. Крім того головним споживачем послуг також є населення. Державні органи не спроможні вирішувати значну частину проблем які є в галузі: пониження показників якості доступності медичних послуг, неефективність функціонування нинішньої системи надання медичної допомоги, відсутність системи захисту прав пацієнтів, контролю якості медичної допомоги. Тому громадський контроль важливий і необхідний чинник розвитку галузі. Розуміючи це, я готовий проводити кампанію по прозорості збору внесків», — зазначив він.

2 copy copy

Довідка:                                    

«Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» — програма, яку 3 рік поспіль реалізують експерти Інституту аналітики та адвокації у різних областях України. Основна мета — «опрозорення» та нормативне врегулювання співпраці благодійних фондів та лікувальних закладів. Минулого року команді "побороборців" вдалось запровадити механізми підзвітної діяльності у Луцьку, Вінниці, Черкасах, Чернігові, ще раніше у Полтаві і вже сьогодні місцеві громади цих міст бачать скільки коштів збирається фондами та куди і скільки коштів витрачається лікарнями, адже останні публічно та відкрито звітуються. Слід зауважити, що до ініціативи сьогодні приєдналось понад 18 громадських організацій з абсолютно різних регіонів країни. До кінця 2016 планують запровадити таку практику у Тернополі, Сумах, Миколаєві та Житомирі.