У Сумах дізналися, як витрачаються партійні гроші

15 жовтня 2018
У Сумах дізналися, як витрачаються партійні гроші

11 жовтня у Сумах відбулась інформаційна акція «Гроші партій – під контролем».  Активісти проінформували громадян про те, звідки беруться та як і куди витрачаються гроші політичних партій в Україні.

1

Представники організації коаліція «Гроші партій – під контролем» (до складу коаліції входять Центр «Ейдос», Transparency International Україна, Центр демократії та верховенства права, Міжнародний інститут демократій, Інститут «Республіка», Всеукраїнський рух проти політичної  корупції «Під контролем” та інші) провели у Сумах однойменну інформаційну акцію. Мета заходу – презентувати громадянам аналітичний матеріал про те, як саме політичні партії використовують виділені з бюджету кошти.

2

3

4

У розданих матеріалах у вигляді інфографіки подано відомості про динаміку розміру видатків з державного бюджету на фінансування партій за останні три роки, частки партій в державному фінансуванні, доходи політичних партій, кількість квадратних метрів, що перебувають у володінні партій, їх витрати на заробітну плату, утримання осередків, оренду офісів, пропаганду. Також у діаграмах і графіках зафіксовані розміри середніх зарплат у парламентських партіях, рівень доброчесності за різними критеріями та доходи політичних партій.

Окрім детального аналізу доходів та витрат політичних партій у розданих матеріалах також міститься корисна інформація для активних представників громади, яких цікавить тема фінансування партій. Зручно і доступно у схемах і таблицях описані типові порушення у фінансовій звітності політичних партій України, а також представлений 12-кроковий аналіз для виявлення порушень у партійних фінансових звітах.

5

6

IMG-31f177f7e16e1c27dac0a3e3abeb8cba-V

Загалом акція пройшла успішно. У Сумах знайшлось багато небайдужих до становища в Україні громадян, які цікавляться тим, як політичні партії використовують бюджет країни.