«Фейки будуть поширюватись, доки на це буде попит» – медіаексперт «Детектора медіа»

09 листопада 2019

Представник «Детектора медіа» в Сумах Олексій Захарченко взяв участь в дискусії “Інформаційна безпека: Як не потонути під лавиною фейків та маніпуляцій?”, яку провів PEN Ukraine в Сумах.

Під час розмови  обговорили, як орієнтуватись у сучасних медіа та обирати ті, що варті довіри. Згадали про  інформаційну гігієну, вміння критично оцінювати новини та те, чому так легко потрапити на гачок маніпуляцій та фейків, чому цим грішать навіть, здавалося б, авторитетні ЗМІ.

Представник “Детектора медіа” в Сумах Олексій Захарченко в коментарі UA:Суми розповів, чому проблема фейків зараз поставла настільки гостро: «Треба змінювати людей, які сприймають інформацію. Не можна каральними якимись заходами заборонити розповсюдження цих фейків, вони все одно будуть розповсюджуватися, доки на них буде попит. Саме люди повинні вміти розрізняти, що є правдою, а що – ні. Тобто критично ставитися до інформації, яку вони бачать на телебаченні, на сайтах. На жаль, зараз поки не так. Останнє дослідження «Інтерньюз» проводив: на початку людей запитали, чи зможуть вони відрізнити фейк? – 75% сказало, що так. Подивилися відеосюжети, реально змогли відрізнити лише 11%, тобто люди думають, що вони розбираються, думають, що вони знають, де фейк, а де правда. А насправді це далеко не так»