БАП презентувало дослідження про політичний контекст у розподілі субвенції соцеконому на 2020 рік

20 серпня 2021
БАП презентувало дослідження про політичний контекст у розподілі субвенції соцеконому на 2020 рік
Відбувся круглий стіл-презентація дослідження Бюро аналізу політики дослідження «Політичний контекст у розподілі та використанні субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів у 2020 бюджетному році» з експертним обговоренням змін «правил гри» у розподілі субвенції, запроваджених КМУ у 2021 бюджетному році.

Учасниками круглого столу, окрім експертів БАП стали:

- Ігор Артюшенко, народний депутат VIII скликання, член комітету Верховної Ради з запобігання та протидії корупції. Ігор Анатолійович зазначив, що соцеконом - це хибна практика ручного розподілу бюджетних коштів, але у той же час, це - ледь не єдиний інструмент для депутатів-мажоритарників для залучення коштів на виконання потреб виборців своїх одномандатних округів.
- Andrii Savchuk аналітик даних Громадської мережі ОПОРА. Мережа ОПОРА дослідужє загальні тенденції розподілу субвенції соцеконому з 2016 бюджетного року, і Андрій дав порівняння тенденцій та принципів використання соцеконому попередньою та поточною правлячою коалізціями.
- Natali Rybalko, експертка Гродадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети». Наталія розповіла про поточні розробки Партнерства у напрямку підвищення бюджетних процесів на місцевому рівні.
- Olexij Zakharchenko, представник Інституту масової комунікації, експерт з виборчих технологій. Олексій описав аспект використання коштів субвенції як інструмент політичного піару та приклад «дофінансування» виборчих кампаній політиків.
prezent
prezent 2
Модерував круглий стіл керівник експертної групи БАП Віктор Бобиренко.
prezent 3
За результатами дискусії маємо чітке підтвердження тези з висновків нашого дослідження: “детальний аналіз та розкладання цих бюджетних процесів «на атоми» дає можливість виявляти реальні підводні політичні течії, зв’язки та мотивації”.
Станом на сьогоднішній день КМУ опубліковано вже дві постанови про розподіл коштів соцеконому 2021 року. Ми вже бачимо там цікаві тенденції та зміни політичних розкладів, які, безперечно, видно через аналіз розподілу бюджетних коштів. Там є що розповісти, показати, і за що звернутись до правоохронних органів. 
Повна текстова версія дослідження тут