Волинь: субвенція соціально – економічного розвитку території 2020

30 березня 2021

Відповідно до інформації розміщеної на сайті Держказначейства України на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій Кабінетом Міністрів України виділено 1,7 млрд. гривень. Касові видатки місцевих бюджетів станом на 01.01.2021 склали 1 млрд. 467 млн. грн.

Ця субвенція розділена в основному між округами депутатів від партії «Слуга народу» та лояльних до влади представників інших політичних проектів. Вважаємо, що саме так президенту вдається утримувати більшість у парламенті і забезпечувати підтримку у голосуваннях з ключовими питаннями. У кулуарах влади та в регіонах її називають «депутатська субвенція». І отримують її всі регіони, але не всі депутати з мажоритарних округів.

Куди ж тратять свою частину бюджетного пирога народні обранці і хто освоює ці «депутатські мільйони»?

Сьогодні дивимось Волинь.

Цей регіон можна назвати базовим для політичної партії І.Палиці - «За майбутнє».

Бізнес-партнер І.Коломойського за останні роки сильно закріпився у даному регіоні. На стільки, що його команда отримала у Волинській області більшість депутатських мандатів майже у кожній територіальній громаді, а народний депутат від партії «Слуга народу» В’ячеслав Рубльов йшов за списком партії «За майбутнє» до обласної ради на місцевих виборах 2020 року. Він активно агітував за проект Палиці, у тому числі за рахунок об’єктів, на які було виділено кошти з державного бюджету по квоті фракції «Слуга Народу». Саме це привернуло увагу нашої команди і стало підставою для відповідного дослідження.

1

Нардепи від Волині. Фото: Рух ЧЕСНО

Кому, на які цілі та скільки?

Волинська область складається з п’яти округів. Мешканці регіону за результатами виборів до ВРУ отримали у парламенті країни чотири представника від партії «За майбутнє» і одного від партії «Слуга Народу»!

Кабінет Міністрів України у 2020 році виділив 33,7 млн. грн. з державного бюджету для забезпечення розвитку територіальних громад. Більшість коштів було направлено на округ представника президентської партії Вячеслава Рубльова -12 млн. грн., за ним йде представник партії «За майбутнє» Ігор Гузь – 11,5 млн.грн., на два інші округи його колег по партії розподілено значно менші суми субвенцій, а округ депутата Степана Івахіва взагалі не отримав кошти з «депутатської субвенції».

№ округу

Депутат ВРУ

Партійна належність

Частка субвенції

19

Гузь Ігор Володимирович

За Майбутнє

11 529 813,00

20

Рубльов Вячеслав Володимирович

СН

12 010 891,00

21

Івахів Степан Петрович

За Майбутнє

 не отримував

22

Палиця Ігор Петрович

За Майбутнє

6 701 355,00

23

Констанкевич Ірина Мирославівна

За Майбутнє

3 529 813,00

Всього

33 771 872,00

Розподіл об’єктів фінансування на округах, які отримали кошти державного бюджету дуже різниться.

На окрузі нардепа І. Палиці кошти державної субвенції у повному обсязі направлено на дофінансування капітального ремонту неонатального центру в м. Луцьк. В цілому округи депутатів партії «За майбутнє» отримали кошти на реалізацію проектів вартість яких обчислюється мільйонами гривень. Так, на окрузі І. Гузя було профінансовано будівництво адмінбудівлі стадіону та трибун в смт Люблинець та ремонт трибун з біговими доріжками стадіону СОКу «Шахтар» у м. Нововолинськ, а на окрузі І.Констанкевич кошти направлено на реконструкцію Гірківської школи з добудовою класних кімнат, їдальні і спортзалу та ремонт спортивної зали опорного НВК в смт.Колки.

Субвенція на окрузі В. Рубльова забезпечує фінансування менш масштабних проектів. Це ремонти будинків культури, освітлення населених пунктів у межах округу, ремонт приміщень та будівель навчальних закладів.

Всі ці об’єкти стали медійними майданчиками для депутатів команди Ігоря Палиці. Офіційний сайт Волинської обласної державної адміністрації кожного місяця розміщував інформацію про роботу народних депутатів. Приводимо приклад повідомлення з офіційної сторінки Волинської ОДА: «Протягом вересня 2020 року троє народних депутатів Ірина Констанкевич, Ігор Гузь, Вячеслав Рубльов (В.Рубльовна місцевих виборах підтримуватиме не свою політичну силу «Слуга народу» від якої він був обраний, а партію Ігоря Палиці «За майбутнє»), обраних в округах у межах Волинської області, публічно згадували про своє «сприяння» у виділенні коштів із державного бюджету для облаштування певних об’єктів».

Хто, куди і чому?

З числа підрядних організацій, які здійснюють освоєння бюджетних коштів субвенції, можна виділити ряд основних суб’єктів господарювання, які пов’язані з місцевою політикою чи мають вплив на політичні процеси у регіоні.

У 2020 році на окрузі нардепа Ігоря Гузя будували адмінбудівлю та трибуни на стадіоні у смт. Люблинець Ковельського району, а також ремонтували стадіон «Шахтар» у м. Нововолинську.

Витрати на будівництво адмінбудівлі стадіону та трибуни у Люблинецькій селищній громаді за даними сайту prozorro.gov.ua станом на 01.01.2021 року склали 2,33 млн. грн. Всього субвенція з державного бюджету на округ Ігоря Гузя для будівництва даних споруд становить 4,5 млн. грн.

001

За результатами проведеного тендеру переможцем та виконавцем робіт з нового будівництва будівлі та трибун стадіону стало ТОВ «Волбуд», власником та засновником якого є Щебет Василь Анатолійович. З 2016 по 2021 товариство уклало 87 договорів на виконання будівельних та ремонтних робіт за бюджетні кошти на загальну суму 86 млн.грн. Основним контрагентом по даним договорам є Департамент інфраструктури Волинської обласної державної адміністрації.

Цікаво, що під час проведення аукціону на закупівлю переможець та учасники не знижували ціну. Різниця між очікуваною вартістю закупки та договірною ціною за результатами тендеру склала 1,1 млн. грн., і це при відсутності фактичного пониження ставок учасників. Ці обставини можуть свідчити про значне завишення очікуваної вартості виконання робіт з будівництва будівель та споруд стадіону у смт. Люблинець.

За загальним висновком, який було зроблено інститутами громадянського суспільства, більшість виконаних за бюджетні кошти ремонтних робіт напряму чи опосередковано мають відношення до політичних фігур партії Ігоря Палиці «За майбутнє». Цей тендер не є виключенням. Так, за даним сайту ЦВК України працівник ТОВ «Волбуд» є депутатом однієї з сільських рад Ковельського району Волинської області від партії «За майбутнє».

0002

Відповідно до умов договору будівництво споруд на стадіоні повинно було завершитися до 31 грудня 2020 року. У кінці 2020 року до договору підряду були внесені зміни щодо виконання робіт з будівництва. Згідно укладеної додаткової угоди терміни будівництва подовжено до кінця травня 2021 року за умови належного фінансування.

Якщо у Люблинцях кошти «депутатської субвенції» було направлено на нове будівництво, то в Нововолинську продовжили капітальний ремонт існуючого спортивно-оздоровчого комплексу «Шахтар», який почався у 2018 році та згідно договору на виконання ремонтних робіт повинен завершитись у 2021 році.

При цьому, Волинська ОДА розмістила на офіційному сайті інформацію про те, що ремонт цього стадіону здійснюється за ініціативою президента «Україна-Чемпіон».

«В частині розвитку спортивної інфраструктури було реалізовано кілька проектів. Так, у м. Нововолинську в рамках державної програми «Україна-Чемпіон» реконструйовано стадіон спортивно-оздоровчого комплексу «Шахтар». Вартість проекту – 9 млн. грн. (7 млн. грн – кошти державного бюджету, 2 млн. грн – кошти місцевого бюджету)», так описує здобутки влади очільник Волинської області Юрій Погуляйка у  своєму звіті про роботу протягом 2019-2020 років. Інформацію про те, що цей об’єкт почали ремонтувати у 2018 році на сайті не розмістили.

003

То скільки фактично коштує капремонт трибун та бігових доріжок стадіону «Шахтар» у Нововолинську?

Згідно даних сайту prozorro.gov.ua у липні 2019 року за результатами проведеного тендеру між комунальним підприємством та приватним підприємством «Транс-дор-сервіс» укладено договір підряду на 20 млн. 820 тис.грн.

004

Попередньо у 2018 році виконавцю робіт з капремонту стадіону «Шахтар» ТзОВ «Евродизайн» цим комунальним підприємством було перераховано 936 тис. грн. за виконані роботи у липні-листопаді 2018 року.

Зазначене товариство брало участь у тендері 2019 року, але поступилося в ціні приватному підприємству «Транс-дор-сервіс». У 2019 році за виконанні роботи останнє отримало 1,28 млн.грн., а в 2020 – 8,8 млн.грн., з них 6,9 млн.грн. «депутатської субвенції» на округ Ігоря Гузя.

За даними відкритих реєстрів переможець тендеру зареєстрований на Іщука Сергія Володимировича, а керівником зазначено Віталія Ореховського. Останній асоціюється з ПрАТ «Луцькавтодор» - головне підприємство групи «ЛАД», що входить в орбіту впливу Юрія Ольхового (головний дорожник Волині). За 2016-2020 рік приватним підприємством «Транс-дор-сервіс» укладено з бюджетними установами 119 договорів на суму 135,5 млн. грн., з них сума договорів з департаментом житлово-комунального господарства Луцької міської ради склала 63,5 млн. грн. З цього можна зробити висновок, що це підприємство активно співпрацювало з екс-мером м. Нововолинськ Віктором Сапожніковим. Вищезазначений об’єкт став одним з ключових об’єктів піару колишнього міського голови на місцевих виборах 2020 року.

25 жовтня 2020 року у м. Нововолинськ перемагає висуванець політичної партії «За Майбутнє», підприємець, помічник народного депутата України Ігоря Гузя на громадських засадах Борис Карпус. Влада у місті повністю переходить під контроль команди Палиці.

005

Заразом на початку 2021 року активізується нардеп Ігорь Гузь, який публікує на власній сторінці у Фейсбуці інформацію про зупинення Держаудитслужбою фінансування капітального ремонту трибун та бігових доріжок на «Шахтарі».

006

Стандартна схема, депутатське звернення на контролюючі органи, які як відомо підконтрольні групі Палиці на території Волинської області, і роботи зупинено. З повідомлення у ФБ виглядає так, що нардеп Гузь контролює використання бюджетних коштів, які прийшли на виборчий округ за рахунок «депутатської субвенції», та особисто зупинив розкрадання бюджетних коштів під час капітального ремонту стадіону.

Але оприлюднені документи свідчать про інше. 

По - перше, усі кошти, які були виділені у 2020 році на ремонт зазначених об’єктів вже використані у липні-жовтні 2020 року: 1,9 млн. грн. з місцевого бюджету та 6,9 млн.грн з державного бюджету.

Загальні видатки, які були перераховані на рахунок ПП «ТРАНС-ДОР-СЕРВІС», згідно даних з сайту dozorro.org. становить 8,818 млн.грн. Остання транзакція розміром у 3,3 млн. грн. була здійснена на другий день після місцевих виборів 27 жовтня 2020 року.

007

Тобто, за клопотанням нардепа Гузя було «припинено» фінансування робіт КП СОК «Шахтар», на суму залишку коштів розміром 4,8 тисяч гривень (менше мінімальної заробітної плати) при тому, що 3 місяці до цього було без зауважень профінансовано більше 8 млн. грн. бюджетних коштів.

008

По – друге, більшість зауважень, які викладені у листі-відповіді Держаудитслужби не відноситься до договірних відносин між КП СОК «Шахтар» та ПП «Транс-дор-сервіс» та не пов’язані з виконанням робіт за цим договором. Взагалі лист Волинського представництва Державтодору не містить відомостей, що порушення відбулися під час виконання даного договору, а містить лише посилання, що дане підприємство виконує роботи з капітального ремонту стадіону до 2021 року.

Натомість, більшість регіональних Інтернет - ресурсів («Під прицілом», ІП «Нововолинськ», «Буг», «Волинські новини», Місто Вечірнє) активно висвітлювали інформацію про дану ревізію з обов’язковим згадуванням підприємства підрядника ПП «Транс-дор-сервіс» та забували вказати, що питання завищення вартості робіт стосується періоду 2018 року, коли відповідні роботи виконувало ТОВ «Евродизайн».

По – третє, не потрібно забувати, що ТОВ «Евродизайн», яке було конкурентом підрядній організації під час проведення закупівлі у даному тендері, належить Олегу Селедецю, представнику партії ВО «Батьківщина». Саме з представниками цієї політичної сили регіональний актив партії «За майбутнє» номінально формує більшість у представницьких органах Волинської області.

Вищезазначені обставини дозволяють припустити, що депутатський запит від нардепа «За майбутнє» направлено, як попередження керівництву СОК «Шахтар» та підрядній організації про нових «власників» міста Нововолинськ.

Найбільша частина «депутатської субвенції» у Волинській області була направлена  на округ №20 нардепа Вячеслав Рубльова від партії «Слуга народу». В свою чергу належність до партії влади не завадила йому активно агітувати на місцевих виборах 2020 року за політичну силу «За майбутнє». Він йшов за списком цієї партіє кандидатом до Волинської обласної ради. При цьому для агітації були використані профінансовані за рахунок державної субвенції об’єкти соціальної інфраструктури громад округу.

009

Як зазначалось вище, субвенція у цьому окрузі розбита на не великі суми, в середньому від 150 до 400 тис.грн. Зазвичай вона використовується на дофінансування об’єктів, ремонт, яких розпочався за півроку до початку виборчих перегонів у місцеві ради. Значна кількість об’єктів створює загальну картину активної роботи народного депутата на окрузі, який презентує програму та команду партії «За майбутнє» у більшості крупних населених пунктів району. Для забезпечення гарної картинки, також залучають виконавця робіт, який пов'язаний з партією, та керівника установи, у якій виконуються чи вже виконані роботи за бюджетні кошти. Всіх цих осіб ми можемо зустріти на фото з Інтернет ресурсів у виборчий період. У кожного своя роль, народний депутат перерізає святкові стрічки та повідомляє про виділення коштів з державного бюджету, керівник установи чи замовник послуг дякує нардепу та виконавцю робіт, виконавець гарантує якість та тішиться, що завдяки зусиллям нардепа громада розвивається. Рейтинги ростуть. Ну чим не гарна схема довічного домінування однієї політичної сили у конкретно визначеному регіоні. Схема дієва і дає свій результат. Політична імперія Ігоря Палиці на Волині розростається.

Так хто ж ці робочі конячки, які допомагають партії «За майбутнє» збирати голоси під час виборчих перегонів на Волині?

Приватне підприємство «Макс - буд» за даними сайту YouControl засновано у березні 2018 року керівником і власником якого є Карпов Олег Володимирович. Це товариство за рахунок коштів «депутатської субвенції» виконувало роботи з капітального ремонту підвальних приміщень адмінбудинку сільської ради в с. Підбереззя (Підберезівська сільська рада), реконструкції приміщень центральної районної лікарні під Горохівську амбулаторію сімейної медицини (Горохівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги), капітальний ремонт приміщення садочку «Сонечко» в с. Перемиль (Перемильська сільська рада).

При цьому, головна лікарка лікувального закладу разом з Рубльовим виступаючи перед колективом на відкритті реконструйованого об’єкту хвалить «бюджетних благодійників». Все це висвітлюють місцеві ЗМІ. Але не треба забувати, що вона - членкиня партії «За майбутнє», балотувалася за списками цієї партії до Горохівської міської ради та отримала депутатський мандат.

010

Не обійшлось без зв’язків із партією і в с. Перемиль, де ремонтували садочок. Чоловік екс-голови сільської ради згідно даних у декларації за 2019 рік отримав прибуток за основним місцем роботи від ТзОВ «ВолиньАгpо». Дане товариство має свого депутата у Перемильській сільській раді від партії «За майбутнє».

Відкриті реєстри мають відомості про те, що виконавець робіт, як і більшість замовників має відношення до головної партії Волині.

Так, проаналізувавши декларації чиновників ДПС Волинської області можна прийти до висновку, що власник фірми «Макс - буд» Карпов Олег Володимирович є зятем начальника управління податкового адміністрування фізичних осіб у Волинській області Дейнегі Руслани Ярославівни.

Згідно постанови Луцької районної територіальної виборчої комісії № 19 від 28.02.2020 року, яка розміщена на сайті Луцької райдержадміністрації Дейнега Руслана Ярославівна значиться у списку зареєстрованих кандидатів у депутати Луцької районної ради, включених до виборчих списків Волинської обласної організації партії «За майбутнє».

У відкритому доступі також міститься постанова Горохівської міської ТВК від 02 жовтня 2020 року про скасування реєстрації кандидата в депутати міської ради від обласного осередку партії «За майбутнє» Дейнеги Р.Я. на підстав відповідної заяви.

011

Підстави відмови балотувався у місцеві ради пані Дейнеги нам не відомі, а ось намір йти у владу від політичної партії Палиці та її прізвище у списку цієї політсили свідчить про прямий зв'язок з партійним керівництвом. 

За даними сайту prozorro.gov.ua усі три розпорядника бюджетних коштів уклали договори з підприємством «Макс-буд» без застосування конкурентних процедур. Кошти  державної субвенції направлено на дофінансування або фінансування додаткових робіт установам, де виконання робіт було розпочато до виділення субвенції.

012

Цікавим є питання вибору виконавця робіт і його доброчесності при використанні бюджетних коштів. У загальнодоступному реєстрі судових рішень міститься ухвала Горохівського районного суду по справі №155/1030/20 від 12.08.2020 відповідно до якої на директора підприємства «Макс-буд» було відкрито кримінальну справу, яка дійшла до суду. Так, в ухвалі зазначається, що внаслідок дій посадових осіб підприємства інтересам Мирківської сільської ради, Головному територіальному управлінню юстиції у Волинській області, Підберезівській сільській раді, Горохівській районній раді завдано істотної шкоди у вигляді надміру сплачених за виконані роботи коштів на загальну суму 208397,86 грн.

Враховуючи, що в підготовчому судовому засіданні обвинувачений вину визнав та щиро розкаявся у вчиненому, добровільно відшкодував заподіяні збитки в сумі 208 тис. грн., звільнений з посади директора ПП «Макс-Буд», а тому перестав бути суспільно небезпечною особою, за клопотанням прокуратури суд звільнив його від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження закрив.

У даному кримінальному провадженні фігурують розпорядники бюджетних коштів, які отримали субвенцію, тому цілком можна припусти, що вони знали про існування даної кримінальної справи і незважаючи на це продовжили укладати договори з сумнівною фірмою зв’язаною з людьми Палиці.

Засвітилися при реалізації субвенції на цьому окрузі люди пов’язані з фінансово-промисловою групою «АВЕК» нардепа Олександра Фельдмана.

013

Так, за кошти державної субвенції здійснювалось нове будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту ліцею в смт Луків Турійського району. Виконавцем будівельних робіт було визначено ТОВ «ІДЕЯ». Сума договору на виконання даних робіт склала 1,586 млн. грн. Власником даного товариства зареєстрована Мирослава Козак, дружина депутата Волинської обласної ради Козака Віктора Теодосійовича, фракція «За майбутнє». Останній у 2016 році був керівником ТОВ «АВЕК Логістик Захід» (35168504), яка входить до групи АВЕК. Нагадаємо, що восени 2020 року люди з «Концерну АВЕК і Ко» приймали активну участь у виборчих перегонах в Харківській області від партії «За майбутнє».

014

Аналогічна ситуація, коли замовник та виконавець є прихильниками та кандидатами партії «За майбутнє» склалася з ремонтом тротуарів у місті Рожище. Офіційна сторінка міської ради активно висвітлювала процес ремонтних робіт та повідомляла про «мільйон Рубльова». У повідомленнях на сайті містяться тексти з подяками народному депутату В. Рубльову, як під час процедури виділення бюджетних коштів так і виконання будівельних робіт.

Виконавцем робіт визначено ТОВ «Вишків-Брук». У відкритих реєстрах власниками товариства зазначено Потапчук Людмилу Володимирівна та Балицького Сергія Івановича. На місцевих виборах 2020 Сергій Балицький був кандидатом у депутати від партії «За майбутнє» до Луцької міської ради, на сьогодні член її виконавчого комітету. У нього давні зв’язки з командою Палиці, у 2015- 2020 році він був депутатом міської ради від партії «УКРОП». Цікавим є те, що дана фірма почала вигравати тендери на ремонт доріг та тротуарів у період коли партія «УКРОП» сформувала більшість у міській раді.

Викликає також питання щодо доброчесності цього товариства. За даними сайту YouControl «Вишків-Брук» фігурує у кримінальному провадженні №12019030000000029 від 23.01.2019 року. Зокрема у даній справі йдеться про розкрадання бюджетних коштів під час ремонту тротуарів у місті Луцьку на суму близько 700 000 гривень.

015

За даними сайту dozorro.org Рожищенська м/р перерахувала на рахунки ТОВ «Вишків-Брук» за актами приймання – передачі виконаних робіт 1,62 млн. грн. При цьому очікувана вартість закупівлі, яку виставив замовник на тендер складала 2,35 млн. грн. При розкритті пропозицій виявилось, що ТОВ «Вишків-Брук» надав пропозицію на третину меншу ніж очікувана вартість закупівлі, чим фактично не залишив шансів конкурентам виграти цей тендер.

Це свідчать про завищення вартості робіт при оголошенні тендеру на понад 700 тис. грн. з боку Рожищенської міської ради. Звісно міський голова повинен знати реальну вартість робіт і мінімальну вартість договору, який він готов підписати для того щоб об’єм робіт був виконаний у повному обсязі. І якщо припустити, що дана вартість стала відома комусь з учасників тендеру та ще й однопартійцю, то приймати участь у такому аукціоні іншим учасникам немає смислу. Ось така на Волині конкуренція.

Тож історія з рожищенською плиткою дуже схожа на інші, коли замовник та виконавець робіт за бюджетні кошти з однієї відомої партії прославляє нардепа за виділення коштів з державного бюджету. А цей нардеп активно агітує на виборах за політичну партію замовника і виконавця. У результаті замовник залишається на посаді міського голови, а виконавець стає членом виконавчого комітету обласного центру. І те, що їх об’єднує – партія «За майбутнє». Ну і звісно освоювання бюджетних коштів. Не дарма благодійний фонд керівника партії Ігоря Палиці має назву «Тільки разом».

Єдиним округом Волинської області, який не отримав кошти з субвенції на соціально-економічний розвиток території, став округ № 21, який у парламенті представляє нардеп Степан Івахів. Слід відмітити, що до 2020 року цьому нардепу вдавалось залучати на свій округ кошти депутатської субвенції. Входження Степана Івахіва до депутатської групи «За майбутнє» було несподіванкою. Вже багато років між Ігорем Палицею та Степаном Івахівим в регіоні відбувалось негласне протистояння за вплив. Останній представляв інтереси політико – економічної групи «Континіум», яку асоціювали з Петром Порошенком. Можливо, давнішні зв’язки з екс-президентом і стали підставою відсутності фінансування проектів округу за рахунок державної субвенції.

На окрузі № 22 у голови партії «За майбутнє» Ігоря Палиці проводили капітальний ремонт неонатального центру, який розміщено у місті Луцьку.

Ремонт неонатального центру розпочався ще у 2017 році. Кожного року на цей об’єкт виділяються сотні мільйонів бюджетних коштів. І. Палиця почав опікуватися цим центром, ще на посаді голови Волинської обласної ради.

У жовтні 2020 року  ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» виграло тендер на суму 27,4 млн.грн. для здійснення ремонту неонатального центру у м. Луцьку. 17 листопада 2020 року товариством з КП «Волинське обласне територіальне медичне об'єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради укладено договір на виконання будівельних робіт. Кінцевий термін виконання робіт згідно договору - 30 листопада 2021 року.

Цікавим є факт, що згідно наявних документів ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» за останній місяць 2020 року виконало у повному обсязі третину об’єму усіх передбачених договором робіт на суму, що дорівнює виділеним коштам «депутатської субвенції» Ігоря Палиці.

Згідно даних електронної системи https://dozorro.org/ станом на 24 грудня 2020 року кошти державної субвенції були перераховані на рахунки ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536».

016

Зміни до договору про новий графік виконання робіт та акти приймання-передачі робіт на суми 6,7 млн.грн. були підписані медичною установою без заперечень. За 30 днів товариство отримало майже 7 мільйонів гривень

Давайте розглянемо хто стоїть за контрагентами цього договору і лобістів процесу будівельних робіт.

Не є секретом, що кошти на фінансування даного будівництва було заведено за сприянням народного депутата Ігоря Палиці, партія «За майбутнє». Замовником  будівництва є медичне об'єднання захисту материнства і дитинства, керівником якого згідно даних реєстру значиться Ірина Горавська, яка є депутатом Волинської обласної ради від партії І.Палиці. Саме вона відповідальна за підписання актів приймання-передачі будівельних робіт. ГО «Бюро аналізу політики» направило замовнику будівництва запити на отримання публічної інформації з вимогою надати акти-приймання передачі будівельних робіт, для аналізу фактичного обсягу робіт. На момент написання даного матеріалу відповіді на них отримано не було.

ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» також мають своїх представників серед депутатського корпусу. Так, донька голови наглядової ради підрядника Ірина Патлашинська є депутатом обласної ради від партії «Європейська солідарність».

Субвенція на соціально-економічний розвиток Волині фактично перетворилась на можливість нардепів протягом усієї каденції перебувати у інформаційному полі регіону.

Навіть після місцевих виборів справа команди Палиці працює.

За рахунок «депутатської субвенції» у 23 окрузі Ірини Константевич ремонтували школу в с. Гірки та спортзал смт. Колки. Тенденційно розпорядники коштів субвенції мають відношення до політичної сили «За майбутнє». Замовником ремонту спортзалу був відділ освіти Колківської селищної ради, начальник якого Леонід Новак балотувався на посаду селищного голови від партії Палиці, а село Гірки входить до складу Любешівської ОТГ у якій головує висуванець від партії «За майбутнє» Кух Олег Іванович.

Член групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич продовжує збирати політичні бонуси від субвенції з державного бюджету про що активно повідомляє на своїй сторінці у фейсбуці. Не забуваючи при цьому дякувати підряднику та партійцю.

017

Виконавці робіт на об’єктах цього округу також мають відношення до політичних сил регіону.

Капітальний ремонт спортивної зали опорного закладу навчально-виховного комплексу «Колківська загальноосвітня школа I—III ступенів» в смт Колки виконувало товариство з обмеженою відповідальністю «Волиньекобуд». Власниками останнього є Шипелик Михайло Миколайович та Гринчук Андрій Володимирович.

З 2017 року «Волиньекобуд» підписано 95 договорів з бюджетними установами на суму 208,1 млн. грн. Основним замовником по даним договорам виступає Департамент інфраструктури Волинської ОДА. 

018

Михайло Шипелик, у 2020 році балотувався у депутати Волинської обласної ради  від партії «Батьківщина». Андрій Гринчук був кандидатом у депутати Луцької міської ради від політсили «Голос». У списках від цієї партії також значаться два робітника товариства.

019

Згідно даних сайту prozorro.gov.ua ТОВ «Волиньекобуд» на аукціоні надало найменшу пропозицію вартості робіт. У вересні 2020 року відділ освіти Колківської селищної ради уклав договір на суму майже 1,3 млн. грн. на об’єм робіт, який передбачено тендерною документацією (№345 від 09.09.2020). Економія повинна була скласти 655 тис.грн. від запланованої вартості. Але субвенцію освоїли повністю. На єдиному веб-порталі використання публічних коштів міститься інформація про переведення коштів на рахунки даного товариства за додатковим договором №740 22.12.2020 згідно акту виконаних робіт №3 вiд 24.12.2020 на суму 635286,2 грн. Призначення платежу –«Кап.рем.спортзал ОЗНВК «Колкiв.ЗОШ I-IIIст.лiцей смт.Колки,вул Шкiльна 3».

Тобто, фірма для того щоб виграти тендер навмисно занизила вартість робіт на аукціоні, а потім підняла вартість виконання робіт заключивши додаткову угоду на суму економії. Без попередньої згоди з розпорядником коштів та домовленостей на укладання додаткової угоди так зменшувати ціну добросовісному учаснику торгів немає смислу. Звідси можна зробити висновок, що даний тендер був проведений під конкретного учасника.

Частина субвенції на соціально - економічний розвиток території у цьому окрузі була направлена на роботи з реконструкції Гірківської школи. Переможцем тендеру на виконання робіт у 2019 році було визнано приватне мале підприємство «Сатар». Очікувана вартість закупівлі становила 38,8 млн.грн. Початкова ціна пропозиції ПМП «Сатар» майже 31,5 млн. грн. Фактично на старті торгів підприємство «Сатар» зменшило вартість робіт на 7,3 млн.грн. Зазначені обставини повинні були викликати у розпорядника бюджетних коштів певні застереження, але цього не сталося.

020

Загалом дана фірма за 2016-2021 року уклала контрактів з бюджетними установами на загальну суму 55 млн.грн. Договори з найбільшими сумами витрат були укладені з управлінням гуманітарної політики Любошевської селищної ради (31,7 млн. грн.) та відділом освіти та культури Любошивської РДА (22, 3 млн. грн.)

Власником та керівником  підприємства «Сатар» значиться мешканець смт. Любашів Савчук Олександр Іванович. На сайті YouControl розміщена декларація Олександра Савчука відповідно до якої він у 2019 році обіймав посаду заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Любешівської селищної ради. Голова є представником партії «За майбутнє».

021

Всього витрати на виконання будівельних робіт у 2019-2020 роках на реконструкцію Гірківської школи склали майже 31 млн. На реалізацію цього проекту було залучено бюджетні кошти з державного фонду регіонального розвитку, субвенції на соціально - економічний розвиток територій, кошти місцевого бюджету. Про завершення робіт на об’єкті за традицією повідомила Ірина Констанкевич на своїй сторінці у ФБ не забувши подякувати будівельникам та фонду Ігоря Палиці «Тільки Разом».

У більшості досліджених об’єктів є одна особливість. Всі вони більш-менш пов’язані з депутатами та чиновниками місцевих рад регіону від політичної сили «За майбутнє». Може у цьому і є секрет перемоги цієї партії на Волині!?

Так чи інакше, але аналіз субвенції на соціально - економічний розвиток Волині підтверджує тенденцію перетворення коштів державного бюджету у голоси виборців для команди Ігоря Палиці.

Додаток

Перелік заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, які були профінансовані за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам

Округ

Назва об'єкту (заходу)

Кошти передбачені субвенцією

Розпорядник бюджетних коштів (Замовник)

Виконавець робіт/надавач послуг

20

Нове будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту комунального опорного закладу «Луківська загальноосвітньої школи I—III ступеня-ліцей» по вул. Лящука, 4 у смт Луків Турійського району Волинської області

1 746 059,00

Департамент інфраструктури Волинської ОДА

ТОВ «ІДЕЯ», 32616122

19

Нове будівництво адмінбудівлі стадіону та трибун по вул. Незалежності в смт Люблинець Ковельського району Волинської області

4 529 813,00

Департамент інфраструктури Волинської ОДА

ТОВ «Волбуд», 40299777

22

Капітальний ремонт І та ІІІ поверхів неонатального центру, сходових кліток та вантажно-пасажирського ліфта на проспекті Відродження, 30 в м. Луцьку

6 701 355,00

КП»Волинське обласне територіальне медичне об'єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради

ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536», 30248307

19

Капітальний ремонт трибун та бігових доріжок стадіону СОКу «Шахтар» на пр. Перемоги, 5 у м. Нововолинськ (коригування)

7 000 000,00

СОК»Шахтар»

ПП «ТРАНС-ДОР-СЕРВІС» ,37669226

20

Капітальний ремонт приміщення дошкільного навчального закладу «Сонечко» в с. Перемиль Горохівського району Волинської області

630 000,00

Перемильська сільська рада

ПП «МАКС - БУД»
42002356

20

Капітальний ремонт. Заміна підлоги в спортивному залі загальноосвітньої школи I—II ст. у с. Сільце Горохівського району Волинської області

192 956,00

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Горохівської районної державної адміністрації Волинської області 02141710

ФОП Мужик Є.П., 1992210235

20

Капітальний ремонт. Заміна вікон у загальноосвітній школі I—III ступенів в с. Мерва Горохівського району Волинської області

145 106,00

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Горохівської районної державної адміністрації Волинської області 02141710

ТОВ «БК «ПІРАМІД КОРП», 39484237

20

Капітальний ремонт приміщення Будинку культури с. Печихвости Горохівського району Волинської області (ремонт даху)

399 763,00

Дані відсутні

Дані вдсутні

20

Капітальний ремонт підвальних приміщень адмінбудинку сільської ради по вул. Центральна, 25б в с. Підбереззя Горохівського району Волинської області

400 000,00

Підберезівська сільська рада

ПП «МАКС - БУД»,
42002356

20

Капітальний ремонт даху загальноосвітньої школи I—III ступенів с. Колодеже на вул. Шкільна, 3 Горохівського району Волинської області

250 000,00

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Горохівської районної державної адміністрації Волинської області

ПП «НОВОСАД-БУД», 35964106

20

Реконструкція мереж вуличного освітлення від КТП № 486 по вул. Берестейській, вул. Рузаки в с. Зелене Горохівського району Волинської області

300 000,00

Берестечківська міська рада

ТОВ «ІНТЕРРОУД», 42729784

20

Реконструкція приміщень центральної районної лікарні під Горохівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини по вул. Парковій, 22 в м. Горохові Волинської області

200 000,00

КНП»Горохівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»

ПП «МАКС - БУД»
42002356

20

Капітальний ремонт даху дошкільного навчального закладу с. Старий Загорів, Локачинського району, Волинської області

450 000,00

Старозагорівська сільська рада

ТОВ «ВОЛИНЬЕКОБУД», 41255327

20

Капітальний ремонт спортивної зали загальноосвітньої школи I—III ступенів с. Замличі Локачинського району Волинської області

197 000,00

Сектор освіти Локачинської РДА

ТОВ «БК «БУДКОНТИНЕНТ», 43156425

20

Реконструкція вуличного освітлення в с. П’ятикори Локачинського району Волинської області

180 000,00

Дорогиничівська сільська рада

ТОВ «ВО ІНЖЕНІРІНГ», 43090878

20

Нове будівництво спортивних майданчиків з штучним покриттям на території Рожищенської районної дитячо-юнацької спортивної школи по вул. Гагаріна, 40 в м. Рожище, Волинської області

2 131 070,00

Управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації

ПП «СПОРТЕЛІТБУД», 36834201

20

Капітальний ремонт системи опалення загальноосвітньої школи I—III ступенів на вул. Молодіжній, 47 в с. Навіз Рожищенського району Волинської області

272 000,00

Відділ освіти та молоді Рожищенської районної державної адміністрації

ТЗОВ «АРТЕМТЕПЛО», 43211281

20

Капітальний ремонт загальноосвітньої школи I—III ступенів (заміна вікон) в с. Доросині Рожищенського району Волинської області

200 000,00

Відділ освіти та молоді Рожищенської районної державної адміністрації

ТЗОВ «АЛКОН»,  25092189

20

Реконструкція вуличного освітлення від ТП № 314 в с. Луків, Рожищенський район Волинська область

140 000,00

Луківська сільська рада

ФОП Павлючик В.Ф., 2932907638

20

Реконструкція вуличного освітлення по вул. Слави, Ярмолюка, Молодіжна від КТП № 187 в с. Тихотин, Рожищенський район Волинська область

222 400,00

Дані відсутні

Дані вдсутні

20

Капітальний ремонт тротуарів по вулиці Незалежності в місті Рожище Волинської області (від вул. Драгоманова до вул. Марка Вовчка)

1 000 000,00

Рожищенська міська рада Волинської області

ТОВ «ВИШКІВ-БРУК», 40440968

20

Капітальний ремонт покрівлі загальноосвітньої школи I-II ступенів по вул. Тишика, 53 с. Обенижі Турійського району Волинської області

300 000,00

Відділ освіти, молоді та спорту Турійської районної державної адміністрації

ТОВ «УКРАЇНА ІНЖИНІРИНГ», 34572021

20

Реконструкція дошкільного навчального закладу по вул. Ставецька, 17 в с. Радовичі Турійського району Волинської області

151 887,00

ДП Туличівська сільська рада

ТОВ «АМіЛа» #25090493

20

Капітальний ремонт шатрової покрівлі та утеплення фасадів головного корпусу комунального некомерційного підприємства «Турійська центральна районна лікарня» Турійської районної ради Волинської області в смт Турійськ, вул. Лікарська, 22

500 000,00

Комунальне некомерційне підприємство «Турійська центральна районна лікарня» Турійської районної ради

ТОВ «СМ-Рембуд», 41120491

20

Капітальний ремонт початкових класів та підвального приміщення загальноосвітньої школи I—II ступенів на вул. Шкільній, 8 в с. Смолигів Луцького району Волинської області

406 000,00

Смолигівська сільська рада

ФОП ЖИВКО Т.М., 107407833

23

Реконструкція Гірківської загальноосвітньої школи I—III ступенів з добудовою класних кімнат, їдальні і спортзалу в с. Гірки Любешівського району по вул. Садовій, 8 (коригування)

1 478 809,00

Управління гуманітарної політики Люешівської селищної радаи

ПМП «САТАР», 0912095

23

Капітальний ремонт спортивної зали опорного закладу навчально-виховного комплексу «Колківська загальноосвітня школа I—III ступенів-ліцей» в смт Колки по вул. Шкільна, 3 Маневицького району Волинської області

2 051 004,00

Віділ освіти Колківської селищної радаи

«ВОЛИНЬЕКОБУД» #41255327

20

Капітальний ремонт спортзалу загальноосвітньої школи I—III ступенів по вул. Перемоги, 29а, с. Березолуки, Рожищенського району, Волинської області

500 000,00

Копачівська сільська рада

ПП «СМ-ІНВЕСТБУД», 41998892

20

Капітальний ремонт приміщення загальноосвітньої школи I—II ступенів с. Залісці, вул. Центральна, 37а, Рожищенського району Волинської області

300 000,00

Дані відсутні

Дані вдсутні

20

Реконструкція мереж вуличного освітлення від КТП № 152, ПЛ-0,4 кВ Л-2 в с. Загаї Горохівського району Волинської області

200 000,00

Городищенська сільська рада

ФОП Павлючик  В.Ф., 2932907638

20

Реконструкція мережі вуличного освітлення від ТП № 43 по вул. Шевченка в с. Великий Окорськ Локачинського району Волинської області

162 518,00

Затурцівська сільська рада

ТОВ «ВО ІНЖЕНІРІНГ» #43090878

20

Капітальний ремонт системи опалення будинку культури по вулиці Липинського, 54 села Затурці Локачинського району Волинської області

132 125,00

Затурцівська сільська рада

ФОП ЛІЩУК  С.В., 2961319536

20

Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Центральна в с. Юнівка Локачинського району Волинської області

125 649,00

Затурцівська сільська рада

ТОВ «БК БУДКОНТИНЕНТ», 43156425

20

Реконструкція вуличного освітлення від ТП-51 по вул. Лесі Українки, вул. Шкільній в с. Губин, Локачинського району, Волинської області

176 358,00

Війницька сільська рада

ФОП Герасимчук О.І., 3083807515