Політичний PR депутата Фріса на непрозорих закупівлях.

08 квітня 2021

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетом на соціально - економічний розвиток територій вже давно стала PR технологією більшості народних депутатів мажоритарників. Округ № 84 на якому перемогу здобув представник партії президента «Слуга народу» Ігор Фріс не є виключенням. Після прийняття розпорядження КМУ щодо розподілу «депутатської субвенції» Ігор Фріс на своїй сторонці публікує інформацію про власний вклад у виділенні 10 млн.грн. державних коштів на фінансування інфраструктурних об’єктів населених пунктів районів, які входять у межі виборчого округу. Нижче наведено аналіз процесів закупівель даних об’єктів.

28

У липні 2020 році згідно розпорядження Кабінету Міністрів України на виконання капітального ремонту будівлі Інклюзивно-ресурсного центру м. Галич за рахунок коштів субвенції соціально-економічного розвитку територій було виділено 947 тис.грн.

На офіційній сторінці народного депутат України Ігоря Фріса зазначається, що даний об’єкт було включено до розпорядження КМУ за поданням нардепа. Він особисто слідкував за виконанням робіт капітального ремонту про що повідомляв на публічній сторінці у ФБ.

29

Відповідно до даних майданчика електронної системи публічних закупівель ProZorro у вересні 2019 році комунальна установа Галицької районної ради “Інклюзивний-ресурсний центр” м. Галич за спрощеною процедурою здійснила закупівлю робіт з капітального ремонту будівлі центру на загальну суму 1 034 387,00 грн. Переможцем закупівлі визнано ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ" (39611246).

У результаті аналізу закупівлі було встановлено, що комунальною установою Галицької районної ради «Інклюзивний-ресурсний центр» було відхилено пропозиції інших учасників спрощеної процедури, які мали нижчу ціну. В описі процедури проведення тендеру зазначено інформацію про вимоги ТОВ "БК ЕКСПЕРТ-ІФ" та ТОВ "ПРИКАРПАТТЯ ЕЛІТ-БУД" щодо усунення порушень, які призвели до неправомірної дискваліфікація найбільш економічно вигідних пропозицій учасників з формальних причин. Вимоги були відхилені замовником без посилання на норми закону та зводились до загальної фрази, що текст вимог не спростовує факт вірного відхилення пропозиції Учасника. Окрім того, через електронну систему надано повідомлення Держаудитслужбі про порушення законодавства у частині не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону. Відповіді від Держаудитслужби на сайті не розміщено. ГО «Бюро аналізу політики» направило відповідні запити на доступ до публічної інформації щодо розгляду повідомлення. На час написання цього матеріалу відповіді на запит також не надійшла.

Важливим фактором при здійсненні закупівлі, у відповідності до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» є принцип - максимальної економії, ефективності та пропорційності. Загальний опис може свідчити про залишення без уваги даних положень законодавства з боку замовника закупівлі.

Слід зауважити, що замовник вже відміняв закупівлю цих робіт з капітального ремонту у зв’язку з тим, що вчасно не відповів на запитання учасника до проведення процедури аукціону.

30

Така підстава відмови на нашу думку суттєво не могла вплинути на результати закупівлі. Опис відміненої процедури закупівлі мав наступні етапи.

31.08.2020 року один з потенційних учасників через платформу ProZorro задав запитання замовнику щодо документації з закупівлі.

04.09.2020 року на платформі прозоро було проведене електронний аукціон. У аукціоні прийняло участь чотири учасника: ТОВ "БК ЕКСПЕРТ-ІФ", ТОВ "ПРИКАРПАТТЯ ЕЛІТ-БУД", ФОП "Новіков Ігор Альбертович" та ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ". Електронна система визначила найбільш економічно вигідну пропозицію, яку надало ТОВ "БК ЕКСПЕРТ-ІФ" - 849 200,00 грн. Найбільша пропозиція на початку аукціону надійшла від ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ" у сумі 925 676,00 грн.

07.09.2020 року  замовник відміняє торги.

Залишається не зрозумілим, чому замовник зразу не відмінив процедуру закупівлі до початку проведення електронного аукціону, а чекав його проведення і прийняв рішення про відміну лише через три дні. Необхідно зауважити, що за ці три дні замовник міг провести аналіз усіх пропозицій і не знайшовши підстав для відхилення пропозицій або дискваліфікації учасників, які його не влаштовують вирішив відмінити торги. Це дає підстави для роздумів про справжні підстави скасування торгів. Відповідні відгуки учасників аукціону містяться на сайті системи моніторингу закупівель dozorro.org

31

У відповіді на відгук Замовником зазначається, що пропозиції учасників не розглядались. Насправді аукціон було проведено, а за результатами аукціону електронна система визначила переможця, який запропонував нижчу ціну.

При повторній закупівлі за результатами електронного аукціону мінімальна ціна робіт знову містилась у пропозиції ТОВ "БК ЕКСПЕРТ-ІФ" - 798 800,00 грн., друга мінімальна ціна була надана ТОВ "ПРИКАРПАТТЯ ЕЛІТ-БУД" -799 966,00 грн., а найбільшу ціну знов була від ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ - 849 493,00 грн. Замовник у день проведення електронного аукціону відхилив найбільш економічно вигідні пропозиції та вирішив укласти договір з ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ».

Реакція учасників не застала себе чекати. Відгуки про закупівлю мають негативний характер.

32

Звідки ж така лояльність з боку замовника до ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ»?

Згідно з відомостями інформаційної системи сайту YouControl власниками ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ» є Бойчук Василь Ярославович та Клюба Василь Васильович. Останній у свою чергу, є засновником ТЗОВ "АРХТЕХ" (38335957) спільно з Рудим Тарасом Миколайовичем, Круком Романом Васильовичем, Паук Галиною Іванівною, Круком Василем Григоровичем.

33

Цікавим є те, що особа з прізвищем Крук Василь Григорович є директором КП «Капітальне будівництво» Галицької районної ради. Також згідно даних, які містяться в інформаційних реєстрів колишнім директором цього комунального підприємства значиться Рудий Тарас Миколайович.

Дане підприємство спеціалізується на інженерно-технічному супровід будівництва об’єктів  соціально-культурного і економічного розвитку Галицького району.

Таким чином, аналіз засвідчує, що ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ» пов'язаний з посадовими особами комунальних підприємств Галицької районної ради, яка є засновником замовника закупівлі.

Згідно даних електронної системи публічних закупівель ProZorro у грудні 2020 року Інклюзивний-ресурсний центр м. Галич без використання електронної системи додатково уклав з ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ» окремий договір на виконання капітального ремонту. Вартість даного договору становить 153 745,00 грн.

Дані обставини дозволяють зробити припущення, що замовник відхилив найнижчі пропозиції, щоб укласти договір з ТОВ «ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ», яке пов’язане з «людьми» із Галицької районної ради та освоїти субвенцію з державного бюджету у повному обсязі.

Цікавим є ще один епізод у цій історії. Не зважаючи на спірний процес визначення підрядника та наявність ознак порушення принципів конкуренції та лобіювання конкретного виконавця робіт цей об’єкт включено до звіту І. Фріса про роботу у 2020 році.

Не обійшлося без фірм «непростих людей» і в наступній закупівлі на окрузі нардепа Так, розпорядженням КМУ у «депутатській субвенції» на облаштування туристичного пішохідно-велосипедного маршруту у м. Галич було передбачено 642,5 тис.грн.

Замовником капітального ремонту існуючого вуличного покриття виступала Галицька міська рада Івано-Франківської області. У 2019 році  ТОВ «ВАШ БЛАГОУСТРІЙ»(43083237) було частково відремонтовано покриття туристичного маршруту. Закупівлю провели  без використання електронної системи на загальну 379,17 тис.грн.

Власником та керівником даного товариства є Устимчук Олександр Олександрович.  За результатами аналізу даних в електронні системі YouControl можна встановити зв'язок власника цього товариства з начальником державної установи "Центр пробації" в Івано-Франківській області Устимчук Оксаною Ігорівною. Остання  балотувалось у 2014 до ВРУ шляхом самовисування. У 2020 за списком партії «Платформа громад» екс-очільника голови ОДА Гончарука Олег Романович (2014-2019) балотувалися до обласної ради.

34

В цей же час було розроблено проектну кошторисну документацію на весь туристичний маршрут. Станом на 30.10.2019 року вартість робіт згідно проектно-кошторисної документації склала 1499,497 тис. грн. (допорогова сума згідно діючого законодавства на час прийняття рішення про закупівлю).

Заявлена вартість ремонтних робіт у 2020 році становить 1,087 млн. грн. Згідно сайту електронних закупівель Prozorro перша закупівля даних робіт проводиться у кінці вересня 2021 року. За результатами електронного аукціону ТОВ "ЗАСБУД" (41179351) запропонував мінімальну ціну за виконання робіт з капітального будівництва, яка була у двічі менше очікуваної вартості робіт і дорівнювала 500 тис.грн., що в 2 рази менше очікуваної  вартості.

35

Замовник відмінив торги і вже наступного місяця оголосив про повторну закупівлю даних робіт на аналогічну суму. Цього разу переможцем електронного аукціону стала фірма ТОВ "БУДІВЕЛЬНІ АВТОМАТИЗОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ"(38230297), яка належить депутату VII скликання Галицької районної ради Гривнаку Василю Севериновичу. Він володіє 80,0% статутного фонду підприємства разом з Зайлером Михайлом  Михайловичем у якого відповідно 20%. Василь Гривнак у 2015 році очолював список партії «Свободи» до районної ради. Відповідно до розпорядження КМУ кошти субвенції на соціально-економічний розвиток територій направляється до бюджету Галицького району. Тож, можемо припустити, що Василь Гривнак цілком міг впливати на процес закупівлі даного виду робіт через своїх контактних осіб. Замовником було укладено договір з ТОВ «БУДІВЕЛЬНІ АВТОМАТИЗОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ» на суму 629 537,00 тис. грн. За даними інформаційно-аналітичної системи www.007.org.ua всього по даному розпоряднику на виконання робіт з облаштування пішохідно-велосипедного маршруту  у 2020 році було профінансовано 603,7 тис.грн.

Слід відмітити, що завищення вартості будівельних робіт з боку замовника зазвичай свідчить про наявність корупційних ризиків при здійсненні закупівлі, а відміна торгів після проведення електронного аукціону з боку замовника може відбутися у тому випадку коли на аукціоні «потрібна » фірма програє конкурентам.

Ці критерії дозволяють віднести закупівлю до закупівлю з великими корупційними ризиками. Переконані, що саме ці обставини повинні турбувати нардепа від цього округу. Особливо коли даєш обіцянку виборцям контролювати освоєння бюджетних коштів.

36

Наступним об’єктом, який було профінансовано за рахунок коштів субвенції на соціально економічний розвиток територій є ремонт у місті Галич центру дитячої та юнацької творчості.

Розпорядженням КМУ на капітальний ремонт частини приміщень центру ДЮТ було передбачено 1,189 млн. грн.  Кошти було направлено в бюджет Галицького району. Як і у попередньому випадку замовником ремонтних робіт виступала Галицька міська рада. Запланована сума закупівлі склала 1 432 943,50 грн.

Перший електронний аукціон при закупівлі  робіт було зірвано ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ».  Під час проведення аукціону даний учасник отримавши відомості, що його пропозиція мають вищу ціну ніж у інших учасників у першому раунді  запропонував ціну, яка у 1000 разів менше ніж запланована вартість закупівлі. Дане товариство вже освоювало державні кошти субвенції під час капітального будівництва «Інклюзивний-ресурсний центр» м. Галич і за схожою схемою намагалась дізнатися заплановану ціну у конкурентів. Торги були відмінені замовником.

37

Для участі у закупівлі було зареєстровано 6 учасників: ТОВ «ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ», ФОП Головчак Любомир Васильович,ТОВ «МП – БУДСЕРВІС», ТОВ «ГАЛБУДСПОРТ», ТОВ "ЗАСБУД", ТОВ "Будівельна компанія "Вік". Якби аукціон відбувся з великою вірогідністю переможцем міг стати Головчак Любомир Васильович, який є депутатом Галицької районної ради VI скликання.

Наступне оголошення про закупівлю робіт з капітального ремонту частини приміщень центру дитячої та юнацької творчості в м. Галич на вул. Осмомисла, 7 було оприлюднено через півтора місяці. В електронному аукціоні цього разу прийняло участь 4 учасника: ТОВ «ПРИКАРПАТТЯ ЕЛІТ-БУД», ФОП ТАЧИНСЬКИЙ РУСЛАН БОГДАНОВИЧ, Фермерське господарство «Хутро», ТОВ «АЛЬФА ЕКО ЕНЕРДЖІ». Переможцем аукціону спочатку визнано ФОП ТАЧИНСЬКОГО РУСЛАНА БОГДАНОВИЧА, але потім його пропозицію відхилили з обґрунтуванням причин.

Замовник уклав договір на виконання робіт з капітального ремонту приміщень центру ДЮТ в м. Галич з Фермерським господарством «Хутро». Згідно даних інформаційно-аналітичної системи YouControl  основним видом діяльності  переможця є розведення тварин, що не є перепоною для освоювання бюджетних коштів для даного суб’єкта господарювання.

За інформацією модуля аналітики bi.prozorro.org за період з 2017-2020 року ФГ «Хутро» уклало договори з бюджетними установами на загальну суму більше10 млн. грн. Основними контрагентами за даними договорами були Галицька міська рада та Галицьке КП «Капітальне будівництво». Нагадаємо, що керівник останнього має відношення до ТОВ «ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ», яке у серпні 2020 року зірвало закупівлю даних робіт.

38

Власником і керівником виконавця робіт є Костюк Борис Миколайович,чоловік заступника начальника Головного управління статистики в Івано-Франківській області.  За виконання робіт з капітального ремонту приміщень центру за рахунок коштів державної субвенції було перераховано 756163,69 грн.

Витрачались кошти субвенції соціально-економічного розвитку територій і на дофінансування будівництва доріг на окрузі нардепа І.Фріса. Розпорядженням КМУ передбачено виконання будівельних робіт з капітального ремонту дорожнього покриття вул. Січових Стрільців, вул.Тихав с.Підлісся Загвіздянської сільської ради об’єднаної територіальної громади Тисменицького району. Загальна сума бюджетних коштів визначена у розпорядженні становить 600 тис.грн. Замовником капітального ремонту виступає Загвіздянська сільська рада. Керівник громади Володимир Ружанський на передодні місцевих виборів активно розповідав про пріоритетність виконання ремонту цих ділянок дороги. А за тиждень до виборів народний депутат Ігор Фріс публічно підтримав діючого голову громади на виборах 2020 року. Володимира Ружанського було обрано повторно.

Закупівля даних робіт була проведено без використання електронної системи Prozorro у квітні 2020 року. Договір було укладено з ТОВ «ПМК-88» на загальну суму 1 413 602 грн. Дане товариство активно освоює бюджетні кошти виконуючі ремонт автомобільних доріг в регіоні. Так, за 2016-2020 роки дано підприємство уклало з бюджетними установами  147 договорів на суму приблизно на 1 млрд. грн. ТОВ «ПМК-88» пов’язують з бізнесом братів Петра та Миколи Проців (екс-голова Івано-Франківської служби автомобільних доріг протягом чотирьох місяців у 2015 році).

39

За відомостями інформаційно-аналітичної системи YouControl у 2019 році товариство фігурувало у кримінальних провадженнях щодо привласнення бюджетних коштів при цьому використовуючи механізм укладення допорогових закупівель. Нагадаємо, що ця закупівля ремонтних робіт за рахунок коштів державної субвенції також відбулася без застосування конкурентних процедур.

40

Ремонт дороги в с. Підлісся відбувався у два етапи, спочатку у липні 2020 року було виконано ремонтні роботи на суму 813590, 00 грн. за рахунок місцевого бюджету і на початку жовтня 2020 згідно акту виконаних робіт було закрито роботи на суму субвенції з державного бюджету у розмірі 600 тис.грн. Фактично народний депутат Ігор Фріс пролобіював виділення коштів з державного бюджету під визначеного суб’єкта господарювання для відомих в області автодорожніх ремонтників.

Частину коштів державної субвенції було направлено на завершення будівництва спортивного майданчика з штучним покриттям Надорожнянського НВК в с. Надорожна Тлумацького району. Будівництво було розпочато у 2018 році. За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку будівельною компанією «Княжий Галич» спортивний майданчик було обладнано штучним покриттям, площею 924 кв.м. Вартість робіт згідно договору підряду та змін до нього складала 615,5 тис.грн. Закупівля відбулася без використання конкурентних процедур. Згідно даних з відкритих джерел дана будівельна компанія має зв’язки з керівником та власником ТОВ «ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ», яке фігурує в інших закупівлях за рахунок коштів «депутатської субвенції». Також у грудні 2018 року між Тлумацькою міською радою було укладено два договори підряду на виконання робіт з облаштування спортивного майданчику з  ПП "ГЛІТ-ІФ" на загальну суму майже 262 тис.грн.

У серпні 2020 року Тлумацькою міською радою знову було проведено закупівлю на нове будівництво спортивного майданчика з штучним покриттям Надорожнянського НВК без застосування конкурентних процедур. Договір на суму 430 339,81грн.було укладено з Приватним підприємством "Ера-Захід" (34023303). Власником та керівником даного підприємства є депутат Тлумацької міської ради VII та VIII скликання - Шкунда Любомир Михайлович. Останній має спільний бізнес з Бринським Ігорем Богдановичем, який також є депутатом діючого та попереднього скликання Тлумацької міської ради від політичної партії «Європейська солідарність».

41

За традицією після виконання будівельних робіт , під час місцевих виборів 2020 року, міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський дякує народному депутату Ігорю Фрісу і потрапляє до переліку очільників громад регіону, які залучаються підтримкою нардепа від партії влади. На новий термін Р. Круховського обрано не було.

42

У 2020 році планувалось капітально відремонтувати ясла-садок «Дюймовочка» Тлумацької ОТГ. Замовником робіт виступала міська рада, яка 25 серпня 2020 році уклала договір підряду з ТОВ "ПЕРСПЕКТИВА" (22173787) на загальну суму 980 750,40 грн. При цьому 04 вересня 2020 року до даного договору було укладено додаткову угоду, яка зменшує вартість робіт до 663130,00 грн. Ця сума не перевищує суми державної субвенції, яка була передбачена розпорядженням КМУ. Згідно даних Єдиного веб-порталу використання публічних коштів всього на рахунок ТОВ «Перспектива» було перераховано 626359,2 грн. з 700000 грн., які передбачені у розпорядженні КМУ.

Основним власником ТОВ «Перспектива» є Чаплінський Михайло Романович, а керівником Чаплінский Ігор Михайлович. Одночасно Михало Чаплінський є власником ПП «Ювента-2». Керівником цього підприємства зареєстровано Чаплінского Анатолій Михайлович, який є депутатом міської ради м. Тлумач VII та VIII скликання від партії ВО «Батьківщина».

43

30 грудня 2020 року до вищезначеного договору підряду було внесено зміни щодо терміну виконання робіт з капітального ремонту. Термін було продовжено до 31.12.2021 року, що дозволить продовжувати освоювати бюджетні кошти на даному об’єкті вже визначеному виконавцю і в 2021 році. На місцевих виборах 2020 року перемогу серед претендентів на посаду міського голови отримав Петрук Ігор Андрійович висуванець ВО “Батьківщина”. Тож можна лише припустити скільки бюджетних коштів зможе освоїти фірма однопартійця міського голови за наступну каденцію.

Фірма Анатолія Чаплінского (ПП "ЮВЕНТА - 2", 34023387) освоювала також частину бюджетних коштів субвенції на соціально-економічний розвиток територій  виконуючі роботи з будівництва мережі центрального водопостачання на                           вул. О. Кобилянськоїв м. Тлумач.

Замовник визначив очікувану вартість закупівлі у розмірі 949 442,00 грн., що майже на 180 тис.грн. більше ніж передбачено субвенцією. У той же час за результатами електронного аукціону ПП «Ювента - 2» на старті його проведення надало пропозицію на 150 тис.грн. меншу ніж очікувана вартість. На момент завершення аукціону запропонована переможцем вартість робіт майже зрівнялась з сумою коштів, яку було передбачено розпорядженням КМУ. Враховуючи це, можна припустити, що між замовником та переможцем існує певна взаємодія в частині граничної межі вартості виконання робіт, а очікувана вартість закупівлі навмисно значно завищена.

За інформацією Prozorro роботи з будівництва ще одного водогону в м. Тлумач по вул. Б. Хмельницького виконує ПП Котломонтаж (32168590). Відповідний договір було укладено за результатами спрощеної процедури закупівлі. Вартість договору становить 823 990,00 грн. витрати на виконання будівельних робіт повністю покриває субвенція на соціально-економічний розвиток територій.

Керівник та кінцевий бенефіціар фірми – Сітко Мирослав Мирославович, який зареєстрований у м. Вінниця по вул. 1905 року, буд. 11. Мирослав Сітко також є керівником і власником ТОВ «Будівельна компанія» та є вірогідним родичем колишнього депутата Черніївської сільради Івано-Франківської області Сітка Мирослава Олеговича. Згідно акту виконаних робіт на початку листопада 2012 року товариство отримало всю суму за виконані роботи одним платіжним дорученням.

44

Всі роботи пов’язані з освоєнням державної субвенції, у тому числі з будівництва водогону висвітлюються на місцевих Інтернет ресурсах. Загалом матеріали мають однакову структуру та базуються на повідомленні колишнього міського голови Р.Круховського щодо сприяння нардепа І Фріса у виділенні бюджетних коштів.

45

При розподілі «депутатської субвенції» кошти також спрямували і на закупівлю медичного обладнання. У Тлумацьку центральну районну лікарню поставлено рентген аппарат ULTRA 100 виробництва EcoRay. Закупівля здійснювалась без використання електронної системи. Замовником закупівлі виступала Тлумацька міська рада, а продавцем ТОВ "ІЛАТАНМЕД". Вартість закупленого обладнання відповідала сумі коштів передбаченої розпорядження КМУ про розподіл субвенції – 1,420 млн. грн.

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "ІЛАТАНМЕД" (код ЄДРПОУ 34494612) є Барінов Андрій Валерійович. За інформацією аналітичної системи bi.prozorro.org у 2020 році товариство уклало 65 договорів з бюджетними установами на загальну суму 494,3 млн. грн., з них виконало зобов’язання у 49 договорах на суму 274 млн. грн. Більшість закупок було проведене без застосування конкурентних процедур (77%).

46

Аналіз державних закупівель показує, що ТОВ «Ілатанмед» у 2020 році поставив декілька мобільних рентгенівських систем марки ULTRA 100 EcoRay Co до медичних установ різних регіонів. Вартість медичного обладнання коливалась від 1,2 до 1,42 млн. грн. У березні 2021 році ця фірма продала Департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради аналогічну рентгенівську систему за 650 тис.грн, що у двічі дешевше за попередні продажі 2020 року іншим установам. 

Фірма «Ілатанмед» згадується у кримінальному провадженні щодо ввезення в Україну медобладнання по завищеним цінам. Зокрема у постанові йдеться про ряд компаній, які поєднані в одну фінансову групу. Ці фірми постачали товари під замовлення Міністерства охорони здоров`я та інших державних і комунальних установ по завищеним цінам.

На інформаційному сайті «Наші гроші» повідомляється, що столичний «Ілатанмед» належить Андрію Барінову. Раніше співзасновником був Денис Шестаков, до того фірмою володіла Ольга Писана, а перед тим – Олександр Дiчек. Фірма була пов’язана з родиною Саворовських, що мали спільний бізнес із Германом Фісталем.

Аналіз відомостей з інформаційної системи YouContrоl знаходить історичні зв’язки Андрія Барінова з ТОВ «Некрос», останнє входить до бізнес - структур народного депутата України від партії «Слуга народу» Юрія Арістова, який є бізнес-партнером родини президента Зеленського. Власником ТОВ «Некрос» є громадянин Росії Патоков Володимир Вікторовий.

47

У березні 2021 році ТОВ «Ілатанмед» потрапила у корупційний скандал щодо передачі хабаря, який пропонували губернатору Вінницької області за сприяння у розподілі бюджетних коштів за медичними контрактами.

За рахунок коштів державної субвенції було завершено виконання робіт з капітального ремонту актового залу та додаткових приміщень Павлівського ліцею. Тенденційно закупівля здійснювалась без застосування конкурентних процедур у квітні 2020 року до прийняття розпорядження про виділення коштів державної субвенції. Загальна вартість робіт з капітального ремонту була визначена у сумі 1 425 800,00 грн. Дофінансування за рахунок коштів державної субвенції склало 600 тис.грн. Згідно укладеного договору на початку 2020 року виконавцем робіт визначено ФОП Глушак Василь Романович.

48

ФОП Глушак Василь Романович підписав 56 договорів з бюджетними установами на загальну вартість майже 14 млн. грн. Більшість закупівель було здійснено без застосування конкурентних процедур. Основним замовником робіт та послуг цього підприємства була Ямницької сільської ради. Витрати на капітальний ремонт актового залу та додаткових приміщень Павлівського ліцею Ямницької сільської ради по вул. Когуча, 4 в с.Павлівка профінансовано у повному обсязі. На сайті ЦВК міститься інформація, що приватний підприємець Глушак Василь Романович балотувався у депутати до Загвіздянської сільської ради.

Відкриті реєстри містять інформацію про зв'язок підприємця Глушака Василя Романовича з депутатом Ямницької сільської ради Третяком Михайлом Васильовичем (2017-2020,2020-дотепер). Зокрема ці два суб’єкти господарювання вказують один контактний номер телефону під час подачі пропозицій для участі у закупівельних процедура. Аналізом фізичних та юридичних осіб за спільними номером мобільного телефону встановлено, ще один зв'язок Василя Глушака з громадською організацією «Павелче», засновниками якої є мешканці села Павлівка – Вацеба Іван Ярославович, Ружанський Ігор Володимирович, і Третяк Михайло Васильович. Зауважимо, що разом з депутатом Третяком, сайт Ямницької сільської ради містить інформацію з структурою виконавчих органів сільської ради. Так згідно цієї структури особа з прізвищем Вацеба І.Я. зазначена, як староста с. Павлівка, а з прізвищем Ружанський І.В. значиться  головний спеціаліст, інспектор з питань благоустрою сільської ради.

Аналогічна ситуація з визначенням виконавця робіт із облаштування пішохідної доріжки по вул. Галицька склалася у с. Ямниця. Закупівлю провели у квітні 2020 року на загальну вартість 774 375,20 грн. Договір було укладено з ФОП Качкан Василь Михайлович. Структура виконавчих підрозділів сіл Ямницької громади також містить інформацію про чиновника прізвище якого співпадає з виконавцем робіт з капітального ремонту пішохідної доріжки, а саме: Качкан Віра Ярославівна - діловод с. Рибне.

Вже у серпні 2020 року згідно акту №139-01-1-1 вiд 14.08.20р. та договору №322 вiд 15.04.2020 повну суму за виконані робити було перераховано на рахунки приватного підприємця Качана В.М., з них 600 тис. грн. «депутатської субвенції». Фактично субвенція прийшла на вже реалізований проект.

49

Дані обставини підтверджують, що при формуванні переліку об’єктів, які планувалися фінансуватися за рахунок субвенції з державного бюджету на соціально – економічний розвиток територій посадові особи Ямницької сільської ради і народний депутат Фріс знали суб’єктів, які будуть освоювати державні кошти. Враховуючи, що закупівлі відбувалися без проведення електронного аукціону, то з впевненістю можна стверджувати, що використання коштів субвенції не відповідає принципам прозорості та добросовісної конкуренції.

50

Нагадаємо, що описані вище корупційні ризики під час «освоєння» субвенції на соціально – економічний розвиток регіону не завадили народному депутати здобувати політичні дивіденди. Він особисто контролював виконання робіт по більшості об’єктів, зустрічався з колективами бюджетних установ, агітував за деяких кандидатів на посади голів ОТГ округу. Залучення коштів державної субвенції на виконання робіт та закупівлю обладнання вважав особистою перемогою під час депутатської роботи та включив ці «здобутки» до власного звіту за 2020 рік.

Перелік заходів та сума коштів передбачених розпорядженням про субвенцію на соціально-економічний розвиток територій для реалізації в межах виборчого округу № 84.

п/п

Місцевий бюджет

Найменування заходів передбачених розпорядженням про субвенцію на соціально-економічний розвиток територій

Сума коштів, грн.

Контрагент по договору з реалізації заходу

1

Бюджет Галицького району

Капітальний ремонт будівлі комунальної установи “Інклюзивного-ресурсного центру” м. Галич по вул. Львівська, 3 Галицького району

947 182,00

ТОВ "ПАРТНЕРБУДПРОЕКТ"
#39611246

2

Бюджет Галицького району

“Облаштування пішохідно-велосипедного маршруту: м. Галич (центр) – Старостинський Замок – оглядовий майданчик”, (капітальний ремонт)

642 548,00

ТОВ "БУДІВЕЛЬНІ АВТОМАТИЗОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ"
#38230297

3

Бюджет Галицького району

Капітальний ремонт частини приміщень центру дитячої та юнацької творчості на вул. Осмомисла, 7 в м. Галич

1 198 422,00

Фермерське господарство "Хутро"
#19391345

4

Бюджет Загвіздянської ОТГ

Капітальний ремонт дорожнього покриття вул.Січових Стрільців(від.вул.Т.Шевченка),вул.Тиха(від вул.Січових Стрільців)в с.Підлісся Загвіздянської сільської ради об2єднаної територіальної громади тисменицького району

600 000,00

ТОВ "ПМК-88"
#37756334

5

Бюджет Тлумацької міської ОТГ

Нове будівництво спортивного майданчика з штучним покриттям для фізкультурно-оздоровчих занять учнів Надорожнянського навчально-виховного комплексу на вулиці Гостинець, 37 в с. Надорожна, Тлумацької ОТГ Тлумацького району

430 340,00

Приватне підприємство "Ера-Захід"
#34023303

6

Бюджет Тлумацької міської ОТГ

Капітальний ремонт будівлі Тлумацького дошкільний навчальний заклад ясла-садок “Дюймовочка” за адресою м. Тлумач, вул. Берегового, 2

700 000,00

ТОВ "ПЕРСПЕКТИВА"
#22173787

7

Бюджет Тлумацької міської ОТГ

Нове будівництво мережі центрального водопостачання на вул. О. Кобилянської в м. Тлумач, (масив за автостанцією)

767 727,00

ПП "ЮВЕНТА - 2"
#34023387

8

Бюджет Тлумацької міської ОТГ

Нове будівництво мережі центрального водопостачання на вул. Б. Хмельницького в м. Тлумач, (масив за автостанцією)

845 014,00

ПП Котломонтаж
#32168590

9

Бюджет Тлумацької міської ОТГ

Придбання медичного обладнання для комунального некомерційного підприємства “Тлумацька центральна районна лікарня” Тлумацької районної ради (цифровий комплекс рентгенівський діагностичний)

1 420 000,00

ТзОВ "ІЛАТАНМЕД"
#34494612

10

Бюджет Ямницької ОТГ

Капітальний ремонт актового залу та додаткових приміщень Павлівського ліцею по вул.Когуча,4 в с.Павлівка,Ямницької сільської ради ОТГ

600 000,00

ФОП Глушак Василь Романович
#3085104051

11

Бюджет Ямницької ОТГ

Капітальний ремонт пішохідної доріжки по вул.Галицька(від вул.Смицнюка до цвинтаря)в с.Ямниця, Ямницької сільської ради ОТГ

600 000,00

ФОП Качкан Василь Михайлович
#3322208052