Хто освоював 23,3 млн.грн. коштів «депутатської субвенції» на виборчому окрузі № 177 у Харківській області?

05 квітня 2021

Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 891-р вiд 08.07.2020 на забезпечення заходів соціально-економічного розвитку території виборчого округу № 177 у Харківській області було передбачено 23,3 млн. грн.

Мажоритарним депутатом ВРУ на цьому окрузі є представник президентської партії «Слуга народу» Любота Дмитро Валерійович. До складу округу входять міста Ізюм і Куп'янськ, смт Борова та смт Шевченкове, а також Ізюмський та Куп'янський райони.

Лобіювання виділення бюджетних коштів субвенції на округ народний депутат Дмитро Любота відзначає, як результат депутатської роботи у звіті за 2019-2020 рік. Як і більшість колег по парламенту. Про що повідомляє на своїй офіційній сторінці у FB. Вибір відповідних об’єктів нардеп пояснює наказом виборців на основі, якого було внесено відповідні пропозиції.

21

Найбільше коштів з субвенції на соціально-економічний розвиток території виборчого округу № 117 у 2020 році отримало місто Ізюм на влаштування басейну у фізкультурно – оздоровчому комплексі «Донець». У 2020 році цей комплекс отримує статус об’єкту президентської програми «Велике будівництво» і одразу перетворюється на майданчик для піару місцевих чиновників та депутатів Харківської області. Самі ж роботи з будівництва почалися восени 2019 року, а перший тендер на закупівлю робіт з реконструкції ФОКа було оголошено, ще у квітні 2019 року. Замовником робіт виступило Управління молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міськради, а виконавцем робіт визначено ТОВ"БУДІВЕЛЬНИК", скандально - відомого Михайла Харнама колишнього головного дорожника м. Київа. Фірма – переможець заключає договір на виконання робіт (підряду) від 17.07.2019 № 96 на суму майже 37,7 млн.грн. Очікувана вартість закупівлі, яка була визначена тендерною документаціє становила 46,5 млн.грн. Для отримання перемоги у відкритих торгах ТОВ «Будівельник» зменшив вартість виконання робіт у свої пропозиції майже на 8,8 млн. грн.

На початку 2020 року відповідно до повідомлення представника замовника Максима Стрельника на реконструкцію ФОК «Донець» знадобиться близько 37 мільйонів гривень. За кілька місяців 2019 року було освоєно 8 мільйонів гривень з держбюджету, за які виконано 30 % робіт на об’єкті будівництва.

Вже у квітні 2020 року на сайті Харьковської ОДА публікується інформація про нову вартість будівельних робіт, яка зростає до 48 млн.грн. Роботи контролює заступник голови Харківської ОДА Руслан Тихонченко.

22

У червні 2020 року управління молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міськради проводить окремий тендер на закупівлю аналогічних за назвою видів робіт «Реконструкція фізкультурно-оздоровчого комплексу "Донець"з влаштуванням басейну за адресою: вул. Капітана Орлова,47 м. Ізюм (коригування)» очікуваною вартістю 25,5 млн. грн. Перемогу на відкритих торгах знов отримує ТОВ «Будівельник». Вартість робіт згідно укладеного договору № 175 про закупівлю робіт (підряду) від 15.07.2020 року становила 25 188 524,40 грн.

У день прийняття розпорядження КМУ щодо розподілу «депутатської субвенції» на сайті Харківської ОДА публікується відео про інспектування вже головою ОДА Олексієм Кучером будівельного майданчику ФОКу «Донець». Відео з відповідними підводками під проект «Велике будівництво». Одночасно, керівник області повідомляє, що народні депутати Харківщини прийняли рішення направити кошти «депутатської субвенції» на проекти, які передбачені програмою президента «Велике будівництво». Цим він публічно підтвердив зв'язок виділення коштів на виборчі округи депутатів від влади та лояльних до президента політичних проектів.

У жовтні 2020 року заступник голови Харківської ОДА Руслан Тихонченко знову інспектує виконання робіт з реконструкції ФОКу.

Вже у квітні 2021 року на об’єкт з оглядом завітав голова Харківської обласної ради представник президентської партії «Слуга народу» Артур Товмасян. При цьому у повідомленні на офіційному сайті обласної ради вартість робіт з реконструкції становлять майже 64 млн. грн.

Згідно відомостей пошуково-аналітичної системи 007.org.ua на рахунки ТОВ «Будівельник» за виконання робіт з реконструкція фізкультурно-оздоровчого комплексу "Донець"з влаштуванням басейну у м. Ізюм за період 2019-2021 років було перераховано 62,69 млн. грн. Із них за рахунок коштів субвенції на соціально –  економічний розвиток територій на виконання зобов’язань за договором 2019 року було направлено 3,878 млн.грн., а за договором 2020 року 11,769 млн.грн.

23

У державному реєстрі містяться відомості про трьох власників товариства «Будівельник» – Надточий Леонід Анатолійович (47,5%), Харнам Михайло Володимирович(47,5%), Чуприн Олексій Анатолійович (5%). Керівник Гребенчук Сергій Сергіович.

Загалом починаючи з 2016 року цим товариством було укладено з бюджетними організаціями та установами 292 договори на суму 1,51 млрд. грн., з них 22 договори на загальну суму 426 млн.грн. з департаментом капітального будівництва Харківської ОДА.

24

Нещодавно указом президента одного із власників підрядної організації Михайло Харнама призначено заступником голови Харківської обласної державної адміністрації.

Таким чином, виконання робіт по даному об’єкту та освоєння бюджетних коштів повністю контролюється представниками партії президента «Слуга народу».

Так, мер міста Ізюм Валерій Марченко балотувався від провладної партії, керівник управління молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міської ради (замовник будівельних робіт) Максим Стрельник депутат міської ради з цієї ж партії, а голова депутатської фракції «Слуга народу» у міській раді Бахтіна Еллада значиться помічником народного депутата ВРУ Дмитра Люботи.

Загальний аналіз депутатського складу Ізюмської міської ради дозволяє зробити висновок, що у місті сформовано провладну більшість з депутатів фракції «Слуга народу» та партії «Нові обличчя». Склад обох фракцій має значну кількість працівників виконавчих органів ради та комунальних установ, а сам мер у 2015 році був обраний міським головою Ізюма від партії «Нові обличчя».

За рахунок бюджетних коштів державної субвенції на соціально-економічний розвиток територій у 2020 році було профінансовано роботи з капітального ремонту поліклінічного відділення лікарні у смт. Шевченкове.

Шевченківська центральна районна лікарня, ще в листопаді 2018 року провела відкриті торги на за закупівлю робіт «Капітальний ремонт приміщень поліклінічного корпусу Шевченківської центральної районної лікарні по вулиці Бубліченко, 15, смт Шевченкове, Шевченківського району». Очікувана вартість закупівлі складала 11 084 719,00 грн. Для участі у торгах зареєструвалося три учасника - ТОВ «БК «Укртехносфера», ТОВ «АДВАНС ФОРС», ТОВ «УНІТА». Двох учасників з нижчими ціновими пропозиціями замовником було відхилено у зв’язку з тим, що пропозиції учасників не відповідають умовам тендерної документації, а переможцем визначено ТОВ "УНІТА"( 24285021). З підрядною організацією замовник укладає договір №КР-2018/П вiд 10.12.18. на загальну суму 10 917 606,00 грн. У листопаді 2017 року замовник вже укладав з цим товариством договір № КР-2017/П вiд 27.11.2017 на виконання капітального ремонту приміщень лікарні за результатами відкритих торгів на загальну суму 2 680 000,00 грн. У 2018 року за цим договором згідно звіту про його виконання товариство отримало 2 679 999,60 грн. У 2019 році на рахунки підрядної організації за договором (із змінами), який було укладено за результатами відкритих торгів у грудні 2018 року за виконанні роботи перераховується майже 4 млн. грн.

Відповідно до останніх змін до договору підряду №КР-2018/П вiд 10.12.18 календарний план графік виконання робіт та обсягів фінансування передбачав лише часткове фінансування у 2020 році зобов’язань за даним договором за рахунок «депутатської субвенції» у сумі 4024028,4 грн.

25

Одночасно, на залишок коштів депутатської субвенції у сумі 2 741 920,80 грн. замовник будівництва з цією ж фірмою укладає договір № 2020/П-1 від 18.12.2020 року на виконання додаткових робіт без застосування конкурентних процедур. Строк дії 18.12.2020 - 31.12.2020. Згідно даних аналітичної системи dozorro.org кошти субвенції на соціально-економічний розвиток територій округу № 177 по цьому об’єкту згідно актів виконаних робіт були освоєні у повному обсязі.

У той же час інформаційна системи публічних закупівель Prozorro не містить звітів про виконання договорів укладених з ТОВ «УНІТА», що дає можливість виділення додаткових коштів на виконання робіт у 2021 році під конкретну будівельну організацію без проведення процедури закупівель (шляхом корегування динамічної ціни договору).

26

ТОВ «УНІТА» зареєстроване у вересні 1997 року, кінцевими бенефіціарними власниками є Стукалов Валерійович Адамович та Кононеко Сергій Володимирович. Останній є власником ТОВ «БГ «МІСЬКБУДТРАНС». Загалом ТОВ «УНІТА» брала участь у 35 бюджетних закупівлях на загальну суму 58,3 млн.грн.

Необхідно зауважити, що смт. Шевченкове також має депутата селищної ради від партії «Слуга народу» Семененко Тетяну Вікторівну, яка на громадських засадах є помічником народного депутата Дмитра Люботи. Одночасно партія влади має свого представника на посаді заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради - Кулик Юрій Іванович

Не обійшов увагою народний депутат Дмитро Любота місто Куп’янськ. Тенденційно депутат має свого представника у депутатському корпусі міської ради на території, якої розміщено об’єкти, що фінансуються за рахунок коштів державної субвенції. Цього разу таким представником став рідний батько нардепа Любота Валерій Михайлович. Останній балотувався на посаду міського голови, але посів друге місце. Нещодавно президент призначив Валерія Люботу на посаду голови Куп’янської райдержадміністрації, чим  закріпив позиції нардепа Дмитра Люботи в регіоні.

У червні 2019 року департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації проводить спрощену процедуру закупівлі робіт з капітального ремонту котлів та теплової мережі в котельній, розташованої за адресою: вул. Загреблянська, м. Куп’янськ.

Тендерною документацією передбачено капітальний ремонт будівлі котельні з заміною вікон на пластикові, демонтаж та монтаж котла, встановлення інженерної арматури, відновлення теплової камери та пуско-налагоджувальні роботи, інші роботи з капітального ремонту.

Для участі у спрощеній процедурі закупівель подався лише один учасник - ТОВ "АФІНА ГРУПП ЛТД"(34630070). Власником цього товариства є Хмирова Вікторія Вікторівна.

27

Цим товариством було укладено 36 договорів з бюджетними установами на суму 34,47 млн. грн., з них 9 договорів на загальну суму 27,44 млн.грн. з департаментом житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОДА.

Згідно оприлюдненого звіту про виконання договору на сайті інформаційної системи публічних закупівель Prozorro зобов’язання за цим договором виконанні. Сума оплати за договором склала 1 083 592,83 грн.