Дослідження «Політичний контекст у розподілі та використанні субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів у 2020 бюджетному році»

29 серпня 2021
Дослідження «Політичний контекст у розподілі та використанні субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів у 2020 бюджетному році»
Команда Бюро аналізу політики 20.08 презентувала дослідження «Політичний контекст у розподілі та використанні субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів у 2020 бюджетному році» з експертним обговоренням змін «правил гри» у розподілі субвенції, запроваджених КМУ у 2021 бюджетному році».

Під час заходу ми звернули увагу на малопомітне, але системне, всеохоплююче та масштабне корупційне явище. Це – політична корупція на розподілі та реалізації субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів.

Учасниками круглого столу, окрім експертів БАП стали:

- Ігор Артюшенко, народний депутат VIII скликання, член комітету Верховної Ради з запобігання та протидії корупції. Ігор Анатолійович зазначив, що соцеконом - це хибна практика ручного розподілу бюджетних коштів, але у той же час, це - ледь не єдиний інструмент для депутатів-мажоритарників для залучення коштів на виконання потреб виборців своїх одномандатних округів.

- Андрій Савчук, аналітик даних Громадської мережі ОПОРА. Мережа ОПОРА дослідужє загальні тенденції розподілу субвенції соцеконому з 2016 бюджетного року, і Андрій дав порівняння тенденцій та принципів використання соцеконому попередньою та поточною правлячою коалізціями.

- Наталія Рибалко, експертка Гродадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети». Наталія розповіла про поточні розробки Партнерства у напрямку підвищення бюджетних процесів на місцевому рівні.

- Олексій Захарченко, представник Інституту масової комунікації, експерт з виборчих технологій. Олексій описав аспект використання коштів субвенції як інструмент політичного піару та приклад «дофінансування» виборчих кампаній політиків.

Модерував круглий стіл керівник експертної групи БАП Віктор Бобиренко.

За результатами дискусії маємо чітке підтвердження тези з висновків нашого дослідження: “детальний аналіз та розкладання цих бюджетних процесів «на атоми» дає можливість виявляти реальні підводні політичні течії, зв’язки та мотивації”.

Повну версію дослідження ми додаємо у прикріпленому файлі. А передивитись нашу презентацію повністю можна за посиланням: https://fb.watch/7waFSytfBQ/