Будівництво доріг у м. Коломиї – PR проект політичних сил регіону

10 квітня 2021

У 2020 році Коломийсько-Городенківський округ № 88 отримав 10 млн. грн. бюджетних коштів на здійснення заходів соціально-економічного розвитку території. Усі кошти були направлені на дофінансування капітального ремонту доріг м. Коломия. Фактично тендерні процедури були проведені до прийняття рішення КМУ про направлення бюджетних коштів.

Так, торги на закупівлі «Капітальний ремонту вул. Валова та вул. Шевченка в м.Коломия»  були проведені, ще в середині 2019 року. Народний депутат Андрій Іванчук (група «Довіра») лобіюючи включення цих ремонтних робіт до розпорядження Кабміну знав фірму, яка буде освоювати кошти державного бюджету.

51

У торгах 2019 року було всього два учасника. Замовником виступило управління комунального господарства Коломийської міської ради. Очікувана вартість ремонтних робіт по вул. Валова була визначена у розмірі 10 789 690,00 грн., а по вул. Шевченка - 14 982 380,00 грн. Перемогу на торгах отримало товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «ПБС», 32872788. У тому ж 2019 році з даним товариством було укладеного договори підряду на виконання ремонтних робіт.

Аналізуючи закупівлі та учасників конкурентів (КП "Полігон Екологія", ТОВ «Миколаївбудцентр») можна діти висновку, що торги були проведено формально.

Згідно даних інтернет ресурсу «Наші гроші» ТОВ «Миколаївбудцентр» з групи Араіка Амірханяна мають фінансові стосунки між найбільшими підрядниками Укравтодору до яких відноситься і ТОВ «ПБС». Остання за 2017-2019 року заплатила підприємству Амірханяна 482 млн.грн.

Зауважимо, що ТОВ «БПС» є основним виконавцем ремонтних робіт з ремонту автомобільних доріг Івано-франківської області. На сайті «Наші гроші. Львів» повідомлялось, що з початку 2020 року компанія отримала 10,8 млрд. грн. державних підрядів на виконання ремонтних робіт автошляхів регіону.

Щодо другого тендеру на виконання ремонтних робіт по вул. Шевченка, то конкуренцію ТОВ «БПС» склало комунальне підприємство "Полігон Екологія" Коломийської міської ради, яке згідно рішення Коломийської міської ради фактично підпорядкований замовнику торгів. Так, відповідно до Положення про управління комунального господарства Коломийської міської ради до його повноважень належить здійснення контролю та координація роботи КП “Полігон - Екологія” (п.2.24. рішення ради  №3984-51/2019 від 19.09.2019р. та №3465-41/2019 від 21.02.2019р.). Саме тому, про прозорість та неупередженість при проведенні торгів можна не говорити.

Розпорядженням КМУ на капітальний ремонт вул. Валова передбачено 2 млн. грн., а на вул. Шевченка 8 млн. грн. державних коштів «депутатської субвенції». Згідно відомостей з порталу dozorro.org до 30 грудня 2020 року на рахунок ТОВ «ПБС» було перераховано 1,97 млн.грн за ремонт вул. Валова та 7,88 млн.грн. згідно актів виконаних робіт по вул. Шевченка. Дані суми корелюються з сумою коштів, яка передбачена субвенцією.

52

Загалом за 2019-2020 року ТОВ «ПБС» було виконано робіт по вул. Шевченка на                               суму 10,86 млн.грн., а по вул. Валова -4,36 млн. грн.

Необхідно зауважити, що всі два об’єкти перетворюються у довгобуди і претендують на додаткове фінансування у 2021 році.

Згідно внесених змін до договору підряду на ремонтні роботи по вул. Валова від 31.12.2021 року необхідне дофінансування у 2021 році складає 5,9 млн.грн., роботи повинні завершити у серпні 2021 року.

53

Аналогічна ситуація з виконанням робіт по вул. Шевченка. Календарний план містить обсяги запланованого фінансування у сумі 3,2 млн.грн, а роботи планують завершити у травні 2021 року.

54

Хто ж насправді отримає ці бюджетні гроші?

Виконавець робіт ТОВ «ПБС» має зв'язок з крупною промислово-фінансовою групою «Приват» Ігоря Коломойського. За інформацією сайту YouControl власник товариства Непик Іванна Володимирівна є керівником ТОВ «Галичина - Цукор». Товариство повністю належить Тетяні Шевченко. Остання є дружиною Олександра Шевченка топового політика партії «За майбутнє» і колишнього керівника туристичного комплексу «Букавель». До речі ТОВ «Галичина-Цукор» є засновником ТОВ “Скорзонера”, яке спільно з ТОВ «Буковель»(родини Палиці) зареєстроване, як засновник ТОВ «Коско». Всі ці суб’єкта господарювання мають відношення до ФПГ «Приват».

55

Ще одним підтвердженням існуючих зв’язків між підприємствами ТОВ «КОСКО»,ТОВ «ПБС», ТОВ «Галичина -Цукор» є відомості про однакові контактні засоби зв’язку. На сайті Карпатський центр розвитку туризму також наявний номер телефону підприємства Буковель, який співпадає з телефоном ТОВ «ПБС» та інших компаній фінансової групи, що містяться в відкритих реєстрах.

Одночасно ТОВ «ПБС» належить об’єкт нерухомого майна за адресою: м. Івано-Франківськ, вулиця Володимира Великого, будинок 10а. Згідно відомостей з реєстру за цією адресою зареєстровано благодійного фонду «Фонд Олександра Шевченка – Новий Івано-Франківськ» На сьогодні його діяльність припинена. Окрім того, на офіційній сторінці товариства розміщена інформація про виконання будівельних робіт під час розбудови туристичного комплексу «Буковель».

Всі ці обставини свідчать про безпосередній зв'язок виконавця робіт з Олександром Шевченко, бізнес-партнером Ігоря Коломойського та представника партії «За майбутнє» в франківській області.

Як і у більшості регіонів України освоєння державних коштів «депутатської субвенції» супроводжуються агітаційною компанією з боку політичних сил.

Так, все той же Олександр Шевченко, за інформацією громадянської мережі ОПОРА,  тему ремонту автомобільних доріг поставив основним меседжем  у виборчій компанії.

Як приклад піару на бюджетних грошах можна привести агітаційні ролики партії «За майбутнє » щодо ремонту вул. Валова, який на свої сторінці у FB розмістив Олександр Шевченко. За своїм змістом він ідентичний з рекламним роликом ТОВ «ПБС». Єдина відмінність, це логотипи компаній, хоча всі і так знають хто стоїть за виконавцями ремонтних робіт автодоріг Прикарпаття.

56

Не відстає від свої колег у піар компанії і народний депутат Андрій Іванчук. Він особисто контролює виконання ремонтних робіт у м. Коломия. Додатково готовий організувати ремонт дороги у Космачі для свого колеги від партії "Слуга Народу" на сусідньому виборчому окрузі. Із залученням «своїх друзів» на прохання Президента України про допомогу. Про це він особисто повідомив у відео, яке розмістив на особистій сторінці у ФБ.

Взагалі склалася унікальна ситуація, коли на одному об’єкті за рахунок бюджетних коштів вартістю 2 млн. грн. змогли пропіаритися партія «За майбутнє», представники групи «Довіра», партія «Слуга народу» та ще й не забули згадати президента Зеленського.

При чому ні у перших, ні у других, а ні у третіх не виникало питань один до одного. Всі працювали на власних електоральних полях та збирали політичні дивіденди. Мабуть ця ідилія і є запорукою фінансування заходів за рахунок «депутатської субвенції» на округи, де перемогу отримали депутати вищезазначених політичних проектів.