8,5 млн.грн. на PR помічників нардепа у Святошинському районі м. Києва

15 квітня 2021

У червні 2020 року Микола Тищенкo- народний депутат України з виборчого округу № 219 оголосив, що він братиме участь у праймеріз на посаду мера Києва від партії «Слуга народу».  Критерії відбору кандидатів були наступні:  підтримка фракції (голосування депутатів), підтримка киян (соціологічне опитування) та безпосередня підтримка Володимира Зеленського.

Мабуть з метою отримання додаткової підтримки киян Микола Тищенко вирішив  поточну роботу керуючої компанія Святошинського району щодо завезення піску на дитячі майданчики Києва виставити, як власний здобуток.

57

"Ми відреагували на звернення киян стосовно відсутності піску на дитячих майданчиках і спільно з Керуючою компанією Святошинського району наповнили їх. І це лише початок!" - пообіцяв Микола Тищенко у пості  на публічній сторінці у FB .

Це був початок передвиборної компанії команди Тищенко на місцевих виборах 2020 у Святошинському районі м. Києва до міської ради. Для продовження PR роботи партії «Слуга Народу» на виборчому окрузі народного депутата Тищенко розпорядженням КМУ було передбачено кошти субвенції на соціально-економічний розвиток територій. За ці кошти під час виборчої компанії було розпочато облаштування 48 ігрових майданчиків на території Святошинського району.

Облаштування майданчиків на окрузі № 219 стає основою медійної кампанії команди Тищенко до якої входять помічники народного депутата Пономаренко Андрій Володимирович та Богдан Дмитро Іванович, а також тимчасово непрацюючий Олексій Кисельов - перший номер у списку до міської ради по округу № 10.

Гортаючи стрічку публічної сторінки нардепа Тищенко приходиш до висновку, що тема забезпечення комфортного проживання дітей та їх батьків мікрорайону є центральною під час виборчих перегонів цієї команди до міської ради.

На одному відео матуся з дітьми висловлює подяку  нардепу разом з помічником Русланом Гончаровим за покриття асфальтом прибудинкової території, на іншому люди дякують Дмитру Богдану за ремонт паркану та встановлення лавки на дитячому майданчику, є відео де молода бабуся звертається до Олексія Кисельова з подякою та надіями щодо облаштування ігрового майданчику у їхньому дворі.

58

Десь за тиждень до дати виборів за задумом нардепа Тищенко кандидати в депутати міської ради починають особисто контролювати виконання робіт з облаштування ігрових майданчиків за рахунок коштів «депутатської субвенції».  

У весь цей піар з піском та облаштуванням ігрових майданчиків мовою політтехнологій називається «гречкосійство». Тож коли свідомі громадяни вказують команді Тищенко на те, що особливої заслуги в направленні потоків бюджетних коштів на виборчі округи не має. І все це робиться за рахунок платників податків. Команда Тищенко випускають відео з роз’ясненням для народу, якому служать. У якому продовжують прославляти народного обранця.

«Встановлення дитячих майданчиків – це приклад того, ЯК і куди повинні витрачатися наші з вами податки» - агітаційний слоган М. Тищенко на місцевих виборах 2020 року.

З питаннями куди і для чого витрачаються кошти державної субвенції все більш-менш зрозуміло, а питання, як витрачаються кошти залишилось за кадром агітаційних роликів команди Тищенко.

Загальна сума запланованих витрат на облаштування дитячих майданчиків згідно розпорядження КМУ дорівнює 8,5 млн.грн. Замовником робіт з капітального ремонту майданчиків за кошти субвенції з державного бюджету є Управління будівництва, архітектури та землекористування Святошинської районної державної адміністрації в місті Києві. Провівши аналіз дефектних актів складених цим управлінням можна дійти висновку, що більшість з них мають однакові найменування робіт та різняться лише кількістю ігрових елементів.

59

Дані обставини дозволяли здійснити процедуру закупівлю робіт шляхом проведення відкритих торгів, але складається враження, що замовником та лобістами виділення бюджетних коштів навмисно загальна сума була поділена на окремі об’єкти для застосування спрощеної процедури. Загалом ці об’єкти за критерієм вартості можна поділити на три групи: 12 майданчиків вартістю 99-120 тис.грн., 28 майданчиків вартістю 149-180 тис.грн. та ще 8 майданчиків вартість яких складає 180-290 тис. грн.

8 жовтня 2020 року за результатами спрощеної процедури закупівлі на всі ігрові майданчики, які планувалось облаштувати за кошти субвенції виконавцем визнано ТОВ «Тех Пром сервіс» (41752215). Замовник укладає з переможцем договір на виконання робіт. Більшість договорів було укладено 22 жовтня 2020 року за три дні до дати голосування на місцевих виборах 2020.  А вже через місяць у два етапи - 20 та 25 листопада 2020 року управління перераховує фірмі – виконавцю згідно актів виконаних робіт кошти за облаштування ігрових майданчиків.

Фірма - виконавець створена в листопаді 2017 року і має статутний капітал у 100 000 грн. Бенефіціаром є мешканець Чернігівської області Куць Вадим Анатолійович. До лютого 2020 року власником та керівником даного товариства був Ковальов Костянтин Анатолійович, який також був засновником  ТОВ "КУЛ ФУД" з орбіти групи братів Трофименко. Основними напрямками діяльності компаній групи є будівництво, девелопмент та управління нерухомістю. Головні активи групи: столичний девелопер - компанія "НЕСТ", в управлінні якої знаходиться 260 тис. кв.м. комерційної нерухомості, а також мережа кінотеатрів "Мультіплекс"(відомості аналітично-пошукової системи YouControl).

60

До 2020 року фірма не виявляє активності в тендерних закупівлях та виконанні робіт за бюджетні кошти. За 2020-2021 фірма укладає договорів на 47,58 млн.грн. Всі тендери – від бюджетних установ міста Києва, переважно Святошинського району (управління освіти і управління будівництва, архітектури та землекористування Святошинської РДА в м. Києві). З 118 договорів, укладених за 2020 рік 108 – на допорогові суми.

Ще одним цікавим фактом у цій PR-історії є те ,що ігрові майданчики на окрузі нардепа Тищенка почали встановлювати без укладання договорів на виконання капітального ремонту. Скоріше за все команда партії «Слуга Народу» у Святошинському районі намагалися зібрати політичні дивіденди під час виборів до Київської міської ради.

61

Аналізуючи договір укладений на облаштування ігрового майданчику на вул. Якуба Коласа, 21 можна визначити, які витрати понесло ТОВ «ТехПромСервіс» під час встановлення одного дитячого майданчику. Згідного договірної ціни витрати на матеріальні ресурси щонайменше склали 215 тис. грн., а на оплату заробітної плати робітникам майже 11 тис.грн. У договорі на встановлення майданчику по вул. Зодчих, 50а вартість матеріальних ресурсів становить 126 тис. грн., а заробітна плата нарівні з попереднім договором.

Неможливо знайти незалежне підприємство, яке без оформлення договірних відносин з бюджетною установою погодиться витрати сотні тисяч гривень на облаштування ігрових майданчиків. По - перше, це незаконно. Нагадаємо, що капітальні ремонти дитячих майданчиків комунальної власності потребують відповідних дозволів на порушення об’єктів благоустрою з боку міської влади. Тому скоріше за все ці роботи були проведені за мовчазної  згоди Святошинської РДА в м. Києві. По - друге, великі ризики не отримати фінансування з бюджету.

В свою чергу, у ЗМІ є інформація, що функціонування будівельного ринку Києва та кооперація бізнесменів здійснюється під наглядом або за участю "смотрящого" Дениса Комарницького, колишнього соратника ексглави Києва Леоніда Черновецького. Про зв'язок останнього з народним депутатом Миколою Тищенко неодноразово повідомлялось після публікації інсайдерських документів нардепом Гео Леросом. Фігурантом журналістських розслідувань у 2020 році також стає сестра народного депутата Юлія Тищенко. ЇЇ фірма уклала договір з Комунальним підприємством "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" на виконання проектних та вишукувальних робіт по об’єкту: «Будівництво транспортної розв’язки на перетині вул. М. Раскової та бульвару Верховної Ради». У кінці 2019 року в публічній площині з’явилась інформація про призначення на посаду в.о. голови Святошинської РДА в м. Києві  однокласника нардепа Андрія Трамбовецького.

Всі ці фактори дозволяють зробити висновок, що підприємство – переможець може мати пряму залежить від команди Тищенка і має зв’язки з місцевою владою.

Окремої уваги заслуговує згадка виконавця робіт з капітального ремонту ТОВ «ТехПромСервіс» у кримінальному провадженні щодо заволодіння грошовими коштами, виділеними з місцевих бюджетів на виконання робіт по тендерам, шляхом обготівковування їх через ряд підприємств, що мають ознаки фіктивності. Слідчі в ході обшуку вилучили в одному комплекти документів та печаток понад десяти підприємств, які освоювали бюджетні кошти печатку виконавця робіт.

Згідно відомостей з ухвали  Святошинського районного суду міста Києва, 17.03.2020 під час проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні у ході проведення обшуку одного з приміщень було вилучено печатки, що мають відтиски: «Інженер проектувальник Новак Зоя Володимирівна», ТОВ «БК «Вестбуд Плюс» (код за ЄДРПОУ 40227482), ТОВ «БК Екобудквартал» (код за ЄДРПОУ 43386762), ТОВ «Спектр Технолоджі» (код за ЄДРПОУ 38569424), ТОВ «Будівельна Група Теракомбуд» (код за ЄДРПОУ 43386810), ТОВ «Екокрам» (код за ЄДРПОУ 43554912), ТОВ «Білтек Буд» (код за ЄДРПОУ 38690877), ПП «Метрополія» (код за ЄДРПОУ 34297976), ТОВ «Тех Пром Сервіс» (код за ЄДРПОУ 41752215), «Інженер-Проектуальник ОСОБА_21 », ТОВ «Еквіп-Вент» (код за ЄДРПОУ41320814), «Інженер-проектувальник ОСОБА_22 », «Архітектор ОСОБА_23 », «Інженер-проектувальник ОСОБА_24 », ТОВ «Демос-Буд» (код за ЄДРПОУ 25594710), «Інженер-проектувальник ОСОБА_25 », ТОВ «Київбуд Холдинг» (код за ЄДРПОУ 40212434), ТОВ «Алто Ін» (код за ЄДРПОУ 38908479), ТОВ «Строй Буд Монтаж» (код за ЄДРПОУ 41100627).

В ухвалі зазначено, що в ході документування злочинної діяльності представників ТОВ «Тензасоюзбуд» та пов`язаних з ними осіб отримано інформацію, що невстановлена на даний час слідством особа, яка допомагає іншій особі перемагати в частині державних тендерів в закупівлях від Святошинської РДА в м. Києві та КП «Позняки-Інвест-УКБ Дарницького району міста Києва» та іншій групі пов`язаних між собою підприємств.

Виходить сумна історія. Проконтролювати процес облаштування майданчиків за бюджетні кошти народний депутат Микола Тищенко та його команда кандидатів у депутати міської ради від партії «Слуга Народу» змогли. А процес укладання договорів на виконання підрядних робіт з фірмою, яка має ознаки фіктивності і фігурує у кримінальній справі з розкраданням бюджетних коштів на окрузі залишився поза контролем служителів народу. Не змогли чи не захотіли? Питання без відповіді.