Звідки у голови Сумської ОДА гроші на піар?

Олег Медуниця

Експерт з питань бюджету та децентралізації. Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету VII-VIII скликань. Брав участь у процесах розробки та впровадження бюджетної реформи, адміністративно-територіальної реформи та реформи децентралізації. Навчався…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
18 червня 2020

Якось я вже писав про "жовту" газетьонку "Азимут Суми", яку продюсує і фінансує нинішній керманич області. Звідки гроші на такі недешеві політичні забави? Я (і не тільки я) вже писав про махінації навколо використання коштів Дорожнього фонду, які держава направляє в область. Прочитати і подивитися про це можна тут https://cutt.ly/zun3Nq1 і тут https://cutt.ly/lun3EXk.

Тепер розкажу про процес видобутку "налічних" з іншої сфери бюджетних асигнувань - Державний фонд регіонального розвитку. Це кошти держбюджету, які держава відправляє в регіони для підтримки розвитку територій.

Зазвичай ці кошти транзитом через область відправлялися на міста, райони та ОТГ, які потім проводять процедури закупівель відповідних робіт і послуг. Область залишала собі у розпорядження лише кошти, які були передбачені для обласних комунальних закладів.

З приходом нового голови ОДА і нових кадрів в керування Сумщиною, змінилися і підходи до управління публічними фінансами. Бюджетні кошти стали централізуватися на рівні структур, які напряму підпорядковані Сумській ОДА. І особливо у тих структурах, де голова ОДА вже зробив свої кадрові зміни.

Так нещодавно з міста Дніпро до нас приїхала нова очільниця Департаменту капітального будівництва (ДКБ). І вже 28.05.2020р. голова Сумської ОДА своїм розпорядження віддає ДКБ на освоєння 100 млн. грн. коштів Державного фонду регіонального розвитку. Тобто тих коштів, які раніше йшли у міста і ОТГ. А це майже 50% бюджету всього фонду, який передбачається для області.

І тепер саме у ДКБ будуть вирішувати, хто має ремонтувати Сумську міську дитячу лікарню, стадіон у Стецьківці й таке інше.

104015055 2771663986390070 6902451286430107288 n