Зе!технології: Юлія Мендель

Андрій Букін

Виконавчий директор ГО "Клуб "Шанс". Експерт з питань бюджету та охорони здоров‘я. Навчався в Українській академії банківської справи. Юрист. СумДПУ. Практичний психолог. СумДУ. Бізнес-адміністрування. Має досвід 7 років роботи у…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
21 липня 2021

Пам’ятаєте анонс серіалу Слуга народу? Раджу передивитися за посиланням – це основа маніпулятивної технології, яка використовувалась за декілька років до початку передвиборчої кампанії.  https://www.youtube.com/watch?v=ye_5_D5RKoY...

Звісно, що сьогодні кожен вчитель живе як Президент, а Президент — як вчитель історії… Але на наших очах розгортається нова публічна кампанія, яка несе в собі таку ж саму функцію, як і «анонс серіалу Слуга народу». Сьогодні мова йде про прес секретаря Президента Юлію Мендель.

Після того, як вона пішла з офісу президента, вона написала книгу та видала її друком. До речі, за інформацією самою Юлі, книгу можна буде придбати в мережі магазинів «Клуб Сімейного Дозвілля». Це саме ті журнали, якими спамлять українські родини третьосортною літературою вже два десятки років. 

Книга Юлі називається «Кожен з нас Президент» - це один із слоганів Зеленського, який він запускав у часи передвиборчої кампанії. На https://www.liga.net/.../dva-metra-seksa-10-chasov... вийшла чудова вижимка цієї книги, яка варта уваги.

Отже, використання літератури, як суспільного тарана для початку передвиборчої кампанії. Саме у книзі сконцентровано найголовніші меседжі, які будуть переслідувати українське суспільство наступних два роки. Я впевнений, що Юля стане обличчям нової передвиборчої кампанії і через рік ми зустрінемо її на бордах із новими передвиборчими обіцянками.

По-перше, слід сказати, що саму книгу прочитає невелика кількість людей, але ефект від підсвічування її виходу має неабиякий резонанс. Тобто, суспільство буде обговорювати, те що було написано політтехнологами Юлею в своїй книзі. Ефект досягнуто.

По-друге, книга з обличчям Юлі буде стояти на полицях книжкових магазинів, наприклад, поруч з книгою  «Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грибаускайте». Підсвідомий асоціативний ряд буде штовхати поставити цих людей на один рівень. Дивитися на них та оцінювати рівнозначним поглядом, так само, як ми оцінюємо книги, беручи їх до рук. І справа не в тому, що люди будуть робити ці висновки, або обговорювати це на кухні – це гра з вашою підсвідомістю. Бо вона на обкладинці книжки буде Вам зустрічатися у журналах, соціальних мережах і звісно що на АЗС. Ви звикнете до неї, до обличчя, до постійної присутності. І в потрібний момент ця гра з підсвідомістю виллється у передвиборчу гонку, де молода амбітна, освічена дівчина очолить список партії, або увійде у топ 5-ку. І ми всі будемо з нею знайомі, ми всі будемо це вітати.

Третє. Ті, хто зрештою прочитають книгу, без критичного мислення, отримають вдало скомпоновані, загорнуті у художню обкладинку набір політтехнологічних тез, які остаточно мають зформувати ваше політичне ставлення до певних персон, таких як Порошенко, Богдан, Єрмак, Гончарук та інші. Читач не усвідомить навіть той момент, коли художній текс перетворится в підсвідому мантру. І наступного разу, бачачи того чи іншого політика на екрані телевізора чи на ютубі у своєму смартфоні, підсвідомість буде підкидувати тези, прочитані в книзі Юлі. Технологія геніальна.

Література, як передвиборча технологія вже використовувалася політиками. Зрештою, черговий план порятунку Тегібка, для прикладу. Його література навіт стояла в продажу в розділі економіка у книжкових крамницях. Але це зовсім інший рівень. Над цією роботою, а особливо входженням в інформаційне поле, працювало багато професіоналів. Це видно по тим тонкощам, які передували виданню книги, вибух у засобах масової інформації після її виходу. Врешті, це спланована політична агітація, яка направлена втопити своїх конкурентів, підняти рейтинг Президента та вивести на політичне поле нову, в майбутньому, потужну політичну фігуру.

Ну і наостанок. Колишня прес-екретарка президента Володимира Зеленського Юлія Мендель, яка в кінці квітня написала заяву про відставку, буде вести відеоколонку для програми "Велика деолігархізація", яка виходить на телеканалах "Україна 24" і "Україна" олігарха Ріната Ахметова. Що підтверджує вищеперераховані тези про те, що Юлю будуть знайомити з суспільством і в найближчих півтора роки вона в фоновому режимі буде зустрічатися кожному пересічному українцю. Врешті-решт, вона стане знаною політичною та економічною експерткою, про яку буде знати вся країна. А там і в парламент не гріх.

P.S. Це не хорошо і не погано - це констатація політичної технології