Зе!Парадокси в рамках Національного тижня читання

Віктор Бобиренко

Керівник експертної групи Бюро аналізу політики. Навчався в Національній академії державного управління. Магістр державного управління, політолог, політтехнолог. Вивчає ментальні риси та динамічний стан основних етносів сучасності. Спеціаліст з виборчих технологій.…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
14 грудня 2021
Руслан Стефанчук Руслан Стефанчук

Спікер Верховної ради Стефанчук порекомендував народним депутатам в рамках Національного тижня читання прочитати 5 наступних книг:

Спікер Верховної ради Стефанчук порекомендував народним депутатам в рамках Національного тижня читання прочитати 5 наступних книг:
- "Найкраще", Григорія Сковороди;
- "Європа. Історія" (Europe. A History), Нормана Дейвіса;
- "Імперія повинна померти" ("Империя должна умереть. История русских революций в лицах. 1900-1917 гг."), Михайла Зигара;
- "Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію" (The Churchill Factor. How one man made history), Бориса Джонсона;
- "Застеляйте ліжко. Дрібниці, які можуть змінити ваше життя, а можливо, і світ", Вільяма Г. Макрейвена .
Що я скажу. Воно, звичайно, дарма. Там 80% слуг прочитали дві книги в житті: «Буквар» і зелену.
А тут томіща. Нє вєрю. Я ось сам нещодавно прочитав Макрейвена. Норм. І читав Міхаіла Зигаря. Книга цікава, але висновки надумані. Історія від рускіх інтелігентів завжди упереджена. Навіть якщо вони косять під опозиціонерів. Та і багато там тексту для зелених. Я би не рекомендував. А тепер схотілося перечитати і Сковороду. Земляк.
Але я не про те. Виявляється, є люди, які читають книги і не розуміють їх. Книга їх не змінює, не виховує. І я не певен, що приносить насолоду. Бо як можна доторкнутися до Сковороди і бути на побігеньках у малоосвіченого гопніка з Криворізького кварталу? І боятися йому слово сказати? І підсижувати свого шефа (Разумкова) за наказом Єрмака?
Як взагалі можна підмахувати Єрмаку? Як можна доторкнутися до Черчилля в інтерпретації Джонсона і бути несамостійним політиком? Висновок явний: Стефанчук букви знає, в слова їх складає – прочитаного не розуміє. Я от порадив би цьому політику перечитати «Айвенго» Вальтера Скотта. «Чорну стрілу» Стівенсона. «Тигроловів» Багряного. І обов’язково "Баладу про боротьбу" Висоцького. Почитати щось, що може зробити людину благороднішою. Високою.
Не здатною прислужувати високопоставленому бидлу.
І мати гідність. Та тут власне треба просто згадувати Майдан. Загиблих на ньому. Щоб не потакати злу і не бути конформістом.
Але про що я? Вони правильних книг у дитинстві не читали.
Їм не зрозуміти.