Зеленський, Коломойський та справа за позовом Укрнафти проти Нафтогазу.

Віктор Бобиренко

Керівник експертної групи Бюро аналізу політики. Навчався в Національній академії державного управління. Магістр державного управління, політолог, політтехнолог. Вивчає ментальні риси та динамічний стан основних етносів сучасності. Спеціаліст з виборчих технологій.…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
28 листопада 2021
Зеленський, Коломойський та справа за позовом Укрнафти проти Нафтогазу.
Зеленський, канєшна, великий борець з олігархами.  Але є ньюанси. Ось, наприклад, завтра, 29 листопада, відбудеться суд за позовом Укрнафти проти Нафтогазу. Обидві компанії державні.
Але якщо Нафтогаз на 100% належить державі, то в Укрнафті державі належить лише контрольний пакет у 51% (власник акцій Нафтогаз). А ще 40% зокрема належать ІгорьВалєрічу Коломойському. Але при цьому - менеджмент у фірмі чомусь від Коломойського. І всю компанію ІгарьВалєріч вважає своїм активом.
Так ось, дві державні компанії "судяться".
Ще в далеких 2000-х державна компанія Нафтогаз змусила державну компанію Укрнафта продавати газ по зниженим цінам.
Ну і ІгорьВалєріч обідився. Він навіть подавався в Стокгольмський арбітраж, але програв.
Але в часи лютої і безкомпромісної боротьби Зеленського з олігархами Нафтогаз зненацька став готовий підписати мирову угоду.
Початкова вимога Укрнафти (Коломойського) - передати 9 млрд. кубометрів газу, як компенсацію за втрачений прибуток. За попередніми даними, намічається мирова угода, і Коломойський «з бальшой і сільнай" любві до України погодиться замиритися на на 3,5 млрд. кубів.
Типу "ну ладна, дайте хоч чуть-чуть".
От просто душка. І ви думаєте що про це Зеленський кричав у п'ятницю на пресухі?
Казав, "Ну всьо, звоню Баканову хай зробить шось із цим чортом?". Ні, Володимир Олександрович в одне речення підтвердив, що справа складна і треба домовлятися.
А значить - перед настанням зими Бородатій бабушці Зеленського дістанеться зі сховищ держави велика частка запасів газу.
А Вовік не протів. Він звичайно скаже - де я а де суд? Але ж ми все знаємо. Просто Вова ж з олігархами бореться, ніколи йому розбиратися, що там у партнера по бізнесу.
А взагалі там скоро буде ще і поділ Укрнафти. Держава наче хоче забрати свою частку і сказати Коломойському "гудбай". Але развод ( і в сенсі розлучення, і в сенсі развод лахов) планується непростий. Поінформовані люди кажуть, що Коломошка хоче забрати собі всі нафтові активи компанії, які складають понад 70% від загальної сукупності активів Укрнафти, а державі залишити лише газові, які становлять менше 30% і є проблемними в плані екології і все обладнання ще савєцьке.
Як у "Свадьба в Маліновкє":
- ето мнє, ето опять мнє. А ето тєбє, такой фасончік я нє нашу. Попандопуло, карочє.
Завтра буде суд. Ну чи угода сторін. Якщо виграє Коломойський, питань щодо боротьби з олігархами не буде.
Буде лише питання: який відкат?
І як він розподілений між Вітренком, Єрмаком і самим Зеленським?
Бо за нинішніми цінами на газ - бариш бабушки це буде десь 3,5 мільярди гривень.
Гарний шматочок. Треба ІгарьВалєрічу з лобістами поділитися.