Запорізькі друзі розділили майже 800 тис. грн., вигравши тендер на Дніпропетровщині

20 жовтня 2015

ДП «Придніпровська залізниця» провело тендер, в якому дало змогу двом університетським друзям із Запоріжжя одержати перемогу, запропонувавши ціну на 100 тис. більшу, ніж київські фірми.

Частини локомотивів, вагонів, рухомого складу, кріплення, арматури і механічного устаткування для керування рухом надасть для ДП «Придніпровська залізниця» нове товариство «Елтранс Україна», засноване у вересні 2014 р. із розміром статутного капіталу всього в 1 тис. грн.

Додаток 1 Елтранс Україна

ТОВ «Елтранс Україна» запропонувало ціну за товар всього на 12 тис. меншу від пропозиції компанії-конкурента «Квік – 2006», що складає різницю всього в 2 %.

Власником товариства є Чуприна Антон Сергійович, мешканець м. Запоріжжя 1986-ого р. народження. Більше ніякої інформації про власника фірми-переможця нам віднайти не вдалося, окрім того, що він є одним із небагатьох друзів Миколи Хіньова, генерального директора «Квік – 2006» у соціальній мережі «Facebook». За інформацією, поданою на сторінках «конкурентів», вони є університетським товаришами. 

Додаток 2. Хіньов і Чуприна

Саме товариство «Квік – 2006» відоме численними корупційними махінаціями у сфері державних закупівель. Найгучнішою справою є «розпил» майже 2 млн. грн. товариствами «Квік – 2006» і «Козак-Інвест» у 2013 р., які засновані все тим же Хіньовим Миколою Олександровичем. Всього ТОВ «Квік – 2006» укладено 30 угод на майже 16 млн. грн. 

Додаток 3 Квік 2006

На цей раз у тендері «Придніпровської залізниці» взяло участь чотири товариства: два київських і два запорізьких.

Додаток 4. Розкриття пропозицій

Цікавим є те, що саме пропозиції двох київських товариств були відхилені через одну і ту ж причину: витяг з ЄДР про неперебування особи в процесі припинення підприємницької діяльності не засвідчений електронним цифровим підписом державного реєстратора. Як відомо, ТОВ «НТП «Трансінвест» було засноване влітку 2014 р. і відразу ж почало активно вигравати конкурси на млн. грн., виступаючи конкурентом таким компаніям, як ТОВ «Снабтехінвест», ПАТ «Юнікон», ТОВ «ЕК «Зеніт», ТОВ "НВП «Ріст» та ін. Пропозиція запорожця Чуприни А. С. виявилась значно дорожчою, ніж ціни київських фірм, проте все ж таки одержала перемогу.

Отже, конкурсній комісії варто детальніше досліджувати зв’язки між фірмами-конкурентами, щоб не стати жертвою звичайних корупційних махінацій. 

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.