"Як цивілізований світ вирішує ці проблеми? Точно не зарахунок найбідніших", - Олег Медуниця про ситуацію з газом

Олег Медуниця

Експерт з питань бюджету та децентралізації. Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету VII-VIII скликань. Брав участь у процесах розробки та впровадження бюджетної реформи, адміністративно-територіальної реформи та реформи децентралізації. Навчався…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
23 жовтня 2021
"Як цивілізований світ вирішує ці проблеми? Точно не зарахунок найбідніших", - Олег Медуниця про ситуацію з газом

Державний "Нафтогаз" купує на Енергетичній біржі газ по 34 грн., щоб потім продати населенню, теплоенерго і бюджетним організаціям, через приватні облгази, по 8 і 16 гривень відповідно.

Я чомусь не сумніваюсь, що частина цього "благодійного" ресурсу буде вкрадена і перепродана бізнесу по комерційним цінам. Всі збитки такого "ринку газу" від Зеленського і "Слуг народу" будуть оплачені платниками податків. Вчителі, військові, лікарі, робітники і пенсіонери заплатять за ці експерименти над здоровим глуздом в державному управлінні, які здійснює нинішня влада. Зрозуміло, що у світі енергетична криза і рецепти виходу з неї є погані і дуже погані. Українська влада обрала найгірший варіант із дуже поганих.
Як цивілізований світ вирішує ці проблеми? Точно не зарахунок найбідніших.
Франція досить вірно прореагувала на енергетичну кризу, спричинену зростанням цін на енергоносії. 38 мільйонів найбідніших французів отримають доплату в розмірі 100 євро. Франція не стала стримувати ріст ціни на газ для населення, частково компенсувавши витрати найбіднішій його частині. У результаті не порушені принципи і ринкової економіки, і соціальної справедливості. Більше того, бюджет Франції на цьому ще й заробить. Адже високі ціни на енергоносії дадуть певний позитивний ефект для доходів бюджету. У нас же навпаки - за "дешевий" газ заплатять усі споживачі, в перше чергу соціально незахищені верстви населення.