Як пов’язана географія та вартість опор для енергозабезпечення

Олександр Сулима

Експерт Бюро аналізу політики з аналізу державних закупівель, співзасновник Харківської ініціативної групи “Досить красти” e-mail: sashkomortum@gmail.com

10 квітня 2017

Податки, плата за побутові послуги – «ахілесова п’ята» не тільки харків’ян, але і українців у цілому. Проте кожне місто вирішує питання по своєму: хтось намагається зекономити на аукціоні, а хтось просто забиває на це. 

Так, АК «Харківобленерго» уклало угоду з ПП «Світоніс-Транс» щодо придбання опор на загальну суму 999,72 тис. грн.

Звіт про проведення закупівлі опублікований на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель Prozorro. Обленерго планує закупити 334 шт. опори типу СВ — 95-2 вартістю 1733,35 грн. за шт., та 100 опор типу СВ — 105-3,6 – по ціні 2541,65 грн. за шт.

Додаток2.Договір1

І мабуть би ніхто і не помітив щось не те, оскільки ніхто кваліфіковано не орієнтується у данному питанні з незалежних експертів. Ніхто, крім іншого постачальника електроенергії. Наприклад, ЛКП «Львівсвітло» у системі Prozorro провело торги щодо придбання опори типу СВ - 95-2. За результатами торгів вартість однієї опори склала 1500 грн.

Додаток2.Договір2

Це вже не кажучи про те, що опори типу СВ — 105-3,6 за інформацією prom.ua, якщо їх купляти у роздріб, коштують лише 2 тис. грн. за штуку. При купівлі оптом, від 50 шт., обов'язково буде вагома знижка.

Додаток2.Доказ1 copy copy copy copy

Як бачимо, через те, що АК «Харкіівобленерго» ігнорує проведення аукціонів, компанія переплачує при придбанні товарів, що потім відбивається на вартості електроенергії для населення. 

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy