У тендерній процедурі взяли участь два учасники, а саме ПП "Востоксервіс" та ТОВ "ОПТПОСТАЧПРОМ". Останнє, не дивлячись на вищу запропоновану ціну, виграло торги. Чому це сталося і як так сталося, що запропонована вища ціна виграє закупівлю? Відповідь на ці питання ми намагалися знайти у тендерній документації.
Проаналізувавши тендерну документацію, ми знайшли в ній вимогу щодо наявності у учасника торгів складу або складських територій, розташованих у Первомайському районі Харківської області. На нашу думку, ця вимога є доволі дискримінаційною. В документації зазначено, що місце поставки за адресою замовника - м. Первомайський, Первомайський район, Харківська область. Тобто учасник повинен доставити вугілля саме за цією адресою, а звідки він буде возити вугілля, він вирішує сам.
Таким чином, цією вимогою замовник свідомо звузив коло учасників торгів. Також від учасників тендерної процедури у документації вимагається копія договору, що підтверджує досвід постачання аналогічного товару до установ, що підпорядковані Державній пенітенціарній службі України. Цією вимогою замовник дискримінував усіх тих, які не співпрацювали з установами, підпорядкованими Державній пенітенціарній службі України, але мають позитивний досвід з постачання вугілля іншим бюджетним державним установам та іншим комерційним підприємствам.
Не дивлячись на суттєві дискрімінаційні умови договору, відповідь на звернення була передбачувана – залишити без розгляу.
На нашу думку, Державна установа "Первомайська виправна колонія (№117)" виписала умови тендерної процедури так, щоб закупівлю виграв конкретний постачальник твердого палива. Як, зрештою, і сталося.
Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.