На тендерну пропозицію відреагувало шість юридичних осіб. Ціни було запропановано значно нижчі, ніж очікував замовник, коли розпочинав тендерну процедуру. Так, найдешевша пропозиція склала 57 600,00 грн. З такого різноманіття постачальників товару коміся мала визначити найкращого і замовити товар у нього.
Але вийшло так, що перемогу здобув на відкритих торгах той, хто запропонував найбільшу ціну. Як таке можливо? Що сталося з іншими постачальниками товару?
Так, за інформацією одного з учасників відкритих торгів, замовник просто дискваліфікував інших учасників – залишивши одного, з найбільшою ціною.
Відтак , ПП «Светолюкс-Николаев» заєвляє про корупційну складову тендеру. Цей висновок було зроблено учасником після дискваліфікації пропозиції по Ст.16 ЗУ "Про здійснення держзакупівель" від 01.06.2010 32289- VI.
А саме :
1. Замовник вимагає від учасників або учасників попередньої кваліфікації подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
2. Для участі у процедурах закупівель учасники повинні мати кваліфікаційні дані, які відповідають таким критеріям: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів; наявність фінансової спроможності, заборгованості за кредитами).
Зі скарги ПП «Светолюкс-Николаев» можна зробити висновок, що вищеперераховані документи були надані у повному обсязі.
Але скарга по даному тендеру лишилася не задоволеною. А переможець надав Харківській дирекції “Укрпошта” освітлювальне обладнання за найвищою ціною з пропозицій. Учасники відкритих торгів вважають, що тендер був корупційним з попередньо обраним переможцем.
Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.