Віктор Бобиренко про спекуляцію щодо ринку землі

Віктор Бобиренко

Керівник експертної групи Бюро аналізу політики. Навчався в Національній академії державного управління. Магістр державного управління, політолог, політтехнолог. Вивчає ментальні риси та динамічний стан основних етносів сучасності. Спеціаліст з виборчих технологій.…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
17 жовтня 2021
Віктор Бобиренко про спекуляцію щодо ринку землі

МХП (Миронівський хлібопродукт) Косюка опитав нинішніх своїх орендодавців, і з’ясувалося, що, крім тих 3%, які вже зараз хочуть продати свою землю, існує ще 25% тих, хто буде його продавати, "просто чекає вищої ціни за пай". Що і треба було довести.

Юлія Тимошенко та інші популісти тут кричали: не можна продавати землю, бо її тут же скуплять воріженьки. Це у популістів завжди так: з одного боку - "мудрий український народ", а з іншого - "не можна давати їм розпоряджатися землею, вони ж тупі і тут же за пляшку землю віддадуть". А між тим земля росте в ціні. Перші паї продавали в середньому по 26 тисяч гривень, тобто близько тисячі доларів. Зараз уже ціни на межі 1,5 - 1,8 тисяч баксів. І ціна ростиме.

Ті 25%, які чекають "свою ціну" можуть її чекати ще і 10-15 років. Всім нам так довго впарювали, що наші чорноземи найкраща земля у світі, що тепер немає адекватного уявлення - яка ж ціна.

Я думаю, найбільше в курсі закарпатці. Вони орієнтуються на угорські ціни. А там такий же чорнозем, як і у нас. А ціни - на рівні 15 і більше тисяч за гектар. От і у нас чекатимуть такої ціни, не розуміючи, що без іноземного покупця такої ціни не буде. А 2/3 власників поки-що землю продавати не спішать. Але політичні спекуляції на землі стихнуть. На чому тепер буде тягнути волинку Юлія Володимирівна? - хтозна.

Але цей раунд Зеленський очікувано легко виграв. Як ми і прогнозували.

P.S. 1) Я за ринок землі; 2) Закон Зелених про ринок землі для регулювання ринку в умовах України не годиться.