Велике будівництво - це велика афера

Олег Медуниця

Експерт з питань бюджету та децентралізації. Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету VII-VIII скликань. Брав участь у процесах розробки та впровадження бюджетної реформи, адміністративно-територіальної реформи та реформи децентралізації. Навчався…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
23 липня 2020

Їхав по вулиці Харківська і побачив велику табличку, на якій написано «Велике будівництво» і щось там про Зеленського. Перед цим я бачив відео однієї нардепки від міста Суми, яка розказувала, що це ж завдяки Зеленському будується вулиця Харківська. Насправді, це – просто дешевий політичний пар. Чому?

Тому, що кошти на ремонт вулиці Харківська надійшли з Державного дорожнього фонду. Закон про Державний дорожній фонд, про джерела його наповнення і, що дуже важливо, про спосіб його розподілення, був прийнятий попередньою Верховною Радою. Відповідно до цього закону, частина коштів формульно розподіляється між регіонами, в залежності від кілометражу доріг. Отже, ніякої заслуги товариша Зеленького у тому, що ремонтується вулиця Харківська й інші автомобільні дороги на Сумині, тут нема. Це – виключно кошти платників податків, кошти Дорожнього фонду. Кошти, які в будь-якому випадку надійшли би в місто Суми, незалежно від того, хто був би президентом, Зеленський, чи Порошенко. Отже, це – просто дешевий політичний піар, якому не слід врити.

І ще, важливо. Деякі громадські організації зараз активно розслідую, що ж саме зараз відбувається з будівництвом доріг в Україні. Ну, дорожня галузь завжди була корупціонногенна. Але те, що відбувається зараз – просто жах.

Тут ви можете почитати про масштаби «розпилу» бюджетних котів із Державного дорожнього фонду на так званому «Великому будівництві» імені Зеленського.

«Велике будівництво» Зеленського виявилося добудовою напівготових об’єктів за місцеві кошти

https://bitly.su/RCRip0

Час рекордів. Півмільярда доларів за 30 км дороги

https://bitly.su/0dA1

Ціна будівництва доріг в Україні і Білорусі: порівняльний аналіз

https://bitly.su/GeC70