ТОВ «Торгсервіс» знов отримало мільйони від СхідГЗК

22 грудня 2016

Під кінець 2016 року спостерігалась різка активізація проведення конкурсів державними підприємствами. Серед них і потужне ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», яке закупило 527 т азотної кислоти на 4,5 млн грн.

Як відомо, постійним постачальником хімічних речовин для СхідГЗК є ТОВ «Торгсервіс», яке постйно конкурує із різними товариствами на державних тендерах і досить часто отримує перемогу. Так, лише у червні-серпні за результатами тендерів СхідГЗК уклало низку угод з ТОВ «Торгсервіс» на постачання хімічних сполук на 47,57 млн грн. «Торгсервіс» залишається незмінним постачальником не дивлячись на те, що ціни на продукцію значно підвищились. Так, у лютому 2015 року тендерна ціна за азотну кислоту становила 5 766 грн./т (курс долара – 30 грн), зараз становить – 8 664 грн./т (курс долара – 27 грн).

Додаток1 Ціна за т азоту

Засновниками харківського ТОВ «Торгсервіс» зі статутним капіталом 11 800 грн. є Борис Гринько і Сергій Євсєєв. Раніше Євсєєв значився кінцевим бенефіціаром ТОВ «Енерго-промислова «Югенергопромтранс» разом із Володимиром Куковальським та Жанною Григоренко. Зараз номінальним засновником і бенефіціаром «Югенергопромтрансу» є кіпрська компанія «БПК Біомасс Пауер Корпорейшн Лімітед». З 2008 року ТОВ «Торгсервіс» отримало від ДП «СхідГЗК» 151 млн грн.

Додаток 2 Торгсервіс Схід ГЗК

Таким чином, монополія на хімічні сполуки в ДП «СхідГЗК» не зазнає змін вже з 2014 року. 

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.