Святковий подарунок від ДержФінІнспекції

Олександр Сулима

Експерт Бюро аналізу політики з аналізу державних закупівель, співзасновник Харківської ініціативної групи “Досить красти” e-mail: sashkomortum@gmail.com

15 січня 2014

Що не кажіть, а новорічні свята - це той час, коли стаються несподівані та приємні події.

В липні 2013-го ми публікували статтю щодо зловживань при проведенні закупівлі цукру для дитячого харчування Комунальним підприємством «Комбінат дитячого харчування» (посилання, тема 5/2013 від 10-07-2013).

 

Після того, як ми не змогли отримати копії договору про закупівлю (чим був порушений закон “Про доступ до публічної інформації”), ми надіслали повідомлення про скоєння злочину в прокуратуру, котра направила його за належністю в ДержФінІнспекцію. ДФІ розбиралась дуже довго - з 19 березня 2013 року, за цей час надіслала нам першу і другу відповіді (остання була доволі кумедною). Але нарешті ДФІ закінчила ревізію! Біднесеньким для цього знадобився майже рік! Моторні хлопці, нічого не скажеш). Але головне інше - ми досягли суттєвих результатів!!! ДФІ з’ясувала, що ми безпідставно підняли паніку, бо в той же день, коли відбулось укладання договору з ціною, що нас обурила (7,9 грн./кг), було несподівано укладено додаткову угоду з меншою ціною (6,7 грн./кг).

Виходить, що потрібно повірити, що додаткову угоду було з якогось переляку укладено в той же день і що це сталось саме 4 січня, до нашого звернення в ДФІ? Нє вєрю! (с). Але біс з ним, що робити з ймовірним фактом фальсифікації, вирішимо згодом, головне, що завдяки зменшенню ціни ми запобігли розпилу 216 тис. грн.!!! Скан відповіді раз та два.

Оновлюємо таблицю результатів.

А додатково можна пофантазувати на тему, яким саме шляхом КП “КДХ” змогло навіяти ДФІ версію щодо такого стану речей з угодами, і наскільки те “навіювання” спустошило їхні гаманці (для прокуратури: нІ, це не наклеп, це просто підозра, викликана дивною довірливістю ДержФінІнспекції).

Ще залишились скептики, котрі вважають, що все куплено і нічого не можна змінити? )

 

ХІГ "Досить красти!"