Совок убиває медреформу

Андрій Букін

Виконавчий директор ГО "Клуб "Шанс". Експерт з питань бюджету та охорони здоров‘я. Навчався в Українській академії банківської справи. Юрист. СумДПУ. Практичний психолог. СумДУ. Бізнес-адміністрування. Має досвід 7 років роботи у…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
24 липня 2020
Совок убиває медреформу

Сьогодні в ЦНАПІ підслухано розмову. Ну як підслухано, вона була публічна. Жінка похилого віку, стоячи в черзі почала клясти медичну реформу: 
- Не можна попасти до лікаря. Раніше, як було, прийшов і чекаєш, а зараз на придумували: реєстрація через комп’ютер чи смартфон… а у мене не має. 

З натовпу інша жінка:
- Так наберіть реєстратуру і запишіться, які питання. Ви ж дзвонили? Вас записали? 

В ініціатора розмови, якось стух запал. Але інша жінка була наполегливою, вона все ж видавила відповідь. 

І дійсно ініціаторка розмови записалася до лікаря і в назначений час, була прийнята без черг і зайвого витрачання часу. 

Це яскравий приклад шаблонної поведінки пострадянської жінки-скандалістки, коли хочеться в усьому бачити погано, бо життя так склалося особисто у неї. Все щоб не відбувалося все буде не так. Черга – не так, не має черг – теж не Слава Богу.

Але проблема в медичній галузі, далеко не закінчується відношенням пересічного громадянина. Там дійсно, все тримається на «головних лікарях», особливо у нашій області. Де керівник адекватний - там все проходить по-людськи, і лікування, і відношення, і ремонт. Де не має такої людини, все по старій накатаній схемі: лікування-гроші-хамство.

Чому так відбувається?

Відповідь криється у простому відношенні до самої галузі охорони здоров’я.

Починаючи з того моменту, як Клочко М.О. склав повноваження голови ОДА, галуззю охорони здоров’я, ніхто не займався в області. На хвилиночку – це майже півтора роки. Не було профільного заступника. Та що там заступника, не має навіть начальника управління.

З приходом харківської публіки, здавалося б що все налагодиться. Тим паче, що були обіцяні кардинальні реформи та перетворення, виправлення помилок попередників, переформатування управління у департамент…

Пройшов черговий місяць...

Галуззю охорони здоров’я так ніхто і не почав опікуватися.

Людина, що пройшла конкурс, з числа харківської публіки, попрацювавши пару днів, зібрала речі і поїхала звідки приїхала, без озвучених причини чи публічних пояснень. Відповідно напіврозформоване управління без керівника та комплектації штату.

Максимум що воно може виконувати на сьогодні – це міністерські контролі, які ніхто не відміняв. 

На останньому брифінгу голова СОДА, сказав: - Дуже приємно було робити перевірки об’єктів, що відремонтували аграрії. Я розумію, що він прокурор і для нього перевірки – це особливе задоволення, але керувати областю – це не тільки робити перевірки.

Це призначати профільних заступників, вибудовувати дієздатну галузь, координувати роботу установ, вирішувати ряд нагальних питань, що виникають у лікарів. Натомість, ми закликаємо підприємців ремонтувати лікарні. 

На всеукраїнському рівні, теж не втішні новини, сьогодні за поданням регіоналів Бахтєєвої, Бойка, Шуфрича та інших, Конституційний Суд України буде вирішувати долю медичної галузі. Якщо закон про медгарантії втратить чинність всі попередні здобутки підуть прахом.

І наші з вами угоди з сімейними лікарями, і зарплати лікарів первинки, і надії на безоплатні послуги на вторинці: пологи, лікування інфарктів, інсультів, онкопрслуги - за все це українці і далі продаватимуть останнє, щоб вилікувати близьку людину.

На фоні бездіяльності місцевої влади, та відвертого реваншу регіоналів – важко уявити, в яку клоаку заганяють країну.