Шість мільйонів гривень для фірми тата народного депутата

Андрій Рибалко

голова ВГО "Молодий народний рух"

06 лютого 2017

Наприкінці року вся країна терміново почала освоювати виділені державою кошти, в тому числі і субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

 

Не оминула ця участь і Шосткинську міську раду. Так підприємство комунальної власності Шосткинської міської ради  «Управління капітального будівництва» за листопад-грудень 2016 року уклало 27 договорів на загальну суму 12,2 млн.грн. Причому всі ці кошти підприємством було розподілено не використовуючи конкурентні процедури.

Майже 10 млн.грн. було віддано лише двом підприємствам: ТОВ «ВАНТ» ЛТД та ПП «Шляховик-Шостка». Перше тісно пов’язане з народним депутатом по цьому округу, а інше з мером міста.

Мал.1

Найбільше, 14 договорів на реконструкцію вулиць, доріг та тротуарів загальною сумою 5 млн.грн. було укладено з ТОВ «Вант» ЛТД.

Крім того, з державного бюджету було виділено ще 1,38 млн.грн. на реконструкцію стадіону «Хімік» в м. Шостка. Договір на виконання робіт також було укладено з ТОВ «ВАНТ» ЛТД.

У 2016 році м. Шостка отримала 12 млн.грн. субвенції на соціально-економічний розвиток (https://goo.gl/uAjFhw ). Можна сміливо припустити, що ініціатором такого щедрого рішення був народний депутат України, член бюджетного комітету  Ігор Молоток.

Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновниками ТОВ «ВАНТ» ЛТД є Молоток Федір Петрович  (батько Ігоря Молотка), Комар Лариса Іллівна та "ЕСКАМАКС ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД" що зареєстроване в Лондоні, засновником якої є Комар Андрій Іванович. Останній також є наближеним до Ігоря Молотка, був його помічником та свого часу позичив майже 5,5 млн. грн. дружині нардепа, яка потім позичила таку ж суму своєму чоловікові (https://goo.gl/WPCBjj ). 

Мал.2

Також ТОВ "ВАНТ" ЛТД відоме скандалом із податковою (https://goo.gl/Paj1FO ) та звинуваченнями в контрабанді (https://goo.gl/GegtCK ).

Крім того, в листопаді 2016 року Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України визнало ТОВ «ВАНТ» ЛТД  та  ТОВ «ШП» Харківенергоремонт» порушником законодавства про захист економічної конкуренції. Восени ці товариства погоджували спільні дії під час підготовки та участі у процедурі відкритих торгів з реконструкції теплових мереж у м. Шостка, яке проводило комунальне підприємство міської ради «Управління капітального будівництво».(https://goo.gl/fAOu1N ).

Про зазначені підприємства та їх зв’язок з народним депутатом Ігорем Молотком, було також написано у  статті Громада Шостки тричі заплатила за тепло підприємствам, наближеним до Молотка (https://goo.gl/VuJoZi )

 Ігор Молоток регулярно хвалиться своїми успіхами в соціальних мережах. І ніхто ж не каже що лобіювання інтересів громади яка тебе вибирала у бюджетному комітеті Верховної ради, членом якої ти є – це погано. Проте чомусь шанований депутат забуває писати й про те що гроші від виконання підрядів пролобійованих за державні кошти робіт капають у скарбничку його власної родини та наближених осіб. 

Мал.3

Мал.3.1

Чи є це правильним? Чи це етично? Чи не мав би слуга народу показувати приклад своїми діями і порушувати питання про чесність, порядність, прозорість, конкурентність? Риторичні питання. Правда ж!?