Ще одну реформу Зеленський і його "Слуги" накрили "мідним тазом". Ринок електроенергії закривається

Олег Медуниця

Експерт з питань бюджету та децентралізації. Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету VII-VIII скликань. Брав участь у процесах розробки та впровадження бюджетної реформи, адміністративно-територіальної реформи та реформи децентралізації. Навчався…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
05 травня 2021

Уряд за поданням Міненерго ухвалив постанову № 439, якою внесено зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.

Нові правила встановлюють, що державні компанії "Енергоатом" та "Укргідроенерго" будуть здійснювати продаж електроенергії напряму постачальникам універсальних послуг за двосторонніми договорами, без посередника у вигляді ДП "Гарантований покупець", але за фіксованою ціною і в необхідних постачальникам обсягах.

Так, рішенням уряду встановлюється, що розрахунки перед "Енергоатомом" та "Укргідроенерго" за спожиту побутовими споживачами електроенергію здійснюватимуться за остаточним принципом – після сплати всіх тарифів: на передачу, розподіл і постачання. Якщо ж у підсумку ділення залишку грошових коштів на обсяг споживання населенням електроенергії окремі постачальники матимуть результат, менший, ніж 10 грн за 1 МВт-год, то ДП «НАЕК «Енергоатом»  та ПраТ "Укргідроенерго"повинно компенсувати таким постачальникам грошові витрати.

Від такого антиринкового рішення в державних генераціях просто офігіли. І замість того щоби слухняно виконати волю їх акціонера в особі Уряду України навіть видали заяви обурення, які швидше за все нічого не змінять.

Узеленського таким чином хочуть зберегти ціни на електроенергію для населення , але виключно за рахунок державної генерації значно погіршивши їх стан. Обидві кампанії і так страждають від заборгованості з боку НЕК "Укренерго", але схоже на це зеленій владі абсолютно плювати.