Під кого виписано тендерну документацію?

Олександр Сулима

Експерт Бюро аналізу політики з аналізу державних закупівель, співзасновник Харківської ініціативної групи “Досить красти” e-mail: sashkomortum@gmail.com

04 лютого 2017

Енергетична криза змушує державу перебудовуватися, щоб максимально зменшити залежність від держави-агресора. Одним з таких кроків є переведення комунальних установ на твердопаливні котли. З економічної точки зору це найпростіше рішення і в той же час найефективніше. Але як проходять процеси закупівлі на містах? Пропоную зануритися в одну з тендерних процедур, яку провів один з відділів освіти на Харківщині. 

 0

Відділ освіти Богодухівської райдержадміністрації в 2016 ороці провів відкриті торги на закупівлю твердопаливних котлів, майже на півмільйона. У торгах взяло участь два учасники, їхні пропозиції відрізнялися загальною сумою у 1000,00 грн.

 1 copy

І все було би добре, і закупівля не привернула б уваги, якби не одне але. Не дивлячись на запропоновану символічно нижчу ціну ТОВ «Батискаф», переможцем все одно стає ФОП Пушкар Л.М. Величенька сума для приватного підприємця. Але як так сталося, що ціле акціонерне товариство могло програти торги?

 2 copy

Відповідь проста. Як зазначає один з учасників торгів: так як було виявлено серйозні неточності в тексті документації до торгів, а саме:
кваліфікаційні критерії до учасників та вимоги встановлені ст. 17 Закону - наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, а саме наявність досвіду виконання не менше ніж 2 договорів поставки природного газу.

Що відбулося? А відбулося те, що тендерну процедуру було виписано під одного з учасників, який в результаті і отримав перемогу. В тендерній документації чиновники Богодухівського відділу освіти прописали, те, що щоб придбати твердопаливний котел, учасник має підтвердити документально поставку природного газу, не менш як двома договорами. І хоча це аж ніяк не стосується твердопаливних котлів – тендерна умова є тендерною умовою. Що є цілковитою підставою для відхилення тендерної пропозиції.

Не дивлячись на те, що країна переходить на економічно вигідні види опалення, економлячи власні ресурси – хтось залюбки заробляє на процесах реформування.

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.