На складах українських ТЕС не вистачає вугілля.

Олег Медуниця

Експерт з питань бюджету та децентралізації. Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету VII-VIII скликань. Брав участь у процесах розробки та впровадження бюджетної реформи, адміністративно-територіальної реформи та реформи децентралізації. Навчався…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
02 листопада 2021
На складах українських ТЕС не вистачає вугілля.

Нещодавно виліз іще один ляп недолугої влади команди Зеленського.

Як виявилося, на складах українських ТЕС не вистачає вугілля. Його просто не завезли. І Україна опинилася на порозі ще однієї кризи. До газової кризи ми ще отримаємо і кризу на ринку тепла та електроенергії.
Оскільки на ТЕС не вистачає вугілля, влада Зеленського вирішила використати можливість імпорту з Росії та Білорусії. Знайшли на кого покластися. Державний «Енергоатом» вже викупив усі обсяги, які можуть імпортуватися в Україну. І влада Зеленського хоче компенсувати нестачу вугілля, а відповідно й електроенергії, саме шляхом імпорту. Майже 15% усього обсягу електроенергії, яку споживає Україна, може бути імпортовано з Росії і Білорусії.
Отже тепер наші споживачі замість того, щоб фінансувати український видобуток вугілля, працю українських енергетиків, роботу наших енергокомпаній, будуть фінансувати в економіку сусідніх Росії та Білорусії. Це, звичайно, дуже прикрий факт. І відповідальність за всю цю ситуацію повністю лежить на владі Зеленського, яка не встигла вчасно завезти вугілля.
Але і тут не усе просто і цією «слабкістю» України, до якої призвели помилки Зеленського в державному управлінні, одразу скористалася Росія. З 1 листопада Росія заборонила експорт вугілля в Україну на наші ТЕС. Згодом, прогнозовано союзна їм Білорусь скасувала усі аукціони по продажу електроенергії.
Таким чином влада Зеленського затягнула на шиї країни енергетичний зашморг і наші вороги неодмінно цим скористаються. Тепер виживання країни залежить від зимових температур, або Зеленському прийдеться торгувати національними інтересами з північним диктатором.