Львівські освітяни вимагають довідку, що ви не верблюд

Андрій Рибалко

голова ВГО "Молодий народний рух"

21 березня 2017

Вивчаючи результати торгів на Прозоро не перестаю дивуватися винахідливості українських чиновників. Яких тільки додаткових вимог у тендерній документації не доводилося бачити! Наприклад у Львові відділ освіти Шевченківського району відхилив пропозицію переможця торгів на закупівлю масла через відсутність одного документа. 

Який же це документ? Читаємо уважно причини для відмови:

«Учасник повинен надати копію експлуатаційного дозволу для потужностей (об'єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів, виданого на ім'я учасника торгів та копію документу, що підтверджує державну реєстрацію потужностей оператора ринку. У випадку якщо експлуатаційний дозвіл виданий не на ім'я учасника торгів, учасник до копії експлуатаційного дозволу зобов'язаний надати документ (н-д копію договору оренди тощо), який підтверджує право користування потужностями (об'єктами) власника, на ім'я якого виданий експлуатаційний дозвіл та копію документу, що підтверджує державну реєстрацію потужностей оператора ринку, виданого на ім'я власника потужностей».

Перекладаємо на просту мову. Є виробник продукції, він має експлуатаційний дозвіл для своїх виробничих потужностей. Є постачальник (дистриб’ютор), який має склади і має свій експлуатаційний дозвіл для своїх потужностей (холодильників, складів тощо). У випадку, якщо постачальник, який не є виробником, планує взяти участь у торгах, він має надати договір оренди з виробником на його виробничі потужності, бо експлуатаційний дозвіл виданий не на його ім’я. Очевидно, що абсурдною є ситуація, коли виробник буде здавати свої виробничі потужності в оренду своїм дистриб’юторам (яких в нього десятки) тільки для того, щоб вони змогли взяти участь у торгах відділу освіти Шевченківського району міста Львова.

Переможець торгів, ФОП Цуп Марина  спробувала оскаржити відмову, аргументуючи, що вимоги є дискримінаційними. Читаємо відповідь замовника: «У випадку неможливості надання документу, який вимагається тендерною документацією учасником подається лист-роз'яснення в довільній формі, за власноручним підписом уповноваженої особи учасника та завірений печаткою (за наявності), в якому зазначає законодавчі підстави ненадання таких документів».

Які мають бути законодавчі підстави ненадання абсурдного документу? Воістину довідка, що ви не верблюд! 

 

До речі, варто звернути увагу на договір оренди виробничих потужностей, наданий учасником з яким планується укласти угоду закупівлі.

Договір оренди приміщення 002

Неозброєним оком помітно, що перша сторінка угоди і друга (там де поставлені печатки) зроблені різними шрифтами. Звісно, ми не можемо стверджувати, що ця угода сфальсифікована, але обґрунтовані сумніви закрадаються. Як би там не було, очевидним є той факт, що виставляючи в тендерній документації вимоги непотрібних і абсурдних документів, замовник може завжди відсіювати «незручних» учасників торгів. 

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.