Куди підуть кошти бюджету розвитку?

Володимир Чепік

Експерт у сфері бюджету, містобудування та земельних відносин, менеджер соціологічної групи ГО "Бюро аналізу політики". Має досвід роботи на керівних посадах в органах місцевого самоврядування 9 років; за напрямками містобудування,…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
23 лютого 2021

За півдня до сесії мер Лисенко вирішив розподілити майже 560 млн грн коштів міської громади.

Відсутність прозорості, обговорення та чітких обґрунтувань витрат розвитку. Все вирішилось кулуарно у кабінеті міського голови у вихідний день (21.02.2020). Без обговорення з депутатами, без рішення профільних комісій та завчасного оприлюднення.

Він одноосібно сформував перелік об’єктів інфраструктури міста, які будуть фінансуватися за рахунок бюджету розвитку громади.

Сюди увійшли «Євродвори», зупинки громадського транспорту, капремонт ліфтів та житлових будинків та інше. Все що цікавить громаду міста вже розподілено. Депутати у цьому процесі лише статисти. Їх завдання натиснуту завтра правильну кнопку.

Цим рішенням мер бере на себе всю відповідальність і контроль за напрямками бюджетних потоків.

Чи є потреба у суспільстві для завчасного оприлюднення переліку об’єктів бюджету розвитку громади? Вважаю, є! І терміни оприлюднення повинні бути достатніми для його детального аналізу. Тож публікую відповідний перелік для загального обговорення.