Контракт "останньої надії" Сумського НВО?

Максим Корнієнко

Фахівець з місцевих бюджетів та публічних закупівель, експерт у сфері громадського контролю та громадської участі. Отриманий попередній досвід під час роботи на державній службі та в реальному секторі економіки успішно…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
21 вересня 2018
Контракт "останньої надії" Сумського НВО?

На днях у соцмережах виникла невеличка істерія стосовно того, що Сумське науково-виробниче об'єднання, програвши тендер від Укртрансгазу (а точніше, однієї із його філій "Дирекція з будівництва та реконструкції газотранспортної системи" АТ "Укртрансгаз") на реконструкцію компресорної станції "Яготин", втратило такий собі "контракт останньої надії" на понад 2 млрд.грн.

 

А чи мало ПАТ "СМНВО" взагалі на меті вигравати даний тендер?

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-06-20-000764-b

 

я

Запропонована конкурентом (державним підприємством Зоря-Машпроект) ціна менша на 8,8% від пропозиції сумських машинобудівників.

Але приведена ціна (із урахуванням критеріїв якості та умов розрахунків) так взагалі майже ідентична: менша на 222 тис при 2,2 млрд контракті, тобто лише на 0,01%.

 

я2

Крок аукціону - 1%. Невеликий.

Оскільки інші умови пропозиції (ККД обладнання, розмір авансу) у сумського підприємства були вигідніші, навіть одного кроку на пониження могло бути достатньо для перемоги. 

Але таких спроб не було.

Протягом трьох раундів жодного кроку на пониження від обох учасників.

я3

 

Звичайно, можливо, з самого початку СМНВО встановили мінімальну ціну і знизити її навіть на 1% не мали змоги.

Але якось не дуже в це віриться...

 

Чи не було це звичайною грою у конкуренцію, де містяни виступили фіктивним суперником державному підприємству?

 

Трохи детальніше про переможця ДП "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря-Машпроект".

Держпідриємство зареєстроване у місті Миколаїв. Входить до Державного концерну "Укроборонпром".

Основний вид діяльності (звичайно ж, не єдиний дозволений) - виробництво двигунів і турбін, крім авіаційних, автотранспортних і мотоциклетних двигунів.

З 2014 посаду гендиректора ДП займає Картошкін К.Е. (наразі депутат Миколаївської міськради від БПП "Солідарність).

 

Як свідчить інформація з системи електронних закупівель ProZorro, протягом останніх трьох років подібних контрактів (як за розміром у кілька мільярдів, так і за обсягом робіт) у реалізації ДП не було. 

 

Більшість контрактів - це договори вартістю у кілька десятків мільйонів на продаж, ремонт та технічне обслуговування газотурбінних двигунів власного виробництва.

 в

Основний замовник - Філія "ВРТП "УКРГАЗЕНЕРГОСЕРВІС" ПАТ "УКРТРАНСГАЗ".

В більшості випадків це була переговорна процедура або звичайне оприлюднення договорів.

За умови проведення відкритих торгів конкурентом виступає практично один і той самий ТОВ "Український сучасний турбінний комплекс" (ЄДРПОУ 33945830), який так і не зміг перемогти ДП.

 

Тобто, оприлюднені попередні контракти цілком відповідають основному виду діяльності підприємства - обслуговування турбінного обладнання.

А от досвідчене Сумське НВО складає для ДП конкуренцію у нашому основному тендері з реконструкції компресорної станції.  

 

Чи могло НВО перемогти у даному тендері?

Витяг з тендерної документації. 

я9

Яка там у машинубудівників заборгованість із заробітної плати?

Але без конкурента тендер би просто не відбувся.

Оціночні судження натякають про можливість такого собі мєждусобойчіка... 

 

Укртрансгаз, Зоря-Машпроект, Сумське НВО... Чи є в них щось спільне окрім даного тендеру?

Як мінімум, їх об'єднує прізвище теперішнього очільника Укрансгазу, що колись очолював ДП "Зорю-Машпроект", а за повідомленням Економічної правди ймовірно є людиною Григоришина, оскільки певний час обіймав посади на різних підприємствах, пов'язаних із російським олігархом, в т.ч. і на нашому СМНВО.  https://www.epravda.com.ua/news/2017/12/5/631857/

Витяг із рішення УТГ про призначення до складу топ-менедженту компанії Хоменка А.І.:

 

я5

Чи має теперішній керівник Укртрансгазу наразі якийсь вплив на підприємства, на яких раніше працював, чи будь-яке відношення до пана Григоришин - залишиться таємницею.

Історія про давню спробу приватизації ДП "Зоря-Машпроект" не стосується теми даного тендеру, але нагади про неї теж не буде зайвим: https://ubr.ua/market/industrial/grigorishin-obzavedetsia-novym-zavodom-95944

 

Враховуючи все вище зазначене, а також передбачене проектом договору право переможця залучати до робіт субпідрядників, зовсім не виключено, що Сумське НВО ще отримає свою "подяку" за участь у тендері (щоправда, вартість субпідряду не має перевищувати 20% догвору).

я4

То ж цілком можливо припустити, що для Сумського НВО дана історія ще не зовсім завершилася...