Фірму-переможця створили спеціально під тендер

Олександр Сулима

Експерт Бюро аналізу політики з аналізу державних закупівель, співзасновник Харківської ініціативної групи “Досить красти” e-mail: sashkomortum@gmail.com

02 лютого 2017

Як стало відомо із інформації, розміщеній на порталі системи електронних закупівель «Прозорро», КП «Харківблагоустрій» 10 лютого уклало угоду з ТОВ «БМБ-ТРЕЙДІНГ» щодо постачання палива вартістю 2,54 млн. грн. Переможець торгів має поставити 37270 л - бензину А-95 , 41599 л – бензину А-92 та 35370 л – дизельного палива.

Додаток6.Доказ1

Особливістю цих торгів є те, що замовник просив надати пальне не за талонами, як під час більшості торгів, а у каністрах. Цю умову навіть оскаржували представники ПП «ОККО-Бізнес Контракт», але замовник заявив, що планує заправляти пальним садово-паркову техніку (мотокоси, газонокосарки) тощо. Тому пальне у каністрах й потрібно. Ця вимога комітету не дозволила більшості зацікавленим фірмам долучитися до аукціону.

Проте, найцікавішим серед усього є той факт, що переможець - ТОВ «БМБ-ТРЕЙДІНГ» було створено 28 грудня 2016 року – після оголошення цього тендеру. Засновником підприємства є Олександр Бєрлєв, а директором – Олександр Молчанов.

Також не можна не згадати, що переможці надали сертифікати, які видавалися якраз ПП «ОККО-Бізнес Контракт». Більше того, сертифікат відповідності на дизельне паливо діяв до 21 січня 2017 року.
Додаток6.Доказ2
Крім того, вже після проведення аукціону переможці отримали статус платника податку на додану вартість. Тому була укладена додаткова угода.

Вартість бензину А-95 склала 23,38 грн за л, А-92 – 22,5 грн. за л, а дизельного палива – 20,80 грн. за 1 л, - що є середніми показниками на Харківщині, але аж ніяк не мінімальними.

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.