ДП «СхідГЗК» замовив газ у наближеної компанії

17 січня 2017

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 16 січня уклало угоду відповідно до результатів державного конкурсу з ТОВ «Енерджі Трейд Груп» про постачання природного газу на 109,42 млн грн. 

На 2017 рік було замовлено 13,40 млн кубометрів газу по 8 168 грн. за тисячу кубометрів із ПДВ без урахування вартості транспортування. Це на два відсотки дешевше за січневий тариф «Нафтогазу», який становить 8 375 грн. за тисячу кубометрів. Нині єдиним конкурентом було ТОВ «Укргазпродакшн» із різницею в ціні 0,04%. Обидва учасники жодного разу не знижували ціну під час аукціону.

Додаток 1 Розкриття пропозицій copy copy copy copy copy copy copy

ТОВ «Енерджі трейд груп» зареєстровано на белізький офшор «Редшир солюшнз лтд.» (Redshire solutions ltd.), бенефіціаром якого у ЄДРЮО вказаний белізец Джозеф Норін. Директором фірми є Микола Кобилянський. Попереднім директором «Енерджі трейд груп» був Іван Комоліков. Він також був директором ТОВ «Тортус», власниками якого є Олена Бойко і Артем Іванніков. Це бізнес-партнери екс-директора «СхідГЗК» Сергія Дробота по ТОВ «Юридична компанія «Астрєя» і адвокатському обєднанню «Колегія адвокатів «Астрея».

Додаток 2 Колегія адвокатів Астрея

У 2014 році Дробот отримав підвищення і став гендиректором ДК «Ядерне паливо», куди входить і «СхідГЗК».  «Енерджі трейд груп» також є постачальником газу для ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», який очолює Руслан Журило. Це колишній заступник Дробота по «СхідГЗК». Власником «Укргазпродакшну» зі статутним капіталом 2 тис грн. є Віталій Анатолійович Катрага з Боярки Київської області. Відповідно до реєстру, людина з таким іменем була помічником екс-нардепа від ВО «Батьківщина» Ігоря Скосара.

Таким чином, стає очевидним, що позиція комбінату не дозволяє змінити багаторічну традицію закупівлі газу у ТОВ «Енерджі трейд груп».

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.