Дорога по вулиці Ковпака веде в ДНР

Андрій Рибалко

голова ВГО "Молодий народний рух"

22 травня 2015

6 травня Сумська міська рада прийняла рішення виділити 900 тис. грн. на реконструкцію дороги по вул. Ковпака. Таке рішення надихнуло нас  поцінити якість виконання подібних робіт, які проводилися у 2011-12 роках по вул. Ковпака.

У 2011 році за результатами відкритих торгів Служба автомобільних доріг в Сумській області уклала угоду з ТОВ "ПМК-45" на суму 21 805 357 грн, а у 2012 з  ТОВ "Техкомресурси" на суму 10 056 073.2 грн. Цікаво, що у 2012 році пропозицію ДП "Сумський облавтодор" було відхилено. Мовляв забули прикласти одну з довідок. В результаті переможцем виявилися фірми пов'язані з депутатами міської ради з фракції Партії регіонів Віталієм Жиленком.

Засновниками ТОВ "Техкомресурси" на початок 2012 року були депутат Сумської міськради від Партії регіонів Віталій Жиленко та його помічники Юрій Жиленко і Ігор Буката. До 2010 року Віталій Жиленко був керівником ТОВ "ПМК-45".

Тодішня партія влади активно використовувала цей ремонт у своїй піар-стратегії, зокрема секретар міської ради Олексій Мовчан розповідав як  в обласному центрі буде використане новітнє покриття сларісил.

Минуло 3 роки. Новітній асфальт почав давати тріщини. А на дорозі з'явився знак "ремонтні роботи".

яяяяяя яма

Згідно угоди, яку ми запитали, термін гарантії на роботи становить 5 років.

Ми вирішили поцікавитися, яка ж зараз доля підприємства, що освоїло 22 млн. грн. бюджетних коштів?

ТОВ "ПМК-45" зареєстроване у м. Донецьк, а його засновником значиться Гасанов Хакім Сеідага Огли. Також ця особа значиться засновником ТОВ "ІНТЕРМОСФІН", яка спеціалізується на шахрайстві (т.зв. "супермаркети кредитів").

яяяяяя ПМК 45

яяяяяя Інтермосфін

Поспілкуватися з паном Хакімом нам не вдалося – телефон знаходиться по за зоною досяжності.

яяяяяя Інтермосфін шахраї

А от колишній керівник ТОВ "ПМК-45" Віталій Жиленко досі є депутатом міської ради. Хоча від діяльності сумнівної фірми відхрещується:

"На момент, коли будувалася дорога на Ковпака, я не був засновником ні ТОВ "ПМК-45", ні ТОВ "Техкомресурси", як депутат міської ради я спостерігав збоку за процесом", - говорить Віталій Жиленко.

А от комісія Служби автомобільних доріг в Сумській області  по завершенню капітального ремонту виявила відсутність останнього шару асфальту.

Як зазначив начальник Служби автомобільних доріг Іван Романюк, роботи були виконані не в повному обсязі. На його думку можливо це пов'язано з недофінансуванням: замість 22 мільйонів фактично надійшло лише 19.

Як би там не було, претензії щодо гарантійного ремонту пред'явити немає кому. ТОВ "ПМК-45" кинуло кінці в воду, а вірніше в ДНР.

Андрій Рибалко

Публікацію створено в рамках проекту «Створення і впровадження державної системи контролю за коштами «Відкритий бюджет», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки Європейської Комісії в Україні.

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе Андрій Рибалко. Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.