До обговорення теми Саакашвілі

Олег Медуниця

Експерт з питань бюджету та децентралізації. Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету VII-VIII скликань. Брав участь у процесах розробки та впровадження бюджетної реформи, адміністративно-територіальної реформи та реформи децентралізації. Навчався…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
24 квітня 2020
До обговорення теми Саакашвілі

А чим, власне, він буде займатися в Уряді? Реформами? Якими? От почитав його ФБсторінку за останні пару місяців. Там усе "бла-бла-бла". Жодної конкретної пропозиції, окрім однієї. Про неї пізніше.

Віце-прем'єр по реформам? Ну, може бути. А яка взагалі функція віце-прем'єра? Простою мовою - це заступник голови Уряду. До його функцій належить контроль за підрозділами влади, які він "веде" - міністерства, держкоми і прочіє державні інституції, що реалізують політику.

На 90% політику виробляє Рада і Президент, на 10% - Уряд. Урядовці ж, перш за все, мають бути виконавцями політики.

Яку політику буде виконувати Саакашвілі? На секундочку, у нього із підпорядкованих структур залишиться лише власна патронанта служба. Адже у нас немає міністерства реформ чи держкому з аналогічною назвою. Тобто, власне, віце-прем'єрскі функції Сакакашвілі виконувати точно не буде.

Швидше за все, він буде жупелом - "говорящою головою". Буде "продавати" населенню меседжі, десь і кимось народжені. Політик він, справді, медійний. Його завдання - наповнити публічний простір своєю персоною. Витіснити з інформпростору усілякі там "Омани", плівки Єрмака, закупівлі Автодору і МОЗу на другий план.

Міхо тепер не той. Ось 5 років тому його, реально, хвилювало, скільки вкрав Яценюк на Сумихімпромі. Чи, як тодішній Уряд виконує волю олігархів. Порошенко його тоді не хвилював. До Порошенка черга дійде пізніше. Коли той його звільнить.

А зараз у Саакашвілі на часі реформи! Ну-ну...

І про політику, на останок. Саакашвілі зробив заяву про те, що терміново треба рятувати вугільну галузь. Я спочатку подумав: де Саакашвілі, а де вугільна галузь? Але з огляду на те, що в його ФБстрічці останнім часом у різних форматах рясніють цитати з інтервью Саакашвілі телекакналу "Україна" - все як би стає зрозумілим. Ну, де вугільна галузь, і де телеканал "Україна", сподіваюся, пояснювати не треба.