Дешевий піар Зеленського "у рамках" і "за підтримки"

Олег Медуниця

Експерт з питань бюджету та децентралізації. Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету VII-VIII скликань. Брав участь у процесах розробки та впровадження бюджетної реформи, адміністративно-територіальної реформи та реформи децентралізації. Навчався…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
30 липня 2020

Мій пост про «велике будівництво» набрав певну кількість переглядів. І є ряд запитань – люди пишуть, що раніше нічого не робилося, що нарешті при Зеленському почали робити і т.п.

Насправді, це не так. Чому? Тому, що джерел, з яких беруться гроші на велике будівництво – всього три. І при Зеленському їх не додалося. Це – Дорожній фонд, Державний фонд регіонального розвитку та субвенції соцекономрозвитку.

Субвенція соцекономрозвитку існує давно. І за часів моєї каденції народного депутата місто Суми отримувало досить пристойну суму коштів державної субвенції на розвиток місцевої інфраструктури.

Дорожній фонд існує третій рік. Тобто ще до «великого будівництва» імені Зеленського в місто Суми приходили гроші і будувалися дороги. Згадайте капітально відремонтовану вулицю 20 років Перемоги. Дорогу на село Нижнє Піщане. Дорога на так званій Нижній Ковпака. Ряд інших міських доріг, які були відремонтовані у 2018-220 роках за рахунок коштів Дорожнього фонду. Не можу не згадати і капітально відремонтовану дорогу від Охтирки до Харкова, яка раніше була взагалі розбитою. І це все робилося без отакого піару, як зараз «велике будівництво».

Тобто оці всі джерела надходжень на ремонт доріг, які існують вже давно, Зеленський просто вирішив назвати «великим будівництвом». Але насправді нічого нового, крім самої назви, «велике будівництво» не має. Це все – старі інструменти державних інвестицій і просто масштабна піар-акція. Навіть на спецтранспорті для дорожніх робіт вони клеять наліпки «велике будівництво».

Цей галімий піар мені нагадує епоху Чмиря. Не дарма новий голова ОДА навіть піар-службу Чмиря забрав до себе на роботу. Пам’ятаєте, тоді була проголошена «стратегія» імені Чмиря, в рамках якої нібито щось будувалося. Навіть, якщо десь у селі відкривався якийсь магазин, то на нього клеїли наліпку «магазин відкрито у рамках стратегії розвитку Юрія Чмиря».

Оце такий дешевий і нудний піар під назвою «велике будівництво», сьогодні влада намагається згодувати громадянам України. І, на жаль, багато хто хаває ? Бачити менше