Чому ми дивимося ток-шоу?

Віктор Бобиренко

Керівник експертної групи Бюро аналізу політики. Навчався в Національній академії державного управління. Магістр державного управління, політолог, політтехнолог. Вивчає ментальні риси та динамічний стан основних етносів сучасності. Спеціаліст з виборчих технологій.…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
30 жовтня 2021
Володимир Крейденко Володимир Крейденко

Ми ж розуміємо, що в час жорсткої поляризації суспільства вже ніхто нікому нічого не може довести? Недавно дивився передачу "5 копійок" Романа Чайки на 5-му. І там такий собі «Слуга» Володимир Крейденко просто хрестоматійно хоробро дискутував. Там була купа розумних депутатів від Голосу і ЄС, незалежних експертів.

Дискутували про злободення.

І він просто молодець. На всі наїзди опонентів він у режимі соляного стовпа твердив щось типу:

- На відміну від Порошенка - Зеленський прийшов созідать, не здав ні п’яді нашої землі, не робить бізнеса на крові.

Опоненти:

- Так як же ж так, а три ділянки минулого року в Золотому? А що ж ви з коронавірусом насозідали? А як же ж роялті від торгівлі Кварталівським контентом на Росії?

А він знову тупо:

- Зеленський вам не Свинарчук, він народно обраний президент, намагаючись зганьбити його ви ганьбите Україну.

І я згадав де я бачив такий образ. У багатьох фільмах про війну оточеним партизанам чи диверсантам монотонним голосом хтось начитує:

- Здавайтєсь, вас ждьот ситий абєд, сухой ночлєг і радушиє нємєцкава камандаванія.

Ось тут просто збірний образ.

І таке на багатьох каналах. Каналам потрібні емоції. Щоб була перепалка. А партіям і політикам потрібні площадки. Тому треба ходити. Звичайно, найпопулярніші типочки типу Верещук: такі, які просто перекрикують опонентів (як у футболі: хто вище б’є – той краще грає). Годяться і якісь громовідводи, типу Колі Тищенка. Які тупо на питання – чому сиплеться рейтинг Зеленського агресивно відповідають, що навпаки – рейтинг росте, падають цінив в супермаркетах і растьот працент жиров у маслє. Але агресивних спікерів мало, які готові у бій і під танки.

Тому такі, як цей Крейденко – теж важливі.

І тому підбирають на всі площадки спікерів. Хоча, по Суспільному бачимо, що намагаються виставляти умови. Але там особливий випадок. Там Зеленські, які думають, що державний бюджет – це їх гаманець – вимагають за «свої» гроші віджиматися редакторів.Але повірте. Такі як Крейденко – вибішують найбільше. Якщо ви зайшли на канал із розумінням, що Україна на порозі катастрофи, ви чуєте розумних спікерів, які аргументують позицію.

Ви навіть розумієте, що вони занадто демонізують Слуг і роблять пухнастими себе.

Але оце:

- Ви акружени, здавайтесь, бізнес на крові, ми прийшли зробити вам щастя

І просто тупо штамповані фрази на любий випадок – виводять вас із себе. Ви починаєте говорити з телевізором.

Усі, хто до сьогодні знав, що Слуги тупі – сміливо у цьому впевнюються. Але прихильники Зеленського, які зайшли на цей канал – теж покривляються, як усі тут наїжджають на зеленого експерта – а він непохитно: «Найвеличніший прийшов зробити вам щастя». І вони теж задоволені.

От я часто дивлюся ток-шоу, бо це моя тема.

І я власне і пишу про те – що ток шоу – це більше для цементування власного електорату, а не для вербовки нового. Бо у нас у Зеленського, Порошенка, Тимошенко і Бойка є залізний електорат у понад 10%. Політичні тузи.

І це вища ліга. І ми ждемо п’ятого, не туза, а джокера. Яким колись і став Зе!

Але іноді, я ловлю себе на думці, що я, і ще десь половина людей в Україні – мазохісти.

Бо я ж наперед знаю, хто в шоу мудак, але все одно дивлюся. А є ж щасливіші за нас, яких втикає «Пекельна кухня», «Танці з зірками» чи ще шось. Але найщасливішу дівчину зустріла днями знайома соціолог на фокус-групі у Харкові.

На питання (неточно):

- а хто вам більше подобається як чоловічий образ: Терехов чи Добкін?

– 20-річна харків’янка задумливо так: - А хто вони такі?