27 мільйонів без конкурсу від Вільногірського ГМК

10 квітня 2017

Філія «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» 22 лютого уклала договір із ТОВ «Імекс Мінералс» про реалізацію послуг з добування корисних копалин і розроблення кар’єру на 27,30 млн грн.

Закупівля була проведена за переговорною процедурою через нагальну потребу.

Додаток 1 Пропозиція

Причиною проведення переговорної процедури вказано те, що тендер щодо розробки 2,15 млн кубометрів гірничої маси на очікувану суму 84,00 млн грн. був оголошений 31 січня, тож аукціон відбудеться лише 10 квітня. Зупинка робіт у кар’єрі №7 зірве виконання Плану гірничих робіт на 2017 рік та угоди №6028 про умови користування надрами, а також може призвести до збитків у розмірі не менше 1,40 млн грн. на добу.

Додаток 2 Обгрунтування

Відповідно до договору, до кінця березня мають бути розроблені 700 тис кубометрів гірничої маси з перевезенням на відстань 2,5 км за ціною 39 грн. за кубометр. У травні 2016 року ті ж послуги ТОВ «Імекс Мінералс» коштували  29,70 грн за кубометр

Завищеними є ціни за техніку, яку планують використати підрядники для виконання робіт

Додаток 3 Ціна техніки

Власником і директором «Імекс Мінералс» зі статутним капіталом 1 тис грн. є Олексій Бондаренко із с. Чайки Київської обл. Компанія була створена наприкінці 2014 року, коли Журило очолив ОГХК. Відтоді фірма отримала підрядів філій «Вільногірський ГМК» та «Іршанський ГЗК» на 560,30 млн грн.

У вересні 2015 року Генпрокуратура порушила кримінальне провадження за фактом незаконного видобування корисних копалин службовими особами ОГХК. Слідство отримало дозвіл суду на вилучення документів ОГХК та його контрагентів, у тому числі «Імекс мінералс».

Руслан Журило, гендиректор ОГХК, і ще двоє працівників 25 січня були затримані детективами НАБУ. Їм було вручено повідомлення про підозру у зловживанні службовим становищем і вчинені злочину групою осіб за попередньою змовою. Затримані звинувачуються у завданні збитків держпідприємству на суму понад 300 млн грн.

На жаль, діяльність ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», як і раніше, зводиться до розкрадання державних коштів та зловживання службовим становищем.

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.