Як "засолили" 37 мільйонів гривень

ДП "Артемсіль" на порозі великого скандалу. З’явилась інформація, згідно якої у 2014-2015 роках ДП «Артемсіль» реалізовувало сіль не кінцевим користувачам, а приватним посередницьким підприємствам. Серед таких називають «Торговий Дім Артемсіль», «Торговий Дім Укрснабресурс», «К-2» Інвестмент», «Укрсільінвест», «Торговий дім плюс», «Укрпродукт», «Трітек Груп», «Торговий Дім Біарріц», «Костанзо», «Ліма-Соль», «Сіль України», «Артемсіль Регіони-СК» та інших.

Про це стало відомо з визначення Солом'янського суду Києва від 13 січня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень. Слідчі дізналися, що зазначені підприємства скуповували сіль на «Артемсолі», а потім через тендерні процедури перепродавали державним і комунальним підприємствам за завищеною ціною. В середньому, в 1,96 рази вищою. У грошовому вираженні розмір збитку державним і комунальним підприємствам в вигляді необґрунтовано завищеною вартістю перевищив 37 млн ​​гривень.

За інформацією, що потребує перевірки, усі корупційні схеми сьогодні на підприємстві розробляє, контролює, перерозподіляє та впроваджує в життя заступник генерального директора Захарченко Валерій, який і є мозковим центром «злочинного угрупування». Колишній виконуючий обов'язки генерального директора Андрій Журавльов і нинішній – Володимир Доля були і є його підлеглими. «Смотрящими» від господарів-нардепів Надави, Палатного та Іщенка до підприємства приставили  Володимира Харіна і Черевко, які тривалий час конспірувалися і тільки коли їх втручання у справи підприємства стали очевидними, Захаренко їх узаконив, нібито провівши великий конкурс на посаду заступника директора рудника №4. Варто зазначити, що у конкурсі брали участь безліч бажаючих, але з переконливою перемогою крісло зайняв нікому невідомий Черевко.

За інформацією працівників, новий заступник директора досі не знає дорогу на рудник, та й посаду, абсолютно непотрібну за нинішнього стану справ, придумали спеціально під нього не так давно. Другий «спеціаліст» - Володимир Харін, якого було призначено заступником начальника внутрішньої безпеки, а точніше, заступником Олексія Бабкіна, директора із загальних питань. При чому вони обидва виконують не властиві собі функції і «сидять на потоках».

Багато хто ставить питання: звідки за такий короткий час Захарченко засвоїв ази корупції у цій сфері? Можна сказати, частково, це природний спадковий феномен. Це тягнеться ще з 90-х, адже саме тоді, будучи студентом донецького вузу, він заробив свій перший мільйон завдяки мамі, яка займала на той час посаду начальника збуту ДП "Артемсіль" і перенаправляла потоки солі через фірму-прокладку сина. Його тато у цей час був заступником генерального директора.

Десятки років родина трималась за корупційні схеми. Тривалий час однією з визначних постатей фірми «Донбассіль» і не тільки була і є сестра - дочка сім'ї, виходцем з якої є і Олександр Якушев (начальник відділу у «Артемсолі» та директор Дочірнього підприємства «Промтехмеханізація» «Донбас-сіль-регіон»), зараз підконтрольний родині Захаренко. Нині він проганяє сотні мільйонів гривень державного підприємства, стіл і авторучка якого знаходяться на пошті «Соледара». Усі перераховані фірми іноді змінюють назви, але за ними стоять все ті ж люди з оточення Клюєва. Так само, нізвідки, з'явилася і фірма «Констанза», махінації якої відбуваються прямо на першому поверсі ДП «Артемсіль», у відділі передоплати підприємства.

841e8f9c63104d8fa36c0eda34c74e6c

Дилери обурені, чому їм зачинили двері і не дають напряму працювати з підприємством, а створили ще одну додаткову прокладку. Багато хто вважає, що Журавльов випав з корупційної обойми, після заміни його на Долю. Однак за моєю інформацією, він залишився в темі. У кінці минулого року на сходці так званних «доларів», а точніше учасників злочинного угруповання, так як схеми не мають нічого спільного зі справжнім дилерством, Захаренко повідомив усім нетямущим, що Журавльов залишається в темі рішалами на російському ринку, що викликало у багатьох здивування. Але от жадібність зняти офіс або може інші причини, для мене незрозумілі, але Журавльов сидить у громадській приймальні нар.депа і звідти він кілешует сіллю.

Цікаве ще те, що головний мафіозі ДП "Артемсіль" розтринькав на відрядження в Росію за півроку грошей більше, ніж вся «Артемсіль» за 10 років, а привіз звідти злочинні контракти, які завдали збитків підприємству на мільйони. Багато споживачів і дилери готові при необхідності давати свідчення проти Захаренко, який перенаправляє їх працювати не з підприємством, а з наближеними до нього фірмами.

У корупційних схемах причетні десятки людей, такі як Масіч, Шикун, Костирін, Захаренко Олена, Якушев, Юрін Віктор, Доценко, Пітергов, Пеньков і багато, багато інших. І пов'язує їх одне - всі вони були, і, думаю, досі є підконтрольні Клюєву.

Депутат Соледарської міської ради, керівник Артемівської партійної організаціі  ВО "Батьківщина" Махник Роман.

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. 

Експертна думка

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн