«Укрпродукт» витяг із донецького бюджету ще 85 тис. грн., прикриваючись дітьми

Втрати бюджету на закупівлю вершкового масла у ТОВ «Укрпродук» для дітей донецьких пансіонатів склали 85 тис. грн. Це підприємство неодноразово фігурувало у наших дослідженнях як таке, що регулярно завищує вартість продуктів харчування.

Наживатися на чужому горі, а тим паче на хворих дітях, завжди вважалося і вважається тяжким гріхом в усіх народах та релігіях. Але трапляються випадки, коли у гонитві за наживою, люди дуже просто переступають будь-які морально-етичні норми.

Яскравим прикладом цього стали конкурсні торги, проведені двома комунальними установами Донеччини. А саме, Торезький психоневрологічний інтернат з дитячим відділенням та Красноармійський геріатричний пансіонат з психоневрологічним відділенням провели торги на закупівлю масла вершкового у квітні поточного року. Як повідомляє «Вісник державних закупівель», перша установа закупила 2220 кг масла, друга – 3089 кг.

Перемогу в обох торгах отримало ТОВ «Укрпродукт», яке запропонувало ціну – 82 грн./кг, про що свідчить тендерна документація.

масло укрпродукт

масло укрпродукт2

Ця оптова ціна на 16 гривень перевищує середню роздрібну у квітні 2014 року, що підтверджує Державна інспекції України з контролю за цінами.

цiна на масло квiтен

У першому випадку держава закупила 2220 кг масла вершкового, на що з місцевого бюджету було виділено 182 тис. грн. Різниця між ринковою ціною та акцептованою (16 грн./кг) помножена на 2,22 тонни товару вимальовується у кругленьку суму – 35 тис. грн. У другому випадку було закуплено 3,089 тонни продукту. На це було виділено 253,3 тис. грн. За тією ж процедурою можна встановити, що сума, яку державний бюджет переплатив становить 50 тис. грн. Таким чином сумарні втрати держави, лише на двох торгах складають 85 тис. грн. Погана тенденція...

Як відомо, ТОВ «Укрпродукт» неодноразово вигравало конкурсні торги з дуже завищеними цінами на молочні продукти і не тільки, а також має сумнівну репутацію серед населення Донецької області: http://www.don.ua/firma.php?id=34735

 

Олександр Лазаренко,
експерт Бюро аналізу політики

Експертна думка

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн