Рівень готовності місцевої влади до впровадження Закону «Про доступ до публічної інформації»

20 травня голова Бюро аналізу політики Олег Медуниця під час своєї прес-конференції оприлюднив результати аналізу відповідей місцевої влади, наданих на інформаційні запити організації у рамках дії Закону «Про доступ до публічної інформації».

Всього Бюро аналізу політики направило 12 запитів до Сумської обласної, районної та міської рад, Сумської обласної та районної адміністрації і стосувалися вони інформації про призначених у структурних підрозділах осіб, відповідальних з питань запитів (3 запити), переліку комунального майна (3 запити), складу тендерних комітетів у структурних підрозділах (3 запити) та звітів про виконання програм соціально-економічного розвитку територій за 2010 рік (3 запити).

Запити були зареєстровані у відділах канцелярії органів влади 12 травня 2011 року. П’ятиденний термін надання відповідей за запитами скінчився 18 травня. Слід зазначити, що у визначений законом термін Бюро аналізу політики отримало відповіді від Сумської міської ради (6 відповідей на 4 запити), від Сумської обласної державної адміністрації (3 відповіді на 3 запити) та Сумської обласної ради (1 відповідь на 1 запит). Натомість, Бюро аналізу політики так і не отримало відповідей на свої запити від Сумської районної ради (1 запит) та Сумської районної адміністрації (3 запит).

Сумська міська рада
По суті запитів Бюро аналізу політики отримало вичерпну відповідь від Сумської міської ради на запит №05 «Інформація про перелік об’єктів комунальної власності». Від управління інформаційно-аналітичної роботи Сумської міської ради надійшло 2 відповіді: у першій містилося посилання на сайт мерії, де міститься запитувана інформація (станом на 01.09.09), у другій була оновлена додаткова інформація станом на 01.04.11р. (додатки на 13 аркушах).

Також Бюро аналізу політики отримало 2 відповіді (управління інформаційно-аналітичної роботи та управління соціально-економічного розвитку) на запит №09 стосовно виконання Програми соціально-економічного розвитку м. Суми за 2010 рік. Посадовці міськвиконкому надали посилання на сайт мерії, де міститься запитувана інформація, та вказали номер газети «Суми і сумчани», де відповідний звіт був розміщений.

На запит Бюро аналізу політики №12 стосовно наявності та особистого складу тендерних комітетів при структурних підрозділах міської ради управління інформаційно-аналітичної роботи також надало вичерпну відповідь з додатками на 5 аркушах.

Натомість, станом на 13 травня, виходячи з відповіді на запит №03 стосовно призначених відповідальних осіб з питань запитів, єдиною відповідальною особою за посадою був начальник управління інформаційно-аналітичної роботи. У відповіді вказано, що наразі готуються зміни до Регламенту роботи виконавчих органів влади міськради відповідно до положень Закону «Про доступ до публічної інформації».

І хоча сам Закон був прийнятий ще 13 січня, а набрав чинності лише 9 травня цього року, на практиці бачимо, що місцевій владі цього часу виявилося не достатньо для підготовки відповідних змін до Регламенту своєї роботи. Це недопрацювання позначилося на якості роботи – зокрема, управління інформаційно-аналітичної роботи та управління соціально-економічного розвитку продублювали роботу один одного, у відповіді на запит №09.

Сумська обласна рада
До Сумської обласної ради Бюро аналізу політики направила 1 запит №04, який стосувався інформації про перелік об’єктів комунальної власності територіальної громади Сумської області. На цей запит організація отримала електронного листа від заступника голови обласної ради Валерія Толбатова, у якому зазначено, що підготовка такої інформації та оприлюднення її на сайті потребує виконання великого обсягу робіт. Посадовець пообіцяв у своєму листі оприлюднити запитувану інформацію на сайті обласної ради протягом 20 робочих днів.

Сумська обласна державна адміністрація
Від Сумської обласної державної адміністрації Бюро аналізу політики отримало повні відповіді на звої запити щодо призначених відповідальних осіб з питань запитів та складу тендерних комітетів у структурних підрозділах (запити №01 та №10). Натомість, обласна державна адміністрація у відповідь на прохання надати Звіт про виконання Програми соціально-економічного розвитку Сумської області за минулий рік (запит №07), надала «інформацію», яка у додатку називається «Довідкою про підсумки соціально-економічного розвитку та виконання Програми економічного і соціально розвитку Сумської області за 2010 рік». З цього документу не можливо зробити висновків про виконання чи невиконання тих заходів, які передбачалися Програмою та обсяги фінансування цих заходів. Відповідно, експерти Бюро аналізу політики вважають, що обласна державна адміністрація взагалі не має Звіту про виконання програми за минулий рік.

Сумська районна рада та Сумська районна державна адміністрація
На свої запити до Сумської районної ради стосовно переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади Сумського району (запит №06) та Сумської районної державної адміністрації стосовно осіб, відповідальних з питань запитів, складу тендерних комітетів у структурних підрозділах та звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку Сумського району за 2010 рік (запити №02, №08 та №11) Бюро аналізу політики не отримало ЖОДНОЇ відповіді.

прес-служба
Леся Кирій

Експертна думка

 • Родичі кого із головних лікарів Сумщини тримають аптеки в лікарнях
  Андрій Крамченков
  Дружина головного лікаря Сумської міської лікарні №5 В'ячеслава Петренка тримає свої аптеки у цьому медзакладі. А донька головлікаря іншої лікарні…
  Написано в Четвер, 26 березня 2020 21:00
 • Топ-зарплати, пільги та популізм
  Максим Корнієнко
  Ініціатива підвищення податків на високі зарплати понад 10 мінімалок? Замість 18% ПДФО - 36%? Чи всі 54%?А чи знаєте ви,…
  Написано в П'ятниця, 24 січня 2020 19:11
 • Сценарії для Коломойського
  Віктор Бобиренко
  Усі ми з нетерпінням чекаємо 9 грудня. І гадаємо, що буде у фінальному документі, і як це нам усім "аукнеться". Тому…
  Написано в Субота, 07 грудня 2019 00:00
 • Децентралізація. Юля, Азаров і Зе!Уряд
  Віктор Бобиренко
  У грудні 2009 року в Сумах трапився трагікомічний випадок. Влітку того ж року взяли одну випускницю академії банківської справи на…
  Написано в Четвер, 12 вересня 2019 08:28
 • Пацифізм і обмін полоненими
  Віктор Бобиренко
  Чим схожі Путін і Зеленський? Правильно, обидва – прекрасні актори. Вони не просто грають роль, а вживаються в неї. І…
  Написано в Понеділок, 09 вересня 2019 10:05
 • Опозиційна платформа «За радісне життя Путіна»
  Віктор Бобиренко
  З 29 серпня жваво обговорюється засідання Верховної ради 9 скликання.
  Написано в Вівторок, 03 вересня 2019 00:00
 • Тріумвірат Зеленського і місцеві вибори: про неминучість перемоги Зе та про олігархів
  Віктор Бобиренко
  Дивні істоти – люди. Вони повторюють помилки своїх предків із завидною регулярністю. Історія нічому не вчить. Але, знання історії може допомогти в…
  Написано в П'ятниця, 26 липня 2019 17:00
 • Технології парламентських виборів
  Віктор Бобиренко
  Тепер, коли виборча кампанія фінішувала, багато штабів будуть аналізувати причини своїх перемог чи поразок. Причини об'єктивні і суб'єктивні. Вони були вже…
  Написано в П'ятниця, 19 липня 2019 17:00
 • Децентралізація і спорт
  Віктор Бобиренко
  Уряд Гройсмана анонсував новий крок у децентралізації України. А саме – можливість автоматичного надання статусу об'єднаних територіальних громад (ОТГ) усім райцентрам та містам районного…
  Написано в П'ятниця, 21 червня 2019 17:00
 • Прозорість сумських бюджетів: результати
  Дмитро Бобиренко
  За результатами моніторингу прозорості бюджетів Сумської області місто Суми отримало 78 з 135 можливих балів. Це, очікувано, кращий результат в…
  Написано в Понеділок, 27 травня 2019 00:00

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн