Рівень готовності місцевої влади до впровадження Закону «Про доступ до публічної інформації»

20 травня голова Бюро аналізу політики Олег Медуниця під час своєї прес-конференції оприлюднив результати аналізу відповідей місцевої влади, наданих на інформаційні запити організації у рамках дії Закону «Про доступ до публічної інформації».

Всього Бюро аналізу політики направило 12 запитів до Сумської обласної, районної та міської рад, Сумської обласної та районної адміністрації і стосувалися вони інформації про призначених у структурних підрозділах осіб, відповідальних з питань запитів (3 запити), переліку комунального майна (3 запити), складу тендерних комітетів у структурних підрозділах (3 запити) та звітів про виконання програм соціально-економічного розвитку територій за 2010 рік (3 запити).

Запити були зареєстровані у відділах канцелярії органів влади 12 травня 2011 року. П’ятиденний термін надання відповідей за запитами скінчився 18 травня. Слід зазначити, що у визначений законом термін Бюро аналізу політики отримало відповіді від Сумської міської ради (6 відповідей на 4 запити), від Сумської обласної державної адміністрації (3 відповіді на 3 запити) та Сумської обласної ради (1 відповідь на 1 запит). Натомість, Бюро аналізу політики так і не отримало відповідей на свої запити від Сумської районної ради (1 запит) та Сумської районної адміністрації (3 запит).

Сумська міська рада
По суті запитів Бюро аналізу політики отримало вичерпну відповідь від Сумської міської ради на запит №05 «Інформація про перелік об’єктів комунальної власності». Від управління інформаційно-аналітичної роботи Сумської міської ради надійшло 2 відповіді: у першій містилося посилання на сайт мерії, де міститься запитувана інформація (станом на 01.09.09), у другій була оновлена додаткова інформація станом на 01.04.11р. (додатки на 13 аркушах).

Також Бюро аналізу політики отримало 2 відповіді (управління інформаційно-аналітичної роботи та управління соціально-економічного розвитку) на запит №09 стосовно виконання Програми соціально-економічного розвитку м. Суми за 2010 рік. Посадовці міськвиконкому надали посилання на сайт мерії, де міститься запитувана інформація, та вказали номер газети «Суми і сумчани», де відповідний звіт був розміщений.

На запит Бюро аналізу політики №12 стосовно наявності та особистого складу тендерних комітетів при структурних підрозділах міської ради управління інформаційно-аналітичної роботи також надало вичерпну відповідь з додатками на 5 аркушах.

Натомість, станом на 13 травня, виходячи з відповіді на запит №03 стосовно призначених відповідальних осіб з питань запитів, єдиною відповідальною особою за посадою був начальник управління інформаційно-аналітичної роботи. У відповіді вказано, що наразі готуються зміни до Регламенту роботи виконавчих органів влади міськради відповідно до положень Закону «Про доступ до публічної інформації».

І хоча сам Закон був прийнятий ще 13 січня, а набрав чинності лише 9 травня цього року, на практиці бачимо, що місцевій владі цього часу виявилося не достатньо для підготовки відповідних змін до Регламенту своєї роботи. Це недопрацювання позначилося на якості роботи – зокрема, управління інформаційно-аналітичної роботи та управління соціально-економічного розвитку продублювали роботу один одного, у відповіді на запит №09.

Сумська обласна рада
До Сумської обласної ради Бюро аналізу політики направила 1 запит №04, який стосувався інформації про перелік об’єктів комунальної власності територіальної громади Сумської області. На цей запит організація отримала електронного листа від заступника голови обласної ради Валерія Толбатова, у якому зазначено, що підготовка такої інформації та оприлюднення її на сайті потребує виконання великого обсягу робіт. Посадовець пообіцяв у своєму листі оприлюднити запитувану інформацію на сайті обласної ради протягом 20 робочих днів.

Сумська обласна державна адміністрація
Від Сумської обласної державної адміністрації Бюро аналізу політики отримало повні відповіді на звої запити щодо призначених відповідальних осіб з питань запитів та складу тендерних комітетів у структурних підрозділах (запити №01 та №10). Натомість, обласна державна адміністрація у відповідь на прохання надати Звіт про виконання Програми соціально-економічного розвитку Сумської області за минулий рік (запит №07), надала «інформацію», яка у додатку називається «Довідкою про підсумки соціально-економічного розвитку та виконання Програми економічного і соціально розвитку Сумської області за 2010 рік». З цього документу не можливо зробити висновків про виконання чи невиконання тих заходів, які передбачалися Програмою та обсяги фінансування цих заходів. Відповідно, експерти Бюро аналізу політики вважають, що обласна державна адміністрація взагалі не має Звіту про виконання програми за минулий рік.

Сумська районна рада та Сумська районна державна адміністрація
На свої запити до Сумської районної ради стосовно переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади Сумського району (запит №06) та Сумської районної державної адміністрації стосовно осіб, відповідальних з питань запитів, складу тендерних комітетів у структурних підрозділах та звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку Сумського району за 2010 рік (запити №02, №08 та №11) Бюро аналізу політики не отримало ЖОДНОЇ відповіді.

прес-служба
Леся Кирій

Експертна думка

 • Динамічна ціна як метод бюджетного дерибану
  Максим Корнієнко
  На останньому пленарному засіданні сесії Сумської міської ради депутати мали змогу подолати один із механізмів бюджетного дерибану, завдяки якому щороку…
  Написано в Середа, 27 грудня 2017 20:27
 • Яким буде бюджет міста Суми на 2018 рік?
  Віктор Бобиренко
  21 грудня Сумська міська рада після досить гарячих дебатів у сесійній залі прийняла рішення №2909-МР «Про міський бюджет на 2018…
  Написано в Вівторок, 26 грудня 2017 14:18
 • Там, де лежить безкоштовний сир
  Іван Бондаренко
  Низка негараздів обманутих вкладників ТОВ «Номак-Інвест» все ніяк не закінчиться. Здавалося б, ось нарешті знайшовся благодійник, готовий безкоштовно надати 35…
  Написано в П'ятниця, 15 грудня 2017 17:55
 • Майже дебати, або Кого хвилює доля бюджету
  Іван Бондаренко
  Учора, 13 грудня, мали відбутися теледебати на тему "Сумський бюджет 2018". Як каже нам всезнаюча "Вікіпедія": "Дебати - це чітко структурований…
  Написано в Четвер, 14 грудня 2017 14:58
 • Громада пропонує
  Максим Корнієнко
  Для того, щоби впливати на владу, мало говорити про «Хто так будує?» чи «все вкрадено ще до нас». Якщо ви…
  Написано в Четвер, 14 грудня 2017 14:44
 • Менше грошей Києву
  Іван Бондаренко
  Народні обранці цьогоріч неабияк постаралися. Розумію, що в наших реаліях цю фразу можна трактувати як завгодно і не лише в…
  Написано в Вівторок, 12 грудня 2017 12:02
 • Що рік бюджетний нам готує?
  Віктор Бобиренко
  Трапилося диво. Верховна рада вчасно і навіть передчасно прийняла Бюджет на 2018 рік. 7 грудня, а не під Йолку. 
  Написано в П'ятниця, 08 грудня 2017 13:00
 • Нестиковка
  Віктор Бобиренко
  Прийнятий бюджет залишив нам кілька нестиковок. В Українській політиці дуже багато нелогічного. Але ситуація з фінансуванням професійно-технічної освіти є хрестоматійним…
  Написано в П'ятниця, 08 грудня 2017 09:13
 • Лайте, собаки - караван буде йти!
  Максим Корнієнко
    “Реальними справами оновлюємо місто!” (c) або А що ви очікували від команди, яка прийшла до влади на популістичних лозунгах?…
  Написано в Понеділок, 04 грудня 2017 20:13
 • Село і люди, або Шо ви ото навстановлювали?
  Максим Корнієнко
    "Те, що ви встановили - це дуже схоже на ...  на село", - прокоментував на сесії Сумської міської ради…
  Написано в Четвер, 30 листопада 2017 23:47

ЗМІ про нас

Веб-дизайн