Заварушки в Росії: в чому плюси і мінуси акцій проти Путіна для України, - Бобиренко (Телеграф)

02 лютого 2021

Росія, охоплена масштабними протестами, офіційно звинуватила США в закликах до акцій на підтримку затриманого опозиціонера Олексія Навального. Експерт ГО "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко прокоментував "Телеграфу" можливість нових санкцій проти РФ, а також вплив протестів на путінський режим.

На думку експерта, поки Володимир Путін живий і відносно здоровий, він контролюватиме ситуацію. Але легітимність його стрімко тане.

"Ми можемо скільки завгодно говорити про те, що росіяни не вміють, як українці, виходити на Майдан, влаштовувати опір, аж до барикад ... Але, без сумніву, що навіть на тлі цих протестних акцій Путін втрачає легітимність, - підкреслює аналітик. - Кожне побиття , затримання (а в неділю затримано понад 5 тисяч осіб), робить його менш легітимним. і якщо в провінції він ще має підтримаю населення, особливо середнього і старшого віку, то в містах-мільйонниках підтримка падає. у Москві, Пітері і так далі, за деякими даними, реальна підтримка путінського режиму вже - на рівні 20% ".

Бобиренко погоджується з тим фактом, що за Путіним поки стоїть армія, але в цілому невдоволення його владою накопичується. І рано чи пізно вистрелить.

"Як тільки Путін ослабне, захворіє, буде знесення його режиму. Страшно тільки, що тонути кремлівські будуть з ядерним валізкою. Хто знає, що спаде їм у голову", - міркує експерт.

Віктор Бобиренко допускає нові санкції проти путінського оточення, яке і так частково вже знаходиться в санкційних списках.

"Шкода, що Європа не готова до санкцій проти Газпрому, так як користується його газом. Але санкції проти Следкома РФ, армійських генералів - це було б непогано. Біда в тому, що бізнес тієї ж Німеччини налаштований на дружбу з РФ. Але громадська думка буде за розширення санкцій, - підкреслює експерт. - Ну, а за Байденом точно не заіржавіє. США, думаю, санкції посилять ".

Віктор Бобиренко зазначає: "Як би хто не ставився до Навального, окремі висловлювання якого - в руслі імперських настроїв, насаджуються Кремлем, для нас ситуативно всі ці протести на користь. Черчілль з Рузвельтом, розуміли, що Сталін - тиран і нелюдь. Але використовували його в боротьбі з Гітлером, увійшли в коаліцію. І українська громадська думка має розуміти: так, ми знаємо, хто такий Навальний. знаємо, що опозиція в РФ не проти імперії, а проти режиму Путіна, але ситуативно для нас протести в Росії - це добре . Путін зайнятий своїми проблемами ".

З іншого боку, в російських традиціях "переводити стрілки", влаштовувати "маленькі переможні війни" з метою відвернути увагу від внутрішніх проблем. І в цьому, вважає Віктор Бобиренко, є ризик для нас.

"Путін може захотіти внутрішню тему закрити інший. У тому числі влаштувавши заварушку в інших країнах, включаючи посилення бойових дій на Донбасі", - попереджає експерт.

Нагадаємо, результатом акцій протестів в Росії в неділю, 31 січня, стало затримання понад 5000 учасників. Для російських протестних акцій це - абсолютний рекорд.

На думку політолога, доктора історичних наук Олени Галкіної, Олексій Навальний кинув виклик Путіну. А ось експерт аналітичного центру Український інститут майбутнього (UIF) Ігар Тишкевич переконаний, що протести в Росії ні до чого не приведуть, а історія з Навальний вигідна самому Путіну.

Джерело: Телеграф 

Також по темі