Законопроект про олігархів влада триматиме "підвішеним" - Бобиренко (Gazeta.ua)

29 травня 2021

Віктор Бобиренко, експерт "Бюро аналізу політики" розповів виданню Gazeta.ua про те, як працюватиме закон Зеленського проти олігархів.

Політолог вважає, що законопроєкт про олігархів, який анонсував президент, влада триматиме "підвішеним". Так покажуть, як глава держави старається боротися з олігархами, але йому заважають.

"У документі має бути термін, хто такий олігарх. Тут вже визначення – той, хто грає в політику чи є політиком. Але Коломойський не є політиком. Той, хто є власником телеканалу? Так що, кожен власник вже не може бути політиком? Найголовніше – ті, хто мають вплив на нардепів. Тоді вони мають встати й сказати: "Я людина Коломойського", "Я людина Ахметова"? Цього ніхто не скаже, все інше – здогадки. Визначення терміну олігарх мало можливе. З цим можна йти до Конституційного суду чи Європейського суду з прав людини. Якщо сказати, що Дубінський представляє Коломойського в голосуваннях, то він це оскаржить. І матиме рацію. Ми не бачили, як йому передають конверти з грошима", – говорить Віктор Бобиренко.

Зараз законопроєкт в сесійну залу спробують не виносити, каже експерт. "Треба виносити вже на новій сесії. Офіс Зеленського зможе багато і довго говорити. Тримати процес підвішеним. Казатимуть: "Бачите, Зеленський бореться з олігархами, але процес затягують інші люди". Якщо законопроєкт буде серйозно налаштований проти олігархів, то його не проголосують. Якщо пустушка, то можуть", – каже політолог.

"Навіщо нам взагалі окремий закон, якщо має працювати Антимонопольний комітет? Накласти великі штрафи, і в нас олігархи переведуться. Працюють антикорупційні інституції – це вже може бути удар по олігархах. Якщо законопроєкт буде виписаний так, щоб доганяти тільки Порошенка, то це читатимуть у посольствах світу. В Офісі Зеленського не настільки дурні, щоб так зробити", – зазначає Віктор Бобиренко.

Джерело: Gazeta.ua